Sayfa 707/1003 İlkİlk ... 207607657697705706707708709717757807 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 5,649 - 5,656 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. tcmb resmi kur -0,39
    hem dövizli fonlardan, hem hisselerden yarın güzel dayak yiyeceğiz.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Ben de defalarca benzer şeyi yazdım. Hisse fonlar hisseleri açıklamasa, getirilerinin katbekat iyi olacağından eminim. Ancak bu coğrafyada nedenini bilmediğim bir aşırı merak var. nnf açıklamıyordu, ona da bağıra çağıra açıklattılar. Ne geçti ellerine bilmiyorum. Zaten bu baskı yüzünden açıklamayan bir iki fon kaldı. Sırf o yüzden taşıyorum o fonları da , açıklamadıkları sürece de taşımaya devam edeceğim. Şeffaflık havalı bir laf ama, bir eve perde koymamak ne kadar şeffafsa bu da o kadar gereksiz bir şeffaflık bence.
    Zaten mevzuatlarında bin çeşit sınırlama, kısıtlama kural var.
    bir cok fon hisse senetlerin aciklamis ve guzel getirileri de varmistir bu gecen 2 yilda
    Canlar gider heyyyy

3. Benim portföy bu ay eksi büyüyecek, orası kesinleşti. Bu ayı karla kapatabilecek arkadaşları şimdiden tebrik ederim.

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    tcmb resmi kur -0,39
    hem dövizli fonlardan, hem hisselerden yarın güzel dayak yiyeceğiz.
    İnşallah düzeltmedir hocam uzun vade güzel olur. Yatırımcı sayısında da teknik analizden bakarsak! bir düzeltme gelmeliydi. Açıkcası fon çıkışlarını merak ediyorum. İyi günlerimiz olsun.

5.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    bir cok fon hisse senetlerin aciklamis ve guzel getirileri de varmistir bu gecen 2 yilda
    açıklayanların kötü getirisi var yazmadım zaten. katbekat daha iyi olurdu yazdım.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Merhaba hayrani,
    Endeksteki ağırlığa göre alım yapmakla, eşit ağırlık alım yapmak arasında orta ve uzun vadede hiç bir fark olmayıp , bu değerler birbirine yakınsayacaktır.
    Kısa vadede sapmalar olsa da bu fark periyot arttıkça kapanacaktır.
    Know-how içermeyen, sadece matematiksel farklılık ile farklılık yaratmaları mümkün olmaz bence.
    Ama biz teknoloji hisse yoğun fonuz, beğendiğimizi seçeceğiz, bambaşka kriterler ile temel ya da teknik olarak güvendiğimiz hisseleri alım yapacağız deseler farklı sonuçlar olabilirdi, teknoloji endeksi geçebilirlerdi belki.

Eğer böyle matematiksel triklerle olabilseydi. bist30 hisselerini de endeksteki kendi ağırlıkları kadar değil paramızı otuza bölüp eşit ağırlıkla alıp kolayca bist30'u düzenli geçerdik.

Bu şekilde yapmalarının tek nedeni ağırlıklarına göre çarpıp bölmeyelim, bir kere alalım, ugrasmayalım düşüncesi olduğunu düşünüyorum.
    çok teşekkür ederim değerli açıklamalarınız için. anlaşılan zahmet çekmeden, çok çeşitli alanlara açılıyormuş izlenimi vererek, ama tamamen kopyala yapıştır yaparak kıssaslarının çok altında da getiri sağlasalar da tesadüfler eseri olan getirilerde dahi şampiyon fon olarak reklam yapmak ve billinçsiz yatırımcının parasıyla sefa sürmek derdindeler. bu arada hani bir aralar kızıyordum ya, 6 aydır 0 getiri sağlayan ais fonunda 15 milyon büyüklük var diye. şu an 25 milyona dayanmış büyüklük. insanımız parasını pul edenleri baş tacı yaptığı sürece bu tür saçmalıklar devam edecek anlaşılan

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
     Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    Benim portföy bu ay eksi büyüyecek, orası kesinleşti. Bu ayı karla kapatabilecek arkadaşları şimdiden tebrik ederim.
    ppf'ciler karlı kapatır, stopaj da yok, katmerli kar...Biz battık....
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Sn Dudu mevduat topiğinde paylaşmış, yazıyı beğendiğim için burada paylaşıyorum:

Arsayla bozdular, borsayla delirtecekler!

https://www.gazeteduvar.com.tr/arsay...makale-1511347
    Borsaya son 1 yılda müthiş eğitimsiz, finansal okur yazar olmayan bir kitle girdi. Şuana kadar o kitle ciddi kardaydı. Eğer bu düşüş birkaç gün daha sürsün gerçekten ortalık ağlama duvarına döner. Spk'ya, bist'e, ekonomi bakanına, hatta cumhurbşakanına bile cimerden yazar bu kitle. Halbuki özellikle borsa yükseliş olduğu kadar düşüşe de hazırlıklı olunması gereken bir yatırım ortamı. Tabi bu kitlenin de oluşturduğu kamuoyu baskısıyla spk da bu pandemi döneminde serbest piyasa mantığı ile örtüşmeyen açığa satış yasağı, brüt takas, devre kesme, vb bir sürü uygulama getirdi. Bunların sonucu olarak anomali şeklinde yükselişlerde gördük özellikle yerli speklerin yönettiği nispeten küçük şirket hisselerinde. Ve satış geldiğinde de afedersiniz ishal olmuş tarzıyla geliyor. O beğenmediğimiz açığa satışları karşılamak için yapılan cover buylar da yok. Algoritmalar stop loss olarak milyonlarca lot satış yaptılar. Hayırlısı bakalım.
    Bugün profesyonellerin yönettiği yatırım fonlarında bile %5 üzeri düşüşler göreceğiz diye düşünüyorum.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sayfa 707/1003 İlkİlk ... 207607657697705706707708709717757807 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •