Sayfa 865/1003 İlkİlk ... 365765815855863864865866867875915965 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 6,913 - 6,920 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by aliserpil2005 Yazıyı Oku
    3 gündür Yurtdışı Piyasalarda da tat yok .bugün sert aşağı hareketler olmasa bari.
    tahvil yükseliyor. ons gevşiyor. teşvik işi yalan mı oldu acaba.

2. Btc resmen ons altinin isini bitirdi.
    1750 altinda GBC yonetimi strateji degistirmezse fondan cikis yapmayi dusunuyorum.
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Hedef portföy 3 yeni fon için onay almış.değişken ve ppf ve fon sepeti odaklı

4. Bu OPH 2 haftadır yerinde sayıyor. Elinde OPH tutan var mı satmayı düşünüyor musunuz

5.  Alıntı Originally Posted by bgtr Yazıyı Oku
    Bu OPH 2 haftadır yerinde sayıyor. Elinde OPH tutan var mı satmayı düşünüyor musunuz
    bende bir miktar opi var.
    ama onun da sırası gelecektir bence eninde sonunda...ytd

6.  Alıntı Originally Posted by bgtr Yazıyı Oku
    Bu OPH 2 haftadır yerinde sayıyor. Elinde OPH tutan var mı satmayı düşünüyor musunuz
     Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    OPH an itibarıyla full sattım. Dalga geçer gibi %1 getirmişler. Çok şımardılar. idh ve nnf olarak bölüştürücem.
    salı günü sattım ben.

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    İlginç bir fon kuruluyor.
    KT portföy katılım PPF'si.
    Galiba ilk olacak.
    Katılım severler için güzel haber.
    Evet Para Piyasası Katılım Fonu olarak ilk olacak, faizsiz bankacılık standartlarına uygun yöntemlerle gerçekleştirilen işlemler de repo ve ters repo işlemleri arasına eklendi, geçtiğimiz hafta resmi gazetede yayınlanmıştı.

Faizsiz finans kurumlarında klasik repo ve ters repo kullanılamadığı için, likiditeyi kısa vadeli kullanımıyla ilgili sıkıntı vardı. Büyük çoğunlukla kısa vadeli kira sertifikaları üzerinden yürütülüyordu bu ihtiyaç. Bu da tam anlamıyla repo/ters repo karşılığı değil de, kısa vadeli borçlanma araçlarına (bono, dibs vs) eşdeğer bir durum oluyordu.

Şimdi yasal düzenleme yapıldı, bakalım uygulamada nasıl olacak. Vaad sözleşmeleri ve gayrimenkul sertifikaları, projeye dayalı menkul kıymetler, varlığa dayalı menkul kıymetler, varlık teminatlı menkul kıymetler, faizsiz ipoteğe dayalı menkul kıymetler ve faizsiz ipotek teminatlı menkul kıymetler Geri Satma Taahhüdü ile Alım İşlemleri bu işlemlerde daha sık kullanılacağa benziyor, piyasa yapıcı derinliği sağlarsa, faizsiz kısımda büyük bir ihtiyaç giderilmiş olacak.

Faiz hassasiyeti nedeniyle, paralarını ppf'ye bile yatırmayıp boşta tutan önemli bir kitle olduğunu düşünüyorum.

Günlük katılım esaslı fonlarda(Kısa vade kira sertifikası fonları) en büyüklerden Ziraat Zpk fon büyüklüğü 533,7 milyon Tl, Kuveyt Ktv 594,6 milyon Tl, Halkbank Hpv 276 milyon Tl.

Netice olumlu olursa, sadece katılım bankaları değil, yukarıdaki 3 fon örneğinden de görüleceği gibi, portföy şirketleri için burada büyük bir pazar olabileceği için, diğer kurumlarında bir an önce katılım para piyasası fonlarını çıkartmaya başladığını görebiliriz.

Kt portföy bu durumu önceden sezip, hali hazırda stopaj muafiyetini de düşünerek hızlı davrandı diye düşünüyorum.

Saygılar.

8.  Alıntı Originally Posted by aliserpil2005 Yazıyı Oku
    Hedef portföy 3 yeni fon için onay almış.değişken ve ppf ve fon sepeti odaklı
    Değişken fonu Nnf fonu yöneten kişiler yönetirse diğer değişken fonları satıp Hedef Portföye geçmeyi düşünürüm. Zamanla görürüz artık. Nnf ise Cuma klasik satışları olmazsa eğer bugünü güzel kapatacak gibi.

Sayfa 865/1003 İlkİlk ... 365765815855863864865866867875915965 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •