Sayfa 453/1003 İlkİlk ... 353403443451452453454455463503553953 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 3,617 - 3,624 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,931
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Relatif getirisi olmayan endeks fonlarının alternatifi relatif getirisi olan iyi hsyflerdir hocam işte. Onu anlatıyoruz. Endeksle aynı hızda giden bir trenle enflasyonun üstünde para kazanmak mümkün değil.
    Bu yüzden dünyada bütün fonlar benchmark yani endekslere göre başarısı ile ölçülüyor.
    Endeks bugün 100 puansa 5 yıl sonra enflasyon kadar yani atıyorum 180 puan olacak. iyi hsyfler ile 350 olacak paranız.
    Ama bu son zamanlarda mümkün olmuyor artık. O yüzden de hsyf yatırımı benim için anlamsızlaşıyor diyorum.
    Hisselerle falan mevzunun ilgisi yok. Mevzu matematik. Endeks ne yaparsa, endeksi aylık %1 geçen bir fon ile, uzun vadede ciddi getiri elde edersiniz, çünkü endeks er geç aynı yere dönecek.

Bir den endeks fon ile hsyf farklı şey. Biri pasif, biri mutual aktif. Amaçları farklı
    Çok ilginç bir süreç yaşıyoruz ama hocam , yani endeksteki bir çok küçük hisse neredeyse hep birlikte yılı yüzde bilmem kaç yüz yukarıda kapatıyorlar. Yani her sene 5-6 hisse olurdu böyle, ama bu sefer bunun çok üzerinde sayıda hisse fiyatlarını defalarca katladı...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Üstüste 15. gün olmuştur herhalde düşmeye başlayalı. Bakalım nereleri göreceğiz dip olarak bu sefer...

Evet 13.iş günü oldu. bakalım devam edecek mi ?

-%0,82
    -%0,47
    -%0,58
    -%0,47
    -%0,79
    -%0,17
    -%0,52
    -%0,06
    -%0,17
    -%0,88
    -%1,03
    -%0,90
    -%0,89
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Hocam endekste tepe noktası ve kurda dip olarak bir tahmininiz var mı? Ben her ikisini de şaşkınlıkla izliyorum günlerdir...
    Endeks ile ilgili hiç tahminim yok hocam. Çok şişti diyen nice koçyiğitleri heba eder endeks yıllardır.
    Yepyeni zirve gören bir endekste de teknik veriler çok anlamsızlaşıyor.
    Hiç belli olmaz, o yüzden izlemekle yetiniyorum.
    Ancak dolar farklı bir enstrüman, belli noktalarında merkez alıcı ve satıcı oluyor. Müdahale edilebilen bir piyasa.
    7.20-7.50 aralığında MB'nin rezerv biriktirdiği biliniyor. İhracatçı da yaptığı açıklamalarla 7.20 altını istemiyor. Dolayısıyla oranın altının olacağını sanmıyorum. 7.50 altını bile ummazdım ben açıkçası
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Burgan digitalden fon islemi yapan varmı?

5. Merhaba,

Yarın öğleden önce alacağım valörlü fonlar 2 günlük getiri mi sağlar yoksa 2 Ocak'ta mı hesaba geçer?

6.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Endeks ile ilgili hiç tahminim yok hocam. Çok şişti diyen nice koçyiğitleri heba eder endeks yıllardır.
    Yepyeni zirve gören bir endekste de teknik veriler çok anlamsızlaşıyor.
    Hiç belli olmaz, o yüzden izlemekle yetiniyorum.
    Ancak dolar farklı bir enstrüman, belli noktalarında merkez alıcı ve satıcı oluyor. Müdahale edilebilen bir piyasa.
    7.20-7.50 aralığında MB'nin rezerv biriktirdiği biliniyor. İhracatçı da yaptığı açıklamalarla 7.20 altını istemiyor. Dolayısıyla oranın altının olacağını sanmıyorum. 7.50 altını bile ummazdım ben açıkçası
    200 günlük ortalama 7,29 da. Bugün 7.30'u yakmıştı. Rsi saatliklerde uyumsuzluk var, bir miktar tepki alımı gelirse 7,50 - 7,58 civarını görebilir. (8 - 7,30 düşüşü fibo 38,2 seviyesi ve ema50(4sa) civarı)

50 Haftalık üssel hareketli ortalama(ema) 7,15ten geçiyor, bunun altında kalıcı olacağını düşünmüyorum.

Tabi bunlar grafikten teknik analize göre. Temel analiz kısmı bambaşka bir boyut ve Dxy endeksi şuan 89 civarı ve düşüş trendine devam ediyor. (200 aylık ema 91 den geçiyor) Dolar bolluğu had safhada, ve Abd'den yeni muazzam teşvik paketi bekleniyor, o paranın ne kadarı bize uğrar/uğrar mı, aralık enflasyonu ne gelecek, martta halkbank duruşması, Avrupa birliği ve Yeni başkan Biden ile ilişkiler, erken seçim ihtimalleri vs. vs. daha çok su kaldırır.

ytd

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,931
     Alıntı Originally Posted by younginvestor Yazıyı Oku
    Merhaba,

Yarın öğleden önce alacağım valörlü fonlar 2 günlük getiri mi sağlar yoksa 2 Ocak'ta mı hesaba geçer?
    Yarın öğleden önce alacağınız hisse fonlar 4 Ocak p.tesi 14,30dan sonra hesaba geçer.

Ama kendi bankanızın ppf'sini alıyorsanız hemen, başka kurumum ppf'sini alıyorsanız yarın 14,30 sonrası hesaba geçer ve getiri yazmaya başlar.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Yarın öğleden önce alacağınız hisse fonlar 4 Ocak p.tesi 14,30dan sonra hesaba geçer.

Ama kendi bankanızın ppf'sini alıyorsanız hemen, başka kurumum ppf'sini alıyorsanız yarın 14,30 sonrası hesaba geçer ve getiri yazmaya başlar.
    Yarin 13.30dan once ppf alinca 14.30 da gecmezmi yarim gun değil sonuçta

Sayfa 453/1003 İlkİlk ... 353403443451452453454455463503553953 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •