Sayfa 53/1003 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 417 - 424 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. Atari salonlarında ne oynardık hagar. Kaptan komando vardı bir de.
     Alıntı Originally Posted by Haggar Yazıyı Oku
    Dün yapılan malum açıklamaların da etkisi ile elimdeki tüm HSYF leri satıp bir nevi terste kaldım. Burada yapılan değerli yorumları sürekli takip ediyorum. Herkesin kendi tahminlerine uygun gayet mantıklı sebepleri vardı. Tek mantıksız olan siyasiler tarafından yaratılan algı ortamıydı her zamanki gibi. Aceleci karar vermemin en büyük sebebi geçen ayki PPK toplantısından sonra elimdeki fonların gayet güzel getirilerinin tamamen gidip eksiye geçerek şok etkisi yaratması da oldu açıkçası. Toparlanması ve bir miktar artıya geçmesi bir ayı aldı neredeyse. Bu günden sonraki ralli ihtimalini de gözden çıkartıp en azından olası bir zarardan kurtulmak adına böyle bir karar verdim kendi adıma ve nakite geçtim. Ancak bir kere daha anladım ki Türkiye'de doğru karar verebilmek gerçekten çok fazla bilinmeyene dayanan bir denklem. Bir yandan bistteki fırsatları takip etmeye çalışarak bir yandan da kademeli şekilde fon biriktirmeye başlayacağım bundan sonrasında. Ne de olsa bu hamle ile en fazla 1-2 aylık kısmi bir sükunet ortamı elde edildi en fazla. Yeni yıl sonrası yine fırtınalı günlerin bizi beklediğini düşünüyorum naçizene...
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. GBC %- 1.83
    Ciğerimiz soldu
    Saygılar.

IPB
    3,3378
    Doğru yönde türevdeler sanırım.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    IPB
    3,3378
    Doğru yönde türevdeler sanırım.
    Düzelttiler görüntüyü gibi. O kadar isyan ettik tabi

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Düzelttiler görüntüyü gibi. O kadar isyan ettik tabi

bi süre fonu yatay tutabilseler 2 günde 2 aylık getiri yaptık. ciddi talep çekerler böyle devam etseler
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6.  Alıntı Originally Posted by Haggar Yazıyı Oku
    Dün yapılan malum açıklamaların da etkisi ile elimdeki tüm HSYF leri satıp bir nevi terste kaldım. Burada yapılan değerli yorumları sürekli takip ediyorum. Herkesin kendi tahminlerine uygun gayet mantıklı sebepleri vardı. Tek mantıksız olan siyasiler tarafından yaratılan algı ortamıydı her zamanki gibi. Aceleci karar vermemin en büyük sebebi geçen ayki PPK toplantısından sonra elimdeki fonların gayet güzel getirilerinin tamamen gidip eksiye geçerek şok etkisi yaratması da oldu açıkçası. Toparlanması ve bir miktar artıya geçmesi bir ayı aldı neredeyse. Bu günden sonraki ralli ihtimalini de gözden çıkartıp en azından olası bir zarardan kurtulmak adına böyle bir karar verdim kendi adıma ve nakite geçtim. Ancak bir kere daha anladım ki Türkiye'de doğru karar verebilmek gerçekten çok fazla bilinmeyene dayanan bir denklem. Bir yandan bistteki fırsatları takip etmeye çalışarak bir yandan da kademeli şekilde fon biriktirmeye başlayacağım bundan sonrasında. Ne de olsa bu hamle ile en fazla 1-2 aylık kısmi bir sükunet ortamı elde edildi en fazla. Yeni yıl sonrası yine fırtınalı günlerin bizi beklediğini düşünüyorum naçizene...
    Hocam geçmiş olsun bazen sadece tek ata oynamak gerekiyor ama gerçekten büyük risk. Geçen pazartesi dövize endeksli fonları Aft hariç sattım. Yerine hsyf aldım. Dün de aft ye satış verdim. Tamamen doların düşeceği ön görüsüyle hareket ettim. Yanılabilirdim de ama şansım yaver gitti. Demek istediğim tek bir şeye oynayınca götürüsü çok oluyor belki ama kazancı da çok oluyor.
    İnşallah bir dahaki sefere zarırınızı fazlasıyla çıkarırsınız.

7. Faiz artinca borsa neden artiyor? Normalde insanlar harcamalarini kisitlayacak diye beklenmez mi?
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    GBC %- 1.83
    Ciğerimiz soldu
    Saygılar.
    Bununla beraber aylık -5, 3 aylık 0 a geldi...

Sayfa 53/1003 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •