Sayfa 491/1003 İlkİlk ... 391441481489490491492493501541591991 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 3,921 - 3,928 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

Miktari cok duşuk girdim ondan olabilir .
    Buyuk miktar satsam bugun zarardaydim.
    Min 1 .alis satis miktarı.

2. Gsp temettü ödemelerini hesaplara ne zaman yatiriyor

3.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Evet, bende bekliyorum, valörsüzde tuttuğum miktarın büyük kısmını buraya geçireceğim.

Qinvestin bireysel emeklilikte yönettikleri Keg ayarında bir fon olacağını düşünüyorum. Eib'in katılım versiyonu, hatta bir tık daha riskli olabilir.

Minimum 3 aylık periyotta yatırım için, kira sertifikası fonları üzeri bir getiri hedefleyenlere uygun bir değişken katılım fonu. İzahnamesi gayet özgür duruyor, katı sınırlamalar koymamışlar. Döviz kira serifikasi, katılım hisse senedi, tl kira sertifikası, altın vs katılıma uygun herşeye yatırım yapabilir.
    bir de satış valörü eib ve eicte olduğu gibi bir gün olsa tadından yenmez. bir de elz, bir liradan mı ihraç edilmişti acaba? aylık performansı en azından şu ana kadar kaç oldu? ben her zaman olduğu gibi kısa vadeli tepkiler veriyorum ama orta vadede en kötü ihgimalle diğerlerine yakın olacak gibi duruyor şimdilik. bir de rbh'den usandım. büyük ihtimal yarın tamamen çıkarım rbh'den. önceki aylarda güzel iş yaptılar gibi ama istikrarsızlaşmaya başladı. en mantıklısı, uzun vade adına elz alıp bir daha da ciddi sapmalar olmadıkça değiştirmemek diyorum kendi adıma.

4.  Alıntı Originally Posted by sevinen Yazıyı Oku
    Ortalama yüzde 8-10 arasi gibi temettü verimi sanırım, Twitter da bazı meşhur temettü sayfaları var onlarla bir karşılaştırmak gerekiyor fark çok var mı arada diye. Belki de işlerini iyi yapmıyorlar. Twitterdaki temettü sayfaları ölçüt olabilir diye düşünüyorum.
    https://temettuhisseleri.com/

5.  Alıntı Originally Posted by alpermete Yazıyı Oku
    Onları da tamamladım aslında, bir arayıp sorayım.
    Aradım Burgan Bank'ın kafası karıştı. Şöyle ki Burgan Bank'ta banka ve yatırım hesapları tam entegre çalışmıyor. Haliyle bankadaki bana yatırım tarafından fon alım satımı yapamazsınız dedi. Dedim bendekiler ne?

Yatırımı da aradım, bana dönecekler PPZ ile alakalı. Alımda aynı gün hesaba geçti ancak satışta valör olur mu? Olmaması lazım, olursa almam burdan.

6.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Deneme amaçlı ufak bi satis yaptim ama su saatte hala gelmedi.
    Ben de bugün sabah 11 de Fibabankadan PPZ fonu alım yaptım şaka gibi tam olarak 4 saat sonra hesaba geçmiş.
    Yarın ben de sizin gibi satış denemesi yapacağım satış işlemi de bu kadar uzayacak ise Banka dışı PPF yatırımları konusunu tekrar düşüneceğim. T+0 fonlar böyleyse T+1 ve T+2 leri düşünmek bile istemiyorum...

Yani ben PPF leri likit olduğu için kullanmayı düşünüyordum. Ve olası fırsatlar geldiğinde hemen bozup dolar, altın vs.. almak için düşünüyordum. 4 saatte hesabıma yatacaksa dolar alır başını gider. Hiçbir fırsat 4 saat beklemez para piyasalarında...
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

7. PPZ.jpg

Bundan anladığım hangi bankadan alırsan al durum aynı. Satış yaptın saat 14 sonrası hesaba geçer, alım yaptın keza aynı. Hiç PPF almamıştım benim de kafam karıştı. Böyle olacaksa Fiba'dan FIL alırım daha pratik olur.

8.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Ben de bugün sabah 11 de Fibabankadan PPZ fonu alım yaptım şaka gibi tam olarak 4 saat sonra hesaba geçmiş.
    Yarın ben de sizin gibi satış denemesi yapacağım satış işlemi de bu kadar uzayacak ise Banka dışı PPF yatırımları konusunu tekrar düşüneceğim. T+0 fonlar böyleyse T+1 ve T+2 leri düşünmek bile istemiyorum...

Yani ben PPF leri likit olduğu için kullanmayı düşünüyordum. Ve olası fırsatlar geldiğinde hemen bozup dolar, altın vs.. almak için düşünüyordum. 4 saatte hesabıma yatacaksa dolar alır başını gider. Hiçbir fırsat 4 saat beklemez para piyasalarında...
    09:00-13:30 arası yapılan işlem , 14:30dan sonra hesaba geçiyor bu standart işleyiş. Ancak kendi çalıştığınız bankanın (benim örneğimde işbankası) PPF'sini alırsanız ve satarsanız anlık olarak işlem yapabiliyorsunuz.

Sayfa 491/1003 İlkİlk ... 391441481489490491492493501541591991 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •