Sayfa 606/1003 İlkİlk ... 106506556596604605606607608616656706 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 4,841 - 4,848 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Bende de yüklü miktarda GBC var. Geçen gün Azimutu arayıp konuştum. Altından dolayı ciddi yazdıklarını söylediler, ama yakın zamanda fonda bir düzelme olacağı konusunda teminatta bulundular. Hali hazırda yüklü miktarda altın, gümüş ve bakır taşıdıklarını söylediler.
    Döviz bazlı fonlara, değerleri kur üzerinden hesaplanan fonlara, usdtry'den arındırmadan bakmak doğru fikir vermez ve hiç bir anlamı olmaz.
    Son 1 ay usdtry -6.12 % , gbc -3.49 %
    Net 2.5'tan fazla aylık getirisi var ve bu oldukça iyi bence. Bu performans yıllıkta %30 dolar bazlı getiri eder ( sürdürülemez bu kadarı elbette ) Ama bir de bu açıdan bakın derim ben. İnsanlar yıllık %2 dolar getiri için mevduat yapıyor, nasıl bir beklenti var fondan, zorlanıyorum bazen anlamakta.
    Yani siz bana 100k dolar vermişsiniz, ben onu bir ay sonra 102,5k yapmışım yurtdışı piyasalarla tamamen döviz bazlı ticaret yaparak, siz diyorsunuz ki , benimle tamamen ilgisiz olan bir hareket ile dolar düştü başarısızsın.
    Ne dolar sonsuza dek böyle kalacak, ( eninde sonunda enflasyon kadar artacak) , ne endeks hep uçacak.
    Konjünktürden bağımsız bakabilmek gerek bence.
    Benim için açıkçası gbc, tefasa baglı fonlar arasında en başarılısı, hiç acaba demediğim yıllardır kesintisiz taşıdığım portföyümdeki fonlar içindeki tek fon. En güvendiğim başka fonlarımı bile dönem dönem düşündüğüm olmuştur bazen bu ne yapıyor böyle diye.
    Umarım bildiklerinden şaşmadan devam ederler. Çünkü benim için yabancı hisse fonu tarafında makul bir rakipleri yok.
    Tabi ki benim kişisel fikrim, benim bakışım bu sadece.
    Son düzenleme : hellistheothers; 15-01-2021 saat: 16:28.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2. FSEN devam

Populizmden radikal çözümler beklememek lazım. Tehlike geçtikten sonra ilk fırsatta özüne döneceklerdir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,883
    Borsa da sanki 30 hisseleriyle çıkmış gibi düşerken en önde onlar koşuyor aşağıya...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4. Erdoğan enflasyonla mücadele vurgusunu yineledi. Erdoğan, "Fiyat istikrarı temel hedefimiz. Enflasyonu yüzde 30'lar civarından tek hanelere düşürdük. Yüksek faize karşıyım, bunları yaşadıklarımızdan çıkararak söylüyorum. Bankalar karlarına bakıyor, faiz yükü yatırımcıyı eziyor. Bize yatırım, istihdam, üretim ve ihracat lazım" diye konuştu.

Erdoğan "Yüksek faizle övünüyoruz, beni dinlerler dinlemezler ben bunlara karşıyım, mücadelemi de sonuna kadar devam ettireceğim. Yüksek faizle bir yere varamayız. Kur istikrarı, enflasyonla mücadelede önemli bir yer tutuyor" ifadelerini kullandı.

5.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Bunun dışında her türlü eurobond alım-satım kazancı vergiye tabi. Yıllık ~50k tl kupon geliri aşımı sonrasında da yine gelir vergisine tabi oluyorsunuz.

alım satımda ayrıca dovız kur degerlendirmesi var. dogrumu ?
    Evet kâr tl olarak hesaplanıyor.

"Eurobond’un alım maliyetinin, elden çıkarıldığı ay hariç olmak üzere ÜFE artış oranın %10’un üzerinde olması durumunda ÜFE oranı kadar artırılabilmekte"

Vergilendirme konusunda çok fazla detay var. https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=1161 bu forumu takip ederek daha detaylı bilgilere uğraşabilirsiniz.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6. Dolara duyarlı fonlarda azaltım yapacak arkadaşların dikkatine;

Dolarda kısa vadede TOBO oluştu, Mart ayı yükseliş trend çizgisini aşağı yönde kırmıştık, bugün itibariyle de tekrar üstüne atmış olduk. Tobo üst hedefi 7,75-7,80. Aşılmazsa kısa vadeli düşüş trendine devam ediyor olacağız.

7. Ucuz ne varsa onu bulup almak lazım.

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Döviz bazlı fonlara, değerleri kur üzerinden hesaplanan fonlara, usdtry'den arındırmadan bakmak doğru fikir vermez ve hiç bir anlamı olmaz.
    Son 1 ay usdtry -6.12 % , gbc -3.49 %
    Net 2.5'tan fazla aylık getirisi var ve bu oldukça iyi bence. Bu performans yıllıkta %30 dolar bazlı getiri eder ( sürdürülemez bu kadarı elbette ) Ama bir de bu açıdan bakın derim ben. İnsanlar yıllık %2 dolar getiri için mevduat yapıyor, nasıl bir beklenti var fondan, zorlanıyorum bazen anlamakta.
    Yani siz bana 100k dolar vermişsiniz, ben onu bir ay sonra 102,5k yapmışım yurtdışı piyasalarla tamamen döviz bazlı ticaret yaparak, siz diyorsunuz ki , benimle tamamen ilgisiz olan bir hareket ile dolar düştü başarısızsın.
    Ne dolar sonsuza dek böyle kalacak, ( eninde sonunda enflasyon kadar artacak) , ne endeks hep uçacak.
    Konjünktürden bağımsız bakabilmek gerek bence.
    Benim için açıkçası gbc, tefasa baglı fonlar arasında en başarılısı, hiç acaba demediğim yıllardır kesintisiz taşıdığım portföyümdeki fonlar içindeki tek fon. En güvendiğim başka fonlarımı bile dönem dönem düşündüğüm olmuştur bazen bu ne yapıyor böyle diye.
    Umarım bildiklerinden şaşmadan devam ederler. Çünkü benim için yabancı hisse fonu tarafında makul bir rakipleri yok.
    Tabi ki benim kişisel fikrim, benim bakışım bu sadece.
    Tamamen katılıyorum değerli üstadım. Azimut benim çok sevdiğim bir yatırım şirketi. Ben bu fona uzun vadeli bakıyorum. Azimut’un hali hazırda GSP, GMA ve GBC fonlarında pozisyon taşıyorum. Sizin de tecrübenize dayanarak ara ara takviye yapmaya devam ediyorum.

Sayfa 606/1003 İlkİlk ... 106506556596604605606607608616656706 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •