Sayfa 386/1003 İlkİlk ... 286336376384385386387388396436486886 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 3,081 - 3,088 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. Bir de şu var Sn. onurbey, bazen elimizdeki hsyflerden daha iyi yapan fonlar oluşuyor, ama atıyorum 3 aylıkta da olsa ilk fark attığında bu otobüsten inip hemen öbürüne binmek istemiyorum. Portföyümü değiştirmek konusunda biraz muhafazakarım açıkçası. Bir hsyf'yi değiştirmeden önce epeyce bekliyorum. son 6- 7 yılda 2 hsyf'mi değiştim sadece. Biri eid idi biri mps.

Tabi ki doğru olduğunu söylemiyorum. Ama ben fon yatırımında çok fazla daldan dala atlamayı kişisel olarak doğru bulmuyorum, son derece temkinle ve bir konut alacakmış , bir arsa alacakmış gibi aşırı bir şekilde tartarak yatırım yapmaya karar veriyorum yapacaksam, vazgeçeceksem de aynı şekilde.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Çok özür dilerim gediğin birinci hisse senedi fonu. kodunu yanlış yazdım sanırım. gaf idi galiba kodu.
    Problem yok hocam.Gaf'dir yapilir.
    Umarim daha basarili fonlar cikar.
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Aslinda dogrusunu yaptiginizi dusunuyorum sayin hellistheothers.Kisa vadelerle fon degisikligi yapmayi bende saglikli bulmuyorum.Sure vermek, şans tanimak lazim.
    Obur otobuse bindiginizde ayakta kalma riskiniz var.Herkes yerini almistir coktan.
    Saygilar.
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bir de şu var Sn. onurbey, bazen elimizdeki hsyflerden daha iyi yapan fonları oluşuyor, ama atıyorum 3 aylıkta da olsa ilk fark attığında bu otobüsten inip hemen öbürüne binmek istemiyorum. Portföyümü değiştirmek konusunda biraz muhafazakarım açıkçası. Bir hsyf'yi değiştirmeden önce epeyce bekliyorum. son 6- 7 yılda 2 hsyf'mi değiştim sadece. Biri eid idi biri mps.
    SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Eragon61 Yazıyı Oku
    Mesajımı yanlışlıkla sildim. Para piyasası fonumuzu sattık ve tekrar aldık ve fonumuz bozana kadar stopajsız oldu. 31 mart sonrası da 61 bin liralık ekleme yaptık. Bu eklediğimiz kısımda %0 stopajlı mı olur. Eğer olur ise cüzi bir miktarda olsa bu tarihler arası alıp hesabı tamamen boşaltmadan ara ara para aktarıp çıkarırsak sonrası içinde %0 stopajla devam etmiş olur mu? Teşekkürler.
    İKTİSAP tarihi....
    İKTİSAP tarihi 31 Mart öncesi olanlar için sıfır stopaj
    İKTİSAP tarihi 31 Mart sonrası olanlar için ise (eğer geri gelirse) %10 stopaj olur.

Fonlarda her tek bir pay bağımsızdır.
    Bütün bir hesap olarak düşünmeyin.

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    İKTİSAP tarihi....
    İKTİSAP tarihi 31 Mart öncesi olanlar için sıfır stopaj
    İKTİSAP tarihi 31 Mart sonrası olanlar için ise (eğer geri gelirse) %10 stopaj olur.

Fonlarda her tek bir pay bağımsızdır.
    Bütün bir hesap olarak düşünmeyin.
    Söylediğinizden bağımsız, şunu da ekleyelim
    İktisap tarihi muafiyetin olduğu dönemde 100 adet fon alındı. Muafiyetli tarih bittikten sonra 1 fon daha alındı/iktisap edildi. 101 adet fon oldu.
    1 fon satıldığında önce muafiyet döneminde alınan fonlardan biri satılır.
    FIFO kuralı işler. Yani first in first out, ilk giren ilk çıkar. Bu da karıştırılan bir şey.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6. 1 ve 2 nedir?
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Sadece getiri değil, günlük portföy dönüşümleri, günlük sapmaları, volatilitesi, türev kullanımı.
    Portföyü yöneten ekibi de tanıyorum. Nasıl hisse aldıklarını, genel perspektiflerini biliyorum. Başarı için çabalarını, iştahlarını biliyorum.
    Tabi ki çok subjektif , kişisel bir yorum bu. Bir sürü sevmeyen insan da var nnf'yi.
    Ama benim matematiksel bir çok kriterime göre, benim aradıklarımı, beklentilerimi şimdilik hem getiri anlamında hem başka alanlarda tatmin ediyor.
    Yarın , gelecekte ne olur bilemem elbette. Ben taşıyorum.

3. en başarılı fon genel bir tespit değil tabi ki, sadece benim fikrim.
    Herkesin fikrine saygım sonsuz.
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Alış fiyatınız X adet= Alış maliyeti
    Şu anki fiyat X adet=Güncel değer
    İkisi arasındaki fark getiri
    Bundan da %10 stopajı düşün.

Hala eksik varmı?
    Finans sorunu buldum sadece o fonun bugünkü değerini bu saate kadar girmemiş. Diğerlerini girmiş. olacak şey değil.

8. Garanti de temiz enerji fonu kuruyor. Çok orijinaller bu bankalar.

Sayfa 386/1003 İlkİlk ... 286336376384385386387388396436486886 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •