Sayfa 3/1003 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. 200-300 civarı artış geleceğini tahmin ediyorum. Altında gelmesi durumunda anında 8,20 test edilir ve kısa süreli trend tersine döner. 200-400 arası biraz yukarı yönlü dalgalanma olur ama 7,50-8 arasında dengelenir diye düşünüyorum, benim tercih ettiğim senaryo bu. Üstü artış olursa ki süpriz olur, sert 7'lere doğru bir hareket olur ve kur 7-7,20 arası dengelenir diye düşünüyorum.

Yani kısaca;
    kötü senaryoda 8,20lerin üzerini hedefleyen bir kur,
    iyi senaryoda 7'leri hedefleyen bir kur,
    satın alınan senaryoda ise, 7,5-8 arası yatay bir kur beklenebilir.

2. Elimde bir miktar İpv fon var ben Perşembe sabah buna satış vermek istiyorum. Eğer saat iki de açıklanacak merkez bankası kararında tatmin edici bir fai artışı olmazsa emiri aynı gün iptal etmek istiyorum. Bu fon için iptal mümkün mü eğer mümkünse saat kaça kadar iptal yapılabilir? Fon izahnamesine baktım ama aradığımı bulamadım.

3.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Elimde bir miktar İpv fon var ben Perşembe sabah buna satış vermek istiyorum. Eğer saat iki de açıklanacak merkez bankası kararında tatmin edici bir fai artışı olmazsa emiri aynı gün iptal etmek istiyorum. Bu fon için iptal mümkün mü eğer mümkünse saat kaça kadar iptal yapılabilir? Fon izahnamesine baktım ama aradığımı bulamadım.
    MB kararı bildiğim kadarıyla 14:00 gibi açıklanıyor. Talimat iptali için Fon İzahnamelerinde bilgi olabilir, ben üstünkörü İş Portföy'den baktım ama göremedim, en kötü ihtimal yarın sabahtan 1 adetlik bir talimat verip, saat 14'den sonra iptal edip edemediğinizi deneyerek görebilirsiniz. Kurumlara da sorabilirsiniz ama bazen çalışanlar da yanlış bilgi verebiliyor.

4.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Elimde bir miktar İpv fon var ben Perşembe sabah buna satış vermek istiyorum. Eğer saat iki de açıklanacak merkez bankası kararında tatmin edici bir fai artışı olmazsa emiri aynı gün iptal etmek istiyorum. Bu fon için iptal mümkün mü eğer mümkünse saat kaça kadar iptal yapılabilir? Fon izahnamesine baktım ama aradığımı bulamadım.
    Genelde 13.30 (Yani karardan önce)
    Ama geçenlerde ben başka bir fonu 11-12 gibi denedim kabul etmedi.

5.  Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    hayrani bey aşının dağıtılmaya başlaması altını nasıl etkiler acaba?
    onz altında son bir yılda 1200'lerden hızla 2000'li seviyelere gelindiğinden doğal bir düzeltme sürecine girildiği, bu kapsamda oluşan düzeltmenin desteği olan 1850'nin hayati derecede önemli olduğu ve bu seviyenin kırılmasıyla birlikte ilk etapta 1750 ve 1690'lı seviyelerin gündeme gelebileceğinden dikkatli olunması gerektiği söyleniyor. aşı haberleri baskısına rağmen 1850'nin de kılılmayıp çok sağlam durduğu, 1850 kırılmadığı sürece onz altında endişelenecek bir durumun olmayacağı söyleniyor.
    uzmanların genel görüşü bu şekilde. diğer yandan amerikada başkan değişimiyle birlikte çinle olabilecek gerilimlerin azalabilecek olması, iran vs. konularda da yumuşamalar yaşanması, yani altının yükselişine sürekli bahane olarak ortaya atılan dünya ticaret savaşları mevzularını ortadan kaldırmaz mı diye düşünmeden edemiyorum. sarı kafa önğüne gelene yaptırım vs. uygulayıp ortamı geriyordu. yeni başkan daha ılımlı olacaksa altın yükselişi için ne gibi bahaneler olabilir? bunları sorgulamak lazım. üç dört aydır altın altın altın diye diye insanları altın manyağı yaptılar. uçacak kaçacak diyenler, youtube kanallarında bu yıl sonu için en az 2500 onz olur diyenler, atışın serbest olduğu bir ortamda bir çok insan yine zarar etti. algılar çok çabuk değişiyor. ama şu da var ki herkesin hücum ettiği ve bir noktadan sonra pazarladığı ürünler de hayal kırıklıkları yaşanabiliyor. böyle karışık bir ortamda da en doğrusu, trent takibi yapıp ona göre hareket etmek. işimiz zor.

6.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    MB kararı bildiğim kadarıyla 14:00 gibi açıklanıyor. Talimat iptali için Fon İzahnamelerinde bilgi olabilir, ben üstünkörü İş Portföy'den baktım ama göremedim, en kötü ihtimal yarın sabahtan 1 adetlik bir talimat verip, saat 14'den sonra iptal edip edemediğinizi deneyerek görebilirsiniz. Kurumlara da sorabilirsiniz ama bazen çalışanlar da yanlış bilgi verebiliyor.
    Teşekkürler, izahnamede ben de bilgi bulamadım yarın deneme yapıp sonucu burada yazarım

Merkez bankasının yapabilecekleri bence 3 senaryo olarak düşünülebilir.

1. Pas geçerler; durumun hiç değişmediğini hatta daha da geriye gittiğinin göstergesidir. Piyasalarda çok büyük sıkıntı olabilir.

2. 175-200 baz puan arttırırlar; geçen ay bu oranda arttırsaydık sorun olmayacakmış mantığı ile arttırmadır. Bakış açısının pek de değişmediğini gösterir. Piyasalarda daha küçük çapta bir sıkıntı olabilir.

3. 400-450 baz puan arttırırlar; Eski bakış açısının değişmeye başladığını gösterir ve beklentileri şimdilik karşılar. Piyasa zaten bu beklentiye göre hareket ettiği için pek bir değişiklik olmaz. Önümüzdeki maçlara bakılır.

Ben 2. senaryonun daha yüksek bir ihtimal olduğu kanaatindeyim.

Yeni başlık hayırlı olsun.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 3/1003 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •