Sayfa 512/1003 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562612 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 4,089 - 4,096 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Benimki dün yattı hocam. Gelen temettü ile hemen takviye yaptım aynı fona
    Allah Allah benimki yatmadı. Niye acaba. Teşekkür ederim yanıtınız için

2.  Alıntı Originally Posted by taysan Yazıyı Oku
    Paranın miktarından ziyade amacınıza göre hareket etmekte fayda var. Maksimum kazanç ise amaç, zaten ppf ler maksimumu hiçbir zaman vermedi. Mevduatın hep altında kaldı getirisi.

Ben ise şahsen ağustos 2020 de bist 30 hisselerine yatırım yaptım.kasım ortası gibi yeterince yükseldiğine inandığım zaman çıktım. yanılmışım. çünkü daha da çıktılar. şu an ppf de vakit geçirmemin sebebi, olası bist ,gümüş veya döviz de belli bir fırsat yakalarmıyım diye beklemem.

Konuyla alakası yok ama, bist de yüzde 300 gitmeyen hisse kalmadı (bist 30 hariç) .Bizler burada yüzde 1-2 ler peşinde koşarken tarihi bir yıl oldu. en son 2000 yılında askerdeyken hatırlıyorum böyle bir çıkışı.
    Sn taysan borsayı bana anlatmayın lütfen ben vobu kuranlardan ve piyasasını yapanlardım. 2000 rallisini de bilirim o işlerden emekli olalı çok zaman oldu gençlere bıraktım artık. Bugün çıkar yarın düşer işi bilen trend takip eder, para yapar bilmeyen de yok olur gider... Bu fonlar için de geçerli kişiler için de. Fon yöneticilerini de çok gözünüzde büyütmeyin birçoğunu çok iyi tanırım... (Boğa piyasasında herkes bu işi çok iyi bildiğini zanneder)

Gelelim söylediğiniz hususa; Piyasada bazen anomaliler oluşuyor yani bazı dönemlerde PPF mevduatlardan daha yüksek getiride olabiliyor bundan 2 yıl önce bu anomali ve fırsat vardı şimdi de sanki acaba yine aynı anomali oluşuyor ve %1- %2 daha yüksek getiri elde edecek mi umuduyla işlem yapıyorum. Ben trader emeklisiyim... Artık Garanti işlerdeki fırsatları yakalamaya çalışıyorum.. Fazla heyecanları bıraktım... Buradakilere tavsiyem Sepet en iyisi burası Türkiye yarın ne olacağı belli olmaz...
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

3.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    %18,5 mevduatın %5 stopajını düştüğünüzde net getiri :%17,575

PPZ 'nin bugünkü orana göre Net getirisi: %16,94
    Sayın vivatrader,
    Hata yapıyor olabilirim ama ppz nin net yüzde 16,94 getirisini elde etmek için %17,8 mevduat faizi gerekmez mi (%5 stopaj payı)

4.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Sn taysan borsayı bana anlatmayın lütfen ben vobu kuranlardan ve piyasasını yapanlardım. 2000 rallisini de bilirim o işlerden emekli olalı çok zaman oldu gençlere bıraktım artık. Bugün çıkar yarın düşer işi bilen trend takip eder, para yapar bilmeyen de yok olur gider... Bu fonlar için de geçerli kişiler için de. Fon yöneticilerini de çok gözünüzde büyütmeyin birçoğunu çok iyi tanırım... (Boğa piyasasında herkes bu işi çok iyi bildiğini zanneder)

Gelelim söylediğiniz hususa; Piyasada bazen anomaliler oluşuyor yani bazı dönemlerde PPF mevduatlardan daha yüksek getiride olabiliyor bundan 2 yıl önce bu anomali ve fırsat vardı şimdi de sanki acaba yine aynı anomali oluşuyor ve %1- %2 daha yüksek getiri elde edecek mi umuduyla işlem yapıyorum. Ben trader emeklisiyim... Artık Garanti işlerdeki fırsatları yakalamaya çalışıyorum.. Fazla heyecanları bıraktım... Buradakilere tavsiyem Sepet en iyisi burası Türkiye yarın ne olacağı belli olmaz...
    hayırlısı diyelim o halde. inşallah ppf lerin mevduatı geçtiği bir dönem olur yine. şahsen işime gelir. Hedef'in ppf si çıktığında dikkatlice izlemek gerek. genelde başlangıçları iyi olur yeni fonların.

Faizlerin artık en az 1-2 ay veya daha uzun zirvesine ulaştığına düşünenlerin mevduata geçmesi daha mantıklı olur.

Sepet fikrinize katılıyorum ve uygulamaya çalışıyorum genelde.

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Nkolay'ın stopaj çıktığında net getirisi : %17,10 (fon olmadığı için yönetim ücreti yok)

PPZ net getirisi : 0.0464*365= %16,94 (Fon yönetim ücreti hariç)

Umarım Aylık baktığımızda nkolaydan daha yüksek getirisi olur ki hali hazırda nkolay piyasa faizlerinin altına düşmüş durumdayken...

Sonuçta %18,5 faiz veren bankalar mevcut...
    günlük te 18,5 veren banka yok ama

6.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Tca Fon'da stopaj avantajından faydalanmak için 23 aralık öncesi aldıklarımı kademeli olarak bu hafta al sat yapıyorum. Bunun için bankamın valörsüz fonunda tuttuğum parayı kullanıyorum.

Benim için valörsüz fon, en önemlisi işgünü dışında, haftasonu dahil anında paraya dönüşmeli. Buna uygun olanlarda bankamın kendi valörsüz fonu. Acil beklenmedik harcamalar için, fon alım satımından gelen miktarın günlük değerlenmesi için vs. valörsüz fonu kullanıyorum. Uzun vade yatırım yaptığım için, TL kısmı yatırımlar için Hisse yoğun fon kullanıyorum. Acil durumlar için ayırdığım kısmı, erimesin diye valörsüzde tutuyorum ama yakında bunun da büyük kısmını biraz daha riskli olan t+1 fona geçirmeyi planlıyorum.

Valörsüz fonları Mevduatla kıyas edilirse, anında paraya dönüşebilmeleri avantaj, getirisi mevduat altı kalabilir ama 31/03/2021'e kadar PPF ve Kısa borçlanma araçları fonlarında stopaj 0'lanması, bu alanda rekabet getirdi. Fonlara tabiki daha uzun bakmak lazım, ama kısa vade mevduat ve kısa vade fonlara uzun vade yatırım aracı olarak ben bakmıyorum. Tabiki faizlerin tepe yaptığı noktadan sonra yapısı gereği, kısa vade fonlardan mevduatı geçenler olacaktır.

Genel kanının aksine, Kısa vade araçlar, kısa vadede risksiz, uzun vadede risklidir.(Enflasyon nedeniyle).

Tersine, Kısa vadede riskli olan hisse yoğun fonlar vs, uzun vade yatırım yapıldığında riski düşmektedir.
    doğru bakış açısı adına değerli tesbitleriniz için teşekkür ederim üstadım. dün akşam katılım tarafındaki sarsıntıda elz sağlam durdu maşallah. kısa vadede farklılıklar olsa da orta uzun vadede elz, qinvest tecrübesini konuşturacak gibi. katılım fonu tarihi hakkında bilginiz var mı acaba?

7.  Alıntı Originally Posted by harunlu Yazıyı Oku
    günlük te 18,5 veren banka yok ama
    Evet arkadaş genel anlamda mevduat ile ppz arasındaki farkı soruyordu ona binaen belirttim. Şuan Aylıkta %18,5 mevduat veren birçok banka var..
    Günlükte ise nkolay %18 veriyor onun da net getirisini yukarıda yazdım. Ki günlük %18 faiz veren birçok banka da var hali hazırda ufak da olsa en yüksek getirili PPZ'nin bir tık önünde ve likit(hızlı)

Neyse burada bir şeylerin analizini net olarak ortaya koymalıyız ki garanti yatırımlar arasında daha çok ne getiriyor o açıkça belli olsun. Pozisyona aşık olmanın anlamı yok...
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

8.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    doğru bakış açısı adına değerli tesbitleriniz için teşekkür ederim üstadım. dün akşam katılım tarafındaki sarsıntıda elz sağlam durdu maşallah. kısa vadede farklılıklar olsa da orta uzun vadede elz, qinvest tecrübesini konuşturacak gibi. katılım fonu tarihi hakkında bilginiz var mı acaba?
    Ben teşekkür ederim Sn. hayrani

Pdd fonun arz tarihini bilmiyorum, elz ile beraber başlayacak deniyordu Qinvest'ten, gecikti. Burada bir arkadaş qinvest ile görüştüğünü, biraz prosedür olduğunu, bu ay sonuna doğru alıma başlayacağını söylemişti sanırım. Saygılar.

Sayfa 512/1003 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562612 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •