Sayfa 51/1003 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 401 - 408 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. Dün yapılan malum açıklamaların da etkisi ile elimdeki tüm HSYF leri satıp bir nevi terste kaldım. Burada yapılan değerli yorumları sürekli takip ediyorum. Herkesin kendi tahminlerine uygun gayet mantıklı sebepleri vardı. Tek mantıksız olan siyasiler tarafından yaratılan algı ortamıydı her zamanki gibi. Aceleci karar vermemin en büyük sebebi geçen ayki PPK toplantısından sonra elimdeki fonların gayet güzel getirilerinin tamamen gidip eksiye geçerek şok etkisi yaratması da oldu açıkçası. Toparlanması ve bir miktar artıya geçmesi bir ayı aldı neredeyse. Bu günden sonraki ralli ihtimalini de gözden çıkartıp en azından olası bir zarardan kurtulmak adına böyle bir karar verdim kendi adıma ve nakite geçtim. Ancak bir kere daha anladım ki Türkiye'de doğru karar verebilmek gerçekten çok fazla bilinmeyene dayanan bir denklem. Bir yandan bistteki fırsatları takip etmeye çalışarak bir yandan da kademeli şekilde fon biriktirmeye başlayacağım bundan sonrasında. Ne de olsa bu hamle ile en fazla 1-2 aylık kısmi bir sükunet ortamı elde edildi en fazla. Yeni yıl sonrası yine fırtınalı günlerin bizi beklediğini düşünüyorum naçizene...

2. Tca % -1.69
    Zpf % -0.72
    Zpe % -0.01

3.  Alıntı Originally Posted by Haggar Yazıyı Oku
    Dün yapılan malum açıklamaların da etkisi ile elimdeki tüm HSYF leri satıp bir nevi terste kaldım. Burada yapılan değerli yorumları sürekli takip ediyorum. Herkesin kendi tahminlerine uygun gayet mantıklı sebepleri vardı. Tek mantıksız olan siyasiler tarafından yaratılan algı ortamıydı her zamanki gibi. Aceleci karar vermemin en büyük sebebi geçen ayki PPK toplantısından sonra elimdeki fonların gayet güzel getirilerinin tamamen gidip eksiye geçerek şok etkisi yaratması da oldu açıkçası. Toparlanması ve bir miktar artıya geçmesi bir ayı aldı neredeyse. Bu günden sonraki ralli ihtimalini de gözden çıkartıp en azından olası bir zarardan kurtulmak adına böyle bir karar verdim kendi adıma ve nakite geçtim. Ancak bir kere daha anladım ki Türkiye'de doğru karar verebilmek gerçekten çok fazla bilinmeyene dayanan bir denklem. Bir yandan bistteki fırsatları takip etmeye çalışarak bir yandan da kademeli şekilde fon biriktirmeye başlayacağım bundan sonrasında. Ne de olsa bu hamle ile en fazla 1-2 aylık kısmi bir sükunet ortamı elde edildi en fazla. Yeni yıl sonrası yine fırtınalı günlerin bizi beklediğini düşünüyorum naçizene...
    Ben de yarısını çıkmıştım birkaç gün önce, sattigim ksiimdan %3.5 kardan zarardayim, malesef bu isin kacinilmazi ne karar verirsen ver pişmanlık, alirsin, satarsin, beklersin farketmez🙂

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Önümüzdeki süreçte doların euro karşısında zayıflayacağı paritenin 1,21'lere geleceği konuşuluyor.
    Ama maalesef euro bazlı fon yok.
    Mecburen euro alacağız.
    Afv Euro bazlı olabilir mi?

5.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Ağırlıklı avro ama frank ve sterlinde var sanırım.

6.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Ağırlıklı avro ama frank ve sterlinde var sanırım.
    AFV= %100 GETIRI_STOXX50R Endeksi

Ama şöyle bir durum var, bunda hisse riskini alıyorsunuz.
    Benim olmasını istediğim TDG gibi hisse içermeyip, euro cinsi borçlanma araçlarını içeren bir fon, ama yok.
    Olmadı kendi fonumuzu kendimiz yapıp euro alıp vadeliye koyacağız.

7. Dolardan sıkılmiş arkadaslara CHF'yi onerebilirim.
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    AFV= %100 GETIRI_STOXX50R Endeksi

Ama şöyle bir durum var, bunda hisse riskini alıyorsunuz.
    Benim olmasını istediğim TDG gibi hisse içermeyip, euro cinsi borçlanma araçlarını içeren bir fon, ama yok.
    Olmadı kendi fonumuzu kendimiz yapıp euro alıp vadeliye koyacağız.
    Soyle EUR bazlı borçlanma faizleri çok düşük USDye göre. Avrupada bir çoğu negatif faizle islem görüyor. İçerdekiler olabilir ama onlar da hem derin değil hem de uzun vadeli değil devamlılığı da şüpheli.

Hazine hatta bağzı akıllı firmalarımız bu sebeple Euro birimli Eurotahviller ihrac etmişti düşük maliyetle borçlanmak için. Ama parite yüzünden evdeki hesap çarşıya uymadı

Sayfa 51/1003 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •