Sayfa 509/1003 İlkİlk ... 9409459499507508509510511519559609 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 4,065 - 4,072 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Mevduat yatırımcısı TMSF'ye fazla güveniyor Risksiz bir islem yok. Mevduatta bile risk 0 yaziyla da sıfır değildir.

Bu arada HSYF'ler vb. guardlarını almışlar gibi geldi bana. sanki liberoyu ciftlemisler de bir düzeltme bekliyorlar gibi.
    Bunun güzel bir örneği, bugünlerde genç arkadaşların twitter'da gereksiz ilgi alaka gösterdiği Cem Uzan ve Ailesine ait İmar Bankası örneği. Yaşı müsait olanların 250 Dolara bile yüksek faiz sloganıyla hatırlayacağı bankada parası olanlar, çifte muhasebe kaydı sonrası uçan mevduatlarını yıllar sonra bir şekilde aldılar almasına ama nasıl aldılar, onu bir de mevduatzedelere sorun.

Bu arada Cem Uzan mevzuu, yine parası ve mevkii olanların nasıl bir imaj çalışmasıyla %10 oy oranına ulaşabildiği, Dünya devi Nokia'ları, Amerikan Hükümetini nasıl kandırabildiğini tüm bunların üzerine hakkında pek çok arama ve yakalama kararı varken, nasıl saklanabildiği ve utanmadan çıkıp, twitter'da milyonları arkasına alabilmesi ile sosyolojik olarak incelenmesi ve üzerinde uzun uzun dersler çıkarılması gereken bir vakıa bence.

2. nkolay da olanların yarısını ppz ye aktarmıştım ama pek fark etmiyor sanırım, bu hafta bekleyeyim düşmeye devam ederse tekrar aktarırım diyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    İddialı olacak belki ama bence yok hocam maalesef. O anlamda aktif, benchmarklarını yenen yabancı hisse fonu yok gbc'den başka. Ben de bulamıyorum. Yanına çok beğendiğim dövizli değişken kub koydum. O şekilde gidiyorum.
    Tabi ki sadece kişisel görüşüm, ben böyle düşünüyorum.

Fikir vermesi açısından :

https://ark-funds.com/

https://ark-funds.com/arkk

https://ark-funds.com/about-ark

Bu piyasanın Elon Musk'ı :
    Catherine Wood | CEO and Chief Investment Officer

4.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    nkolay da olanların yarısını ppz ye aktarmıştım ama pek fark etmiyor sanırım, bu hafta bekleyeyim düşmeye devam ederse tekrar aktarırım diyorum.
    Aynısını ben de yapmıştım ama en çok getiren ppz bile şuan nkolayın altında getiri veriyor bir de fon ücreti ve likit(hızlı) olmaması cabası...
    galiba yoğunluk olunca fonlar şımarmaya ve getirilerini düşürmeye başlıyor
    Son düzenleme : vivatrader; 06-01-2021 saat: 12:36.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    18,5 mevduat varken, 0,046 altı benim için PPF'nin bittiği yerdir.
    Maalesef öyle... Umarım daha doğmadan ölmez... Ekstra cazibesi olması gerekiyor...
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Nkolay 0.0468 ppz 0.464 .

7.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Aynısını ben de yapmıştım ama en çok getiren ppz bile şuan nkolayın altında getiri veriyor bir de fon ücreti ve likit olmaması cabası...
    galiba yoğunluk olunca fonlar şımarmaya ve getirilerini düşürmeye başlıyor
    bana da öyle geldi yoğunluğu kaldıramıyorlar genelde, en iyisi bir miktar bırakıp kalanı 18.50 den 32 gün bağlamak herhalde.

8. Ppz bu iki gün düşük geldi,aslında fon değeri arttıkça pazarlık payları da artar getiri olarak yüksek vermesi gerekir ama tam tersi düşüyor enteresan şekilde.

Sayfa 509/1003 İlkİlk ... 9409459499507508509510511519559609 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •