Sayfa 35/1003 İlkİlk ... 2533343536374585135535 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 273 - 280 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Endeksi geçmediği müddetçe uzun vadenin hiç bir önemi yok aslında dediğiniz gibi. 20 yıl taşısan endeksin reel getirisi yok, endeksi geçemedikçe hiç bir anlamı yok benim gözümde, ama henüz yeni ve şimdilik çok kötü gitmiyor bakalım.
    Cok populer olan fonlar risk barindiriyor gibi.Cok populer olmak fiyatlamada risk barindiriyor bence.Gecenin bu vaktinde sunu dusundum birkac twitter fon yoneticisine baktim.Fon yoneticilerinin yatirimcilar ya da insanlarla bu kadar etkilesim halinde olmasi cok sacma bence.Davranissal olarak yatirimci nasil sagda solda olanlardan etkileniyorsa fon yoneticisi de etkilenir.
    Zaten bir kac fon ha bire yukselince herkesin diline dusunce ne zaman duzeltme yapacak acaba diye de sormadan edemiyorum kendime...
    Belki de yanlis dusunuyorum bilemiyorum...
    Cok bildigim bir alan değil ama reklam iyi bir sey degil fiyatlamayi bozuyor....Ne istedigini ne aldigini bilmesi gerek yatirimcinin....
    Ytd

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

2.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Nnf +1.48 getirmiş, yine endeksin oldukça gerisinde kalmış.
    Onceden dedigim gibi her fon halka arztan sonra iyi baslar ama yatirimci sayisi arttikca artik yavas yavas sonuyorlar
    Nnf de felsefesi eksi endekste eksiden az ve arti endekste de arti dan az getiridir
    Canlar gider heyyyy

3. https://youtu.be/JoP-MfOlXE0
    Faiz artacak ne kadar artacak
    Haluk hoca güzelce anlatmış

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    Onceden dedigim gibi her fon halka arztan sonra iyi baslar ama yatirimci sayisi arttikca artik yavas yavas sonuyorlar
    Nnf de felsefesi eksi endekste eksiden az ve arti endekste de arti dan az getiridir
    Her fon halka arzdan sonra iyi başlamaz. Yatırımcı sayısının artması da sönmesine neden olmaz. Bu dediğinizin tersi onlarca örnek var. Kötü başlayıp iyi olan, iyi başlayıp iyi giden, kötü başlayıp kötü giden tonla fon var. Sadece yerli hisse fonlar çok büyürse, hisselerde al sat yapmakta zorlanabilir. Ayrıca bahsettiğiniz gibi bir felsefe hiç bir hsyf için söz konusu dahi olamaz. Bütün yerli hsyf ler için amaç, ana gösterge endeksi geçmektir. Sizin dediğiniz için bir felsefeye gerek yok. %100 yerine sürekli %80 hisse taşırsanız, endeks ekside eksiden az, artıda artıdan az getirirsiniz, dediğiniz gerçekleşir zaten. Tüm parasının %10'u ile borsaya giren biri bile, ekside endeksten az, artıda endeksten az artı yapar.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Hsyf ler sanıldığı gibi çokta ciddi al sat yapmazlar. Bunu test etmek için aylık ödenen komisyon giderlerine bakabilirsiniz. En aktif yönetilen fon bile portföy büyüklüğünün %10-15 i kadar işlem hacmi yaratıyor aylık olarak. Hisse fonlarının aktif yönetimi, dozunda ve doğru miktarda türev kullanımı ve de teknik-temel hedefine göre hisse arttırım azaltım şeklinde olabilir.
    En son olarak tkf/tcd ikilisinin tursg de ciddi satış yaptıklarını tespti ettim. Aralık ayında göreceğiz.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Her fon halka arzdan sonra iyi başlamaz. Yatırımcı sayısının artması da sönmesine neden olmaz. Bu dediğinizin tersi onlarca örnek var. Kötü başlayıp iyi olan, iyi başlayıp iyi giden, kötü başlayıp kötü giden tonla fon var. Sadece yerli hisse fonlar çok büyürse, hisselerde al sat yapmakta zorlanabilir. Ayrıca bahsettiğiniz gibi bir felsefe hiç bir hsyf için söz konusu dahi olamaz. Bütün yerli hsyf ler için amaç, ana gösterge endeksi geçmektir. Sizin dediğiniz için bir felsefeye gerek yok. %100 yerine sürekli %80 hisse taşırsanız, endeks ekside eksiden az, artıda artıdan az getirirsiniz, dediğiniz gerçekleşir zaten. Tüm parasının %10'u ile borsaya giren biri bile, ekside endeksten az, artıda endeksten fazla yapar.
    hocam size katılıyorum ama nnf'nin şu hali, tıpkı arkadaşımızın anlattığı felsefeye benziyor. yani fon yöneticisine durumu sorsam, oradan da arkadaşın bahsettiği gibi bir cevap gelse, biz bu fonu bu anlayışla yönetiyoruz dese şak diye oturan bir cevap olur. nnf'ye bu kadar yoğun eleştiri gelmesinin sebebi, ilk dönemler endeksi dörde beşe katlayarak yatırımcıda çok yüksek bir beklenti oluşturduktan sonra bir aydan bu yana da tam tersine hızlı bir performans düşüşü yaşayıp güven zedelemesine yol açması. farkındaysanız başlangıçta ihraç ettikleri 200 milyonluk paylar kapış kapış tükenince yüz milyon daha ihraç ettiler ve tam o paylar da bitecek derken değim yerindeyse fonun pili bitti ve şuanki tablo ortaya çıkıverdi. inşallah tez zamanda toparlar.

IPB %4,6770
    ilginç
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

8.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    hocam size katılıyorum ama nnf'nin şu hali, tıpkı arkadaşımızın anlattığı felsefeye benziyor. yani fon yöneticisine durumu sorsam, oradan da arkadaşın bahsettiği gibi bir cevap gelse, biz bu fonu bu anlayışla yönetiyoruz dese şak diye oturan bir cevap olur. nnf'ye bu kadar yoğun eleştiri gelmesinin sebebi, ilk dönemler endeksi dörde beşe katlayarak yatırımcıda çok yüksek bir beklenti oluşturduktan sonra bir aydan bu yana da tam tersine hızlı bir performans düşüşü yaşayıp güven zedelemesine yol açması. farkındaysanız başlangıçta ihraç ettikleri 200 milyonluk paylar kapış kapış tükenince yüz milyon daha ihraç ettiler ve tam o paylar da bitecek derken değim yerindeyse fonun pili bitti ve şuanki tablo ortaya çıkıverdi. inşallah tez zamanda toparlar.
    Selamlar, fon endeksin yatay olduğu dönemde başarılıydı, hareket artınca geri kaldı. Özellikle 1095 çıkışı. Daha erken ama endeks yataya dönünce görmek gerek, rastlantı olup olmadığını o zaman anlarız.

Sayfa 35/1003 İlkİlk ... 2533343536374585135535 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •