Sayfa 75/1003 İlkİlk ... 2565737475767785125175575 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 593 - 600 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    FTSE 100 hangi fonda var?
    bilen yokmu?
    Canlar gider heyyyy

2.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    bilen yokmu?
    Gediğin gbg içinde en gelişmiş 20 ülkenin %5 hissesi var. Onda var %5 civarında. Ama hangi birleşik krallık hissesini taşıyor bilmiyorum. Direk endeksi taşımıyor ama genelde o ülkenin en büyük , endeksini temsil eden 1 ya da 2 hissesini taşıyor.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3. Tefas'ta TCD nin kategorisi değişken fon olarak gozukmekle birlikte %91 hisse senedi içerdiği görünüyor. Bu fonun hisse yoğun fon olması gerekmiyor mu ? Değişken fon kategorisinde yer alması yanıltıcı değil mi ?

4.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Tefas'ta TCD nin kategorisi değişken fon olarak gozukmekle birlikte %91 hisse senedi içerdiği görünüyor. Bu fonun hisse yoğun fon olması gerekmiyor mu ? Değişken fon kategorisinde yer alması yanıltıcı değil mi ?
    Değişken fonlar nitelikli olmayan yatırımcılara da açık olan serbest fonlar gibi. İçeriklerinde neredeyse sınırlama yok. Özgürler. Hisse fon olması için en az %80 taşıması laızm hisse sürekli. Ama değişkenler isterse sıfıra indirir.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5. Teşekkürler üstadım.

6.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Tefas'ta TCD nin kategorisi değişken fon olarak gozukmekle birlikte %91 hisse senedi içerdiği görünüyor. Bu fonun hisse yoğun fon olması gerekmiyor mu ? Değişken fon kategorisinde yer alması yanıltıcı değil mi ?
    Bu forumda geçmişte yazılanlardan aklımda kaldığı kadarıyla cevap vereyim. Yüzde seksen hisse tutmamak için, ve gerekirse/istenirse hiç borsa ya görebilmek için yapılmış bir fon. Şu an bistin ucuz olduğunu düşündükleri için hisse tutuyorlar dendi

7.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Bu forumda geçmişte yazılanlardan aklımda kaldığı kadarıyla cevap vereyim. Yüzde seksen hisse tutmamak için, ve gerekirse/istenirse hiç borsa ya görebilmek için yapılmış bir fon. Şu an bistin ucuz olduğunu düşündükleri için hisse tutuyorlar dendi
    Geçmiş getirilerine bakınca hiç değişken fon değilmiş gibi hep yüksek getiriler elde etmiş. Değişken fon kategorisinde 1 sırada yer alıyor. En azından bu kadar değişken olmamalı sanki Yıllık ortalama % 15-25 getirisi olan bir değişken fon ile yıllık %90 getiri elde eden bir fonun aynı sepette olması bende sanki yanlış kategorize edilmiş algısı yarattı. Risk sınıfı bunu tölarize edebilir mi emin değilim ya da ben yanliyor olabilirim.

8. Siz illa girdim mi %100 kafa göz girerim diyorsanız. Bağzi bankaların mutlak getiri hedefli fonlarını araştırabilirsiniz. Risk eşiğiniz sıfıra yakınsa.
     Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Ben acikcasi eib in icindeki eid (%93 hisse)oranindan korkuyorum 3.dalganin vuracagi söyleniyor haberlerde mart ayında hisse ve değişkenlere yakalananlar çok zarar yazdılar oyle bi durumda dolaylı da olsa eib i etkiler oyle bir gune yakalanmak istemem hele %100 le.
    tesekkurler.

Sayfa 75/1003 İlkİlk ... 2565737475767785125175575 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •