Sayfa 64/1003 ÝlkÝlk ... 1454626364656674114164564 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 505 - 512 arasý.

Konu: Yatýrým fonlarý výýý

1.  Alýntý Originally Posted by onurbey Yazýyý Oku
    Olsun hocam hata da olur bazen insanlik hali.
    Erkenden bildiriminiz icin tesekkurler.
    Saygilar.

SM-G610F cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Saðolun, valla bir kere öyle bir þey yaptým, çok üzüldüm, kaçmýþ yanlýþ yüzde elimden, artýk 3-4 defa kontrol etmeden yollamamaya çalýþýyorum. Pay fiyatý üzerinden de teyit edilebilir. Yine de hata olursa affola, akþama kadar trade ekranýnda bazen beynim donuyor artýk.Ýkinci bir teyit almakta yarar var yine de.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanýlarak yatýrým kararý verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doðurmayabilir.

2. GBC'ye bir kac soru sormustum.Bu aksam portfoy yoneticisinden gelen cevabi faydali olabilecegi dusuncesiyle yatirimci arkadaslarla paylasmak istiyorum.

//GBC fonumuz bir yabancý ETF fonu ve biz günlük en az % 80 ETF tutmamýz gerekmektedir. Bu fonda amacýmýz yatýrýmcýlarýmýza potansiyel fýrsat alanlarýnýn içinde bulunarak USD bazlý istikrarlý bir getiri sunmaktýr. Fonun vadeli piyasalarda maximum kaldýraç tutarý mevzuat gereði %20’yi geçememektedir, bu kaldýraç hakkýmýzý USD hedge ermekte kullanmayýp, bakýr ve Euro paritesinde kullanmayý fýrsatçý bir yaklaþýmla uygun görmekteyim.

Fon an itibariyle Altýn aðýrlýðýnda olmakla beraber, hatýrý sayýlýr Bakýr, ABD hisse senedi ve Euro paritesinde de pozisyonlarý bulundurmaktadýr. Bu açýdan bir altýn fonu olarak görmek doðru olmaz. Ben Altýnýn mevcut konjonktürde önümüzdeki yýllarda ciddi sayýlabilecek bir potansiyel taþýdýðýný öngörmekteyim, ancak ABD hisseleri, pariteler ve diðer Commodity lerde fýrsatçý geçiþ yapmaya hazýr ve esnek durumdayýz.*

Bu fon büyük bir fon olmasýna raðmen , aktif yönetim tarzýna daha uygundur.

Altýn hedge’ini istediðimiz anda vadeli piyasalarda yapabilmekteyiz, ancak an Ýtibariyle tercih etmemekteyiz.
    //
    Saygilar.

3. Mps % +1.35 / 2,239735

4.  Alýntý Originally Posted by onurbey Yazýyý Oku
    GBC'ye bir kac soru sormustum.Bu aksam portfoy yoneticisinden gelen cevabi faydali olabilecegi dusuncesiyle yatirimci arkadaslarla paylasmak istiyorum.

//GBC fonumuz bir yabancý ETF fonu ve biz günlük en az % 80 ETF tutmamýz gerekmektedir. Bu fonda amacýmýz yatýrýmcýlarýmýza potansiyel fýrsat alanlarýnýn içinde bulunarak USD bazlý istikrarlý bir getiri sunmaktýr. Fonun vadeli piyasalarda maximum kaldýraç tutarý mevzuat gereði %20’yi geçememektedir, bu kaldýraç hakkýmýzý USD hedge ermekte kullanmayýp, bakýr ve Euro paritesinde kullanmayý fýrsatçý bir yaklaþýmla uygun görmekteyim.

Fon an itibariyle Altýn aðýrlýðýnda olmakla beraber, hatýrý sayýlýr Bakýr, ABD hisse senedi ve Euro paritesinde de pozisyonlarý bulundurmaktadýr. Bu açýdan bir altýn fonu olarak görmek doðru olmaz. Ben Altýnýn mevcut konjonktürde önümüzdeki yýllarda ciddi sayýlabilecek bir potansiyel taþýdýðýný öngörmekteyim, ancak ABD hisseleri, pariteler ve diðer Commodity lerde fýrsatçý geçiþ yapmaya hazýr ve esnek durumdayýz.*

Altýn hedge’ini istediðimiz anda vadeli piyasalarda yapabilmekteyiz, ancak an Ýtibariyle tercih etmemekteyiz.
    //
    Saygilar.

Yerli hsyflerde büyüdükçe aktivite sýkýntýlarý olabiliyor, ancak yabancý hisse fonlarda o tür bir sýkýntý olmaz muhtemelen bu arada mevzusu geçmiþken. Yurtdýþý etflerde fon toptan girse bir kademe zor kalkar, öyle hacimler var çoðunda. En dandik etf hacmi bizim bist 30 hisselerinden fazla oluyor genelde. Zaten fon 30-40 etf'ye bölünmüþ oluyor bu arada çoðu zaman zaten . Teþekkürler paylaþým için.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanýlarak yatýrým kararý verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doðurmayabilir.

Alýntý Originally Posted by onurbey Yazýyý Oku
    GBC'ye bir kac soru sormustum.Bu aksam portfoy yoneticisinden gelen cevabi faydali olabilecegi dusuncesiyle yatirimci arkadaslarla paylasmak istiyorum.

//
    Saygilar.

teþekkür ederiz. Ben de telefon edecektim bugün ancak yoðunluktan arayamamýþtým.
    Yazdýklarým kesinlikle yatýrým tavsiyesi degildir..Sadece kendi kiþisel görüþlerimdir...

6.  Alýntý Originally Posted by myfinans Yazýyý Oku
    Bugün yerli eurobond tahvillerimizin fiyatlarý da düþtü.
    Çifte darbe alacak eurobond fonlarý.
    Üstat yabancý eurobond alým günüydü bugün. TLE emri verdim.

7. Mps nin toplam degerinin %4 u bendeydi zaten. Bende kademeli olarak ciktim ve suanda 1m ile devam ediyorum mpsde. Rbh ve kpc de de yari yariya dusurdum. Suan emtia ve dovizde durmak daha mantikli gibi.
     Alýntý Originally Posted by tradestop Yazýyý Oku
    Mps'de kan kaybý devam ediyor. Bende kademeli olarak Mps'den Rbh'a geçiyorum, bugün itibariyle portföyümdeki Mps'den son kalan parçaya da satýþ emri girdim.
    SM-F916B cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Mac +1.90%

Sayfa 64/1003 ÝlkÝlk ... 1454626364656674114164564 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •