Sayfa 635/1003 İlkİlk ... 135535585625633634635636637645685735 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 5,073 - 5,080 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    Bana sormadınız ama kendime göre cevap vereyim.Mesela ben hiç hisse senedi yatırımı yapmıyor.Nedenleri şöyle

*analiz yapacak kadar bilgim yok
    *çok çok iyi fonlar var
    *en önemlisi hisse senedi yatırımı kişiliğime uygun değil.Küçük dalgalanmalarda bile rasyonel davranamıyorum.Hemen al-sat işine giriyorum.Başta hep uzun vadeli takılacam dememe rağmen başaramıyorum.Hiçbir denememde hisse fonları geçemedim.Fonlarda daha dayanıklı oluyorum.Büyük düşüş olunca içerlesem de birkaç saat sonra duruma alışıyorum
    Çok güzel ifade etmişsin katılıyorum

2. Son bir aylık getiriye bakarak, son günlerde gidişatı beğenmediğini söyledim. Para piyasasinin epey altında kalmak aylikta çok zor iş gerçekten.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. TCD alımı sınırlandırmış.
    Alım yapılamıyor
    Saygılar.

4.  Alıntı Originally Posted by sturk16 Yazıyı Oku
    Son bir aylık getiriye bakarak, son günlerde gidişatı beğenmediğini söyledim. Para piyasasinin epey altında kalmak aylikta çok zor iş gerçekten.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Evet haklısınız ama eib biraz daha şansı hakeden bir fon. Çok çok uzun zamandır piyasada ve her koşulda mevduat üstünde kalmayı hep başardı. Ama bu şekilde giderse, iyi olmayacaktır, doğru.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    TCD alımı sınırlandırmış.
    Alım yapılamıyor
    Saygılar.
    Cok iyi haber satacaktim yoksa. Tesekkurler.
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

6.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    arkadaşlar "DEFANSİF" fon olmadığını kabul ettiğiniz anda,
    daha sağlıklı fon alıp satarsınız.
    İçinde yerli ve yabancı BORSA ların olmadığı fon var mı?
    yok.
    dolaylı da olsa fonların içinde varlar.
    hiç bir fonda başka bir fonun koruyucusu olamıyor.
    öyle gibi göründükleri çok zamanları var.
    ama sizin defansif olmasını beklediğiniz anda yoklar ve olamazlar.
    67 adet fon ile aralık 2019 dan beri,
    bunu ampirik olarak inceleyen biri olarak bunları söylüyorum.
    benim sıtratejimde tcd istisna olmak üzere değişken fona yer yok. yüzde 30 hsyf ile yüzde 70 hsyf arası duruma göre azaltıp çoğaltma yaparak hareket ediyorum. orrtalama olarak ta genelde yüzdde 50 civarına yakın hsyf, geri kalanı da ppf yapıyorum. geçen haftaya kadar uzun süre yüzde 70'ler civarı hsyf ile devam ettikten sonra şu an yüzde 30 hsyf'ye düştüm. eib eic gibi fonlarla alâkalı şöyle bir düşüncem var: 50 liralık defansif değişken alacağıma 40 liralık ppf, on liralık ta hsyf alırım ve kendi defansif değişkenimi oluştururum. oldu ki hsyf'lerde düşüş oldu, bir on liralık daha alır olası yükselişlerde veya dirençlerde satıveririm. hsyf'lerde her ne olursa olsun en kötü durumda yüzde 30 ile 35'lerde kalırım, bunu bir ağacın kökü veya barajın dip seviyeleri gibi görürüm. turkishbulls sitesinde endekse al sinyali verdiği zamanlarda da genel konjongtüre de baktıktan sonra yüzde 70'e doğru yavaş yavaş ilerleyip belli yerlere gelindikçe de yüzde 30 40 bantlarına doğru pozisyon azaltırım. bunu fon treyit mantığıyla değil, piyasadaki orta vadeli gidişatın durumuna göre ara ara yaparım. yani her gün fon alıp satmam. bir de son günlerde şu anlaşıldı: bazı fonlar düşüşlerden korunmayı iyi başarıyor. en azından daha az düşüyor. bunları da göz önünde bulundurmak lazım gibi. asla ve asla ytd

7.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    benim sıtratejimde tcd istisna olmak üzere değişken fona yer yok. yüzde 30 hsyf ile yüzde 70 hsyf arası duruma göre azaltıp çoğaltma yaparak hareket ediyorum. orrtalama olarak ta genelde yüzdde 50 civarına yakın hsyf, geri kalanı da ppf yapıyorum. geçen haftaya kadar uzun süre yüzde 70'ler civarı hsyf ile devam ettikten sonra şu an yüzde 30 hsyf'ye düştüm. eib eic gibi fonlarla alâkalı şöyle bir düşüncem var: 50 liralık defansif değişken alacağıma 40 liralık ppf, on liralık ta hsyf alırım ve kendi defansif değişkenimi oluştururum. oldu ki hsyf'lerde düşüş oldu, bir on liralık daha alır olası yükselişlerde veya dirençlerde satıveririm. hsyf'lerde her ne olursa olsun en kötü durumda yüzde 30 ile 35'lerde kalırım, bunu bir ağacın kökü veya barajın dip seviyeleri gibi görürüm. turkishbulls sitesinde endekse al sinyali verdiği zamanlarda da genel konjongtüre de baktıktan sonra yüzde 70'e doğru yavaş yavaş ilerleyip belli yerlere gelindikçe de yüzde 30 40 bantlarına doğru pozisyon azaltırım. bunu fon treyit mantığıyla değil, piyasadaki orta vadeli gidişatın durumuna göre ara ara yaparım. yani her gün fon alıp satmam. bir de son günlerde şu anlaşıldı: bazı fonlar düşüşlerden korunmayı iyi başarıyor. en azından daha az düşüyor. bunları da göz önünde bulundurmak lazım gibi. asla ve asla ytd
    Buda güzel bir strateji , bol kazançlar dilerim

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Valla hocam ne zaman desem çok kızıyor insanlar ama ben şunu söylüyorum. Zirveyi iki bilir üç bilmezsiniz, üç bilir iki bilmezsiniz, bu devran böyle gider. Zaten hep dediğim gibi, bu yeteneği olan insanlar için fonlar en yanlış finansal enstrüman. Yok t+2 yok t+3. Dönüşü zirveyi bilebilen insanlar, kısa zamanda viopta ve kaldıraçlı piyasalarda ya da hisselerde köşeyi dönebilirler, fonlardaki ufak karlar yerine. Fonlarda trade ve kar satışı gibi şeyler yapanlar uzun vadede hiç yapmayanlardan inanın epey geride olacaklar.
    Ben de traderım, işim bu, ama bunu trade için üretilmiş piyasalarda, borsada, viopta, kripto ve forexte yapıyorum. Fonlar bambaşka ürünler.
    Bunu daha da gider anlamında demiyorum ama gerçekten düzeltme mi dönüş mü, satış bitti mi, alış devam edecek mi, kimse bilemez. Hem boşuna stres yaratıyor kendine insanlar. Ben açıkçası fon yatırımımı stresten kurtulup gelecekte düzenli bir gelir elde etmek için yapıyorum. Ne uğraşacağım cıktı mı dönecek mi geçecek mi işleri ile. Herkesin kendi yatırımı ama gerçekten bunu yapanlar yazık ediyor bence kendine.
    Tabi bunların hepsini uzun vade yatırımcılar için söylüyorum.
    Twitter'de her gün farklı 5 ''hüstadım hüstadım'' denen adamlar bugün şöyle bişey hissettim dönüş başladı diyor. 30 gündür böyle. İlla ki son gün birileri bilecek.
    Ben bu piyasanın 22 binden 70 binlere yani 3 katına çıktığını da gördüm 1 yılda . 3 ayda %65 kayıp yaşadığını da. Dibin dibi var, zirvenin zirvesi.
    Keşke bilmek bu kadar kolay olsa da hep yukarıdan satıp aşagıdan yerine koyabilsek. Ama hayatın gerçekleri farklı.
    Size katılıyorum ama bende bir türlü gerceklestiremedim alıp satmamayi, muhtemel acemilikten, muhtemel kaybetme korkusundan .

Sayfa 635/1003 İlkİlk ... 135535585625633634635636637645685735 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •