Sayfa 634/1003 İlkİlk ... 134534584624632633634635636644684734 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 5,065 - 5,072 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

eib donunu yönetenleri tebrik ediyorum. bu başarısızlık herkesin harcı değil

2. Qinvest telefon ettim. Sebebini sordum. Hisse pozisyonları terste kalmış falan dediler. Pozisyon değişikliği yapıyorlarmış.
     Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    onceden yazdigim gibi eib borsanin inmesin bekliyor, yukselise!
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    Sayın Hellistheothers, sadece fon mu biriktiriyorsunuz? hisse senedi yatırımınız da var mı?
    Bana sormadınız ama kendime göre cevap vereyim.Mesela ben hiç hisse senedi yatırımı yapmıyor.Nedenleri şöyle

*analiz yapacak kadar bilgim yok
    *çok çok iyi fonlar var
    *en önemlisi hisse senedi yatırımı kişiliğime uygun değil.Küçük dalgalanmalarda bile rasyonel davranamıyorum.Hemen al-sat işine giriyorum.Başta hep uzun vadeli takılacam dememe rağmen başaramıyorum.Hiçbir denememde hisse fonları geçemedim.Fonlarda daha dayanıklı oluyorum.Büyük düşüş olunca içerlesem de birkaç saat sonra duruma alışıyorum

4.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    Sayın Hellistheothers, sadece fon mu biriktiriyorsunuz? hisse senedi yatırımınız da var mı?
    Hisse, viop kontrat, kripto coin, forex enstrümanı hemen hemen hepsi var. Ama onlar yatırım değil . Her gün al-sat bir sürü işlem yapıyorum trade amaçlı.
    Fonlar başka, onlar emekliliğim olacak umarım. Zaten yukarıdakilerde kazandıklarımı (kazanabildiğim zamanlar) fonlara aktarıyorum.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5. arkadaşlar "DEFANSİF" fon olmadığını kabul ettiğiniz anda,
    daha sağlıklı fon alıp satarsınız.
    İçinde yerli ve yabancı BORSA ların olmadığı fon var mı?
    yok.
    dolaylı da olsa fonların içinde varlar.
    hiç bir fonda başka bir fonun koruyucusu olamıyor.
    öyle gibi göründükleri çok zamanları var.
    ama sizin defansif olmasını beklediğiniz anda yoklar ve olamazlar.
    67 adet fon ile aralık 2019 dan beri,
    bunu ampirik olarak inceleyen biri olarak söylüyorum.

6. Teşekkürler Hellistheothers... Başarılar dilerim... ben sadece fon piyasasıyla haşır neşir olduğunuzu sanıyordum... trade yaptığınızı hayal bile etmezdim. sadece düşüşlerde fon alıp uzun yıllar biriktirdiğinizi algılamışım... işin öteki tarafını tahmin etmemiştim... selamlar...

7. byroltr rumuzlu arkadaşa yanıt olarak: Benim de detaylı analiz yapacak kadar bilgim yok hisse piyasasında ama galiba sizinle tek farkımız ben al/sat olayına girmiyorum, sabırlı davranabiliyorum... bol kazançlar...

8.  Alıntı Originally Posted by sturk16 Yazıyı Oku
    Qinvest telefon ettim. Sebebini sordum. Hisse pozisyonları terste kalmış falan dediler. Pozisyon değişikliği yapıyorlarmış.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bir yatırımcı olarak nedenini sormak en doğal hakkınız ama fonlara psikolojik baskı kurmak telefonla vs. orta vadede fonu daha iyi değil, daha kötü hale getirip en başta fonun yatırımcısına zarar verir kanımca. Günlük üç günlük veriler zaten ölçü olmaz, ama eğer başarısızlık orta vadeye yayılıyorsa değiştirmek daha iyi bir tercih olacaktır bence. En azından ben o yolu seçiyorum.
    eib de kendi segmentinde, bunun altını çiziyorum, kendi risk aralığında en iyi fonlardan.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Sayfa 634/1003 İlkİlk ... 134534584624632633634635636644684734 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •