Sayfa 540/1003 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 4,313 - 4,320 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by chemistry10 Yazıyı Oku
    Tcd tabloda 1.26 iken 0.61 getirdi içerik değişmiş herhalde.
    Türev tarafında Endeks Short pozisyonda fonların çoğu. Muhtemelen TCD de Mart 2020 deki düşüşü yaşamamak için yüklü short pozisyon almış güncelde.(%14,66) Zaten son 1-3 aylık getirisi gayet yüksek ve arttırmaktan çok onu korumaya dönük pozisyon almışlar kanımca.
    Bilgi paylaştıkça artar... Yazdıklarım, yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,900
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    TKF'nin portföy büyüklüğü artık yönetilebilir, hisselerde kolayca manevra yapabilir ve relatif getiriyi başarabilir hüviyetten uzaklaşıyor hızla.
    Maalesef bu alımların hatırı sayılır kısmı da ak portföyün fon sepeti fonları için yaptığı alımlar.
    Ben yavaş yavaş TKF'deki paylarımı başka hsyf'lere dönüştüreceğim.
    Ben de IIH,OPİ ve UPH almaya başladım, son zamanlarda realtifleri tkf,tcd ve mac'dan iyi gözüküyor gibi. Fon büyüklükleri 13-50 milyon arası. Bakalım ne zamana kadar devam edecek bu görece başarı. Yani büyüklerdeyken içim rahattı ama bu küçüklerden biraz tedirginlik duymuyor değilim.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by Saf_sata Yazıyı Oku
    Aynı endişe bendede oluştu üstad. Zaten Genel Müdürleri katıldığı canlı yayında büyüme belli bir seviyeye ulaştığında yeni pay artışı yapmayacaklarını söylemişti hatırladığım kadarıyla. Aynı durum bence TCD de yaşanıyor. 900 Mio TKF 830 Mio TCD güncel durumda.
    Başarısız kurumlar kötü ve başarısız fonlar yönetmekle kalmıyor, kendi fonları için iyi fonlara da musallat oluyorlar. Gerçekten çok sinirim bozuluyor, huzur vermiyorlar.
    1 milyarın üstünde yerli hisse fonların piyasa medyanını geçmesi çok mümkün değil bence. Zaten neredeyse 6 yıl olmuştu benim için, artık başka sulara açılırız.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    TKF'nin portföy büyüklüğü artık yönetilebilir, hisselerde kolayca manevra yapabilir ve relatif getiriyi başarabilir hüviyetten uzaklaşıyor hızla.
    Maalesef bu alımların hatırı sayılır kısmı da ak portföyün fon sepeti fonları için yaptığı alımlar.
    Ben yavaş yavaş TKF'deki paylarımı başka hsyf'lere dönüştüreceğim.
    Sayın hellistheorthers,
    bende aynı düşüncedeyim ve yaklaşık 2 haftadır TKF'den çıkış yapıyorum, beğendiğim başka bir fona kademeli giriş yapıyorum.
    Saygılar.Sevgiler.

5. TKF fon yöneticisi, fonun payları dolduğunda, alıma kapatılabileceğini söylemişti. Ancak, fon doluluk oranlarını birkaç gün önce incelediğimde %130’a ulaştığını gördüm. Bu durumda bana ilginç geliyor. Belki bir miktar aşabilir, ancak üst sınıra dikkat etmeksizin istenildiği kadar alıma izin veriliyorsa, fon doluluk oranının ne anlamı var?

6.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    NNf hariç portföy açıklayan yok. Neyi bekliyor bunlar ayın 8'i oldu ya!

YATIRIM FONLARININ FİNANSAL RAPORLAMA ESASLARINA İLİŞKİN TEBLİĞ
    (II-14.2)

Madde 11-4
    "Portföy dağılım raporları, ilgili ayı takip eden altı iş günü içinde kamuya açıklanır."
    Bugün 5. işgünü. Pazartesi de açıklayabilirler.

7.  Alıntı Originally Posted by chemistry10 Yazıyı Oku
    Tcd tabloda 1.26 iken 0.61 getirdi içerik değişmiş herhalde.
    Son günlerdeki getirileri ile TCD nin artık temkinli davranış içine girdiğini düşünüyorum. Çünkü portföy büyüklüğü üç katından fazla oldu. Bundan sonra sert yükseliş ve düşüşler olacağını sanmıyorum. Aksi halde yakın zamanda olduğu gibi portföy hızla erir ve bu da portföy yöneticileri için gelir kaybı demek olacsğı için böyle bir durumla karşılaşmak istemezler diye düşünüyorm.

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    T tarihleri değişirse, fonların satış ( yani fonlar açısından pay geri alım ) için havuzda ayırdğı para çok fazla artmak zorunda kalacak beklenmeyen olası fazladan geri alım talepleri yüzünden, tedbiren potansiyel talebin çok daha fazla kısmını nakit tutmak zorunda kalacaklar karşılamak için.
    Bu sistemde, 2 gün sonrası için ayırmaları gereken miktar belli olduğu için boşuna portföyde nakit tutmuyorlar. Tam talep kadar tutuyorlar.
    Fonların getirisini olumsuz yönde etkiler. Amaç zaten yatırımcıyı bekletmek değil, belli bir tarih için belirli bir miktarda havuzda nakit karşılık ayırmak. Eğer bu şekilde olmazsa, fonlar %10'a kadar hatta belki daha fazla, ne kadar olacağı bilinmeyen talep için nakit tutacak. Bu da yıllık %20 getiren bir fonun %18'lere kadar düşmesine neden olur ana portföy açısından.

Fonların virman edilememesinin mantıklı hiç bir açıklaması yok evet.
    Sn hellistheothers aslında benim demek istediğim saat 14:30 yerine 12:00 gibi geri ödenmesinin yapılması. T+günleri için dediklerine katılmamak mümkün değil ama iki buçuk saat önce ödemenin yapılmasının olumsuz bir yönü olur mu?
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

Sayfa 540/1003 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •