Sayfa 516/1003 İlkİlk ... 16416466506514515516517518526566616 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 4,121 - 4,128 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    arl arm odv apj gibi ak portföy fon sepeti fonlarının yönetim ücretleri 8 ocak itibarıyla artırılmış.

Madem vergi sıfırlandı neden biz almıyoruz, kazara yatırımcımıza faydamız olmasın, 3-4 yılda bir, fona yeni bir şey alıp satıyoruz, klavye tuşuna bas, başka kurumların fonlarını al falan yoruluyoruz diye düşünmüş olsa gerek akportföyün her sene her kategoride istisnasız her benchmarkın %10 gerisinde kalan çok başarılı yöneticileri.

Hasbelkader sırf yokluktan, sektör/dayanak varlık %100 yapar da bunlar belki %50 getirir diye yenilenebilir enerji fonuna milyonda bir ihtimal girerim diyecektim ondan da vazgeçtim.
    yoncalı ile bu gerçekten inanılmazlar. ve bu ikisi portföy büyüklüğünde liderler. gerçekten çok üzülüyorum.
    yirmiyedinci fon sepeti yirmisekizinci otuzbeşinci çevir çevir paketle sat.
    fon sepeti fonlarından oluşmuş fon sepeti fonu da deneyebilirler bence. süpermega fon sepeti.
    Bari üşenmeseydiniz de şu fon sepetlerinin hepsini özelleşmiş bir alana çevirseydiniz yerli, yabancı, döviz vs. diye. her sepette herşeyden var.
    Yeşiller açan, her kategoride gittikçe kıyas kriterlerini ezip geçen aktif ve başarılı fonların arttığı ortamda bu ikisi hiç ve zerre değişmiyor.
    En düşük aktivite/portföy dönüşüm , en düşük benchmark başarısı, en düşük bilgi rasyoları, en yüksek yönetim ücretleri ama en yüksek portföyler yine bu ikisinde.
    2021 finansal okuryazarlığın arttığı bir yıl olur umarım.
    Şu yazdıklarınıza bakınca sizin onlardan daha çok çalıştığınıza inanmaya başladım, ufak birşeyler vardı onlarda, yarın alayım onları, bilgilendirme için teşekkürler, yazdıklarınızı takipteyim

2. bist durmaksızın gidiyor da hsyf portföyleri yerinde sayıyor. endekse yaklaşan bile az bırak geçmeyi... nereye kadar böyle gidecek merak ediyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    %18,5 mevduatın %5 stopajını düştüğünüzde net getiri :%17,575

PPZ 'nin bugünkü orana göre Net getirisi: %16,94
    PPZ Bugün günlük 1000 tl ye 46 kuruş vermiş. bu ay 21 gün işgünü var.
    bu durumda 046*21=96,6 tl getirir.
    1096,6/1000=%9,6 ya tekabül etmez mi?

4.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    0,46 * 21 = 96,6 ? Çarpma yanlış.
    İş günü değil haftasonu getirileri de var orantılı olarak. İş günü değil, gün ile çarpacaksınız ve bu işlem sonundaki getiri aylık olacak.
    Onu da 12 ayla çarpacaksınız ki mevduat eşleniğini bulun.

Tabi bir de gözden kaçan bir şey var.

100 lira iki gün üstüste %10 faiz alırsa 10*2 = 20 , o zaman 120 olmaz.
    100 lira ilk gün 110, 2.gün 110 faizi 11 ise 100 +10+11 = 121 olur.

Bileşik faiz var.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    Hafta sonları daha çok kazandırıyor, 3 günlüğe yakın kazandırıyor

6.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    bist durmaksızın gidiyor da hsyf portföyleri yerinde sayıyor. endekse yaklaşan bile az bırak geçmeyi... nereye kadar böyle gidecek merak ediyorum.
    7 yıllık deneyimlerime dayanarak söyleyim, genelde şu şekilde oluyor.

Ağır boğa piyasasında, piyasanın genel eğilimi biraz seçici olmadan hisse alma yönünde oluyor. Yani piyasa + 1 birim yukarı giderken, iyi hisseler de seçseler fonlar 0.9 gidiyor.
    Ağır ayı piyasalarında yine yaygın panik hakim olduğu için seçici olmayan satış oluyor. Ancak fonların çoğu %80 hisseye düştüğü için -1 değil - 0.9 düşüyor.
    Yatay piyasada ise, hisse bazlı seçici hareketler başlıyor. Finansal derinliği iyi, piyasayı aktif izleyen, temel bazlı işlem yapan iyi hsyfler bu esnada en çok verimli oluyor. Piyasa 0 iken 0.3 yapıyor.

Yani piyasa 1 -1 +0 = 0 yapıyor.
    İyi hsyfler 0,9 -0,9 + 0,3 = 0,3 yapıyor.

Relatif'ini bu şekilde yapıyorlar.

Rakamları kabaca, fikir versin diye söylüyorum.
    Ancak her halukarda ortalamalarda bunu yakalamak için 2 den az 4 ten çok olmamak üzere hsyf'lerden bir paket yapmak en önemlisi kanımca.

Ayrıca hysf portföyleri yerinde saymıyor. Son 1 ayda iyi 4-5 hsyf endeks ve onun civarında getiri yaptı.

Özetle aslında iyi hsyfler kötü hysflerden ne ayı piaysasında ne boğa piyaasında çok fazla ayrışıyor. Ancak salıncak tabir edilen bir banta sıkışık yatay hareket başladığında farklarını gösteriyorlar.

Piyasanın üçte bir zamanı boğada, üçte bir zamanı ayıda geçerken , üçte bir yatayda geçiyor.
    Ben de özlemle yatay piyasayı bekliyorum artık. Ancak gelmek bilmiyor.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7. Mac +0.579

8. Georgia'da 2. demokratta gelirse çok acayip şeyler olabilir.

Sayfa 516/1003 İlkİlk ... 16416466506514515516517518526566616 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •