Sayfa 930/1003 İlkİlk ... 430830880920928929930931932940980 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 7,433 - 7,440 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Bu düşünce tarzı tamamen sanal bir varsayıma dayanıyor. Çünkü hiçbir fonun ileriye doğro belli bir getiri garantisi yoktur. Yaşın genç ise zamanla takip edersen öğrenirsin.
    Hayatta hiçbir şeyin garantisi yok ki tıpkı gayrimenkulün ve otomobilin de olmadığı gibi.

2.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Pit senin gibi bir profesyonel nasıl böyle bir hata yapar anlamıyorum. GBC 1 aylık -2.32, üç aylık -6,67 ve altı aylık da -3,65 zarar yazmıış. Ben bir fona bir aylık, hadi bilemedin ikinci ayın ortalarına kadar şans tanırım. Baktım olmadı vedalaşırım. Ama bir fon sonsuza kadar öyle gitmeyeceği için de göz ucuyla takip ederim. Fon biriktirme işine gelince (bazı arkadaşların yaptığı gibi) yükselen bir piyasada zaman zaman olan geri çekilmelerde yapılabilinir; ama düşen piyasada asla olmaz. Örneğin GBC düştü biriktiriyorum ama nereye kadar? cevap yok. Takip ettiğim bir arkadaşsın. Bol kazançlar.
    sayin pit ve hellis le tum saygiyla ama nereden profesyonal olduklarin biliyorsunuz?!
    Canlar gider heyyyy

3.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    525k yı o gün iyi bir fona bağlamış olsan ve kirada oturuyor olsaydın şu an kaç paran olurdu peki?
    demek kolaydir fon tam risklidir. her sey yatirim degilki! ev baska seydir dostum! ev emniyettir kolayliktir ve ...
    o zaman bende diyorum sasaya yatiryaidin simdi ne kadarmis?!!
    oyle eger megerleri sadece yeni piyasaya girenler diyorlar!
    Canlar gider heyyyy

4.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Türkiye'de oturacağın evi alacaksın ben onu bilirim. Fonlar ve yatırım araçları dün ve bugün yaşandı yarını bilmiyoruz ki burası Türkiye.
    hocam o tur diyorlar ya onlari 10 tane evi olan diyer tabi. birisin satip ikisin satip fona girelim. Ben coklu buyuk yurt disinda turkiyelilere de ayni arkadaslarimizin onerilerin demistim kac yil once bana gulduler
    Canlar gider heyyyy

5.  Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    Yıllık %50 getiri sağlayabilen bir fon sepetinde 175K artın olur. 60Ksını kiralamaya verdin. 115K artar mı araç fiyatları 1 yılda? Bu arada hesabı yaparken aylık %2 getiri üzerinden yaptığımı belirtmek isterim. Bunun altında zarar edilebilir elbette
    sozum o hesaplamalar degildi hocam. dedigim gibi gel sana hisse soyleyim fon nedir 50 kat olmus 3 yilda
    Canlar gider heyyyy

Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Pit senin gibi bir profesyonel nasıl böyle bir hata yapar anlamıyorum. GBC 1 aylık -2.32, üç aylık -6,67 ve altı aylık da -3,65 zarar yazmıış. Ben bir fona bir aylık, hadi bilemedin ikinci ayın ortalarına kadar şans tanırım. Baktım olmadı vedalaşırım. Ama bir fon sonsuza kadar öyle gitmeyeceği için de göz ucuyla takip ederim. Fon biriktirme işine gelince (bazı arkadaşların yaptığı gibi) yükselen bir piyasada zaman zaman olan geri çekilmelerde yapılabilinir; ama düşen piyasada asla olmaz. Örneğin GBC düştü biriktiriyorum ama nereye kadar? cevap yok. Takip ettiğim bir arkadaşsın. Bol kazançlar.
    Sn tbey35, fon konusunda kendimi hiçbir zaman profesyonel hissetmedim ve halen çok eksiğim var. Benim profesyonel olmasa da iyi olduğum alan hisse senedi yatırımcılığı. GBC de kur ile relatif getirisini kötü gördüğüm için sabrım bitti. Oradan gelecek tutarı başka bir döviz cinsi fona kaydıracağım.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

7.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    demek kolaydir fon tam risklidir. her sey yatirim degilki! ev baska seydir dostum! ev emniyettir kolayliktir ve ...
    o zaman bende diyorum sasaya yatiryaidin simdi ne kadarmis?!!
    oyle eger megerleri sadece yeni piyasaya girenler diyorlar!
    Sulandırmaya gerek yok hocam. Yatırım fonu almakla x hissesi almanın aynı şey olmadığını sen de çok iyi biliyorsun.

Benim anladığım şu; eski kafa (eski kuşak) insanlarda "mutlaka evim olmalı" anlayışı var. Doğrudur kendimize ait evimiz olsun tabii ki ama gidip de 500k+ paraları site dairesine gömmek üstüne bir de neredeyse kira öder gibi aidat ödemek bana akıl kârı gelmiyor. Ancak müstakil, komşu sorunu olmayan bir ev almak mantıklı olabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Sn tbey35, fon konusunda kendimi hiçbir zaman profesyonel hissetmedim ve halen çok eksiğim var. Benim profesyonel olmasa da iyi olduğum alan hisse senedi yatırımcılığı. GBC de kur ile relatif getirisini kötü gördüğüm için sabrım bitti. Oradan gelecek tutarı başka bir döviz cinsi fona kaydıracağım.
    GBC yi incelerken, TGE dikkatimi çekti. Son zamanlarda iyi atak yapmış.
    GBC nin yanına TGE yi de koysaymışız, güzel olacakmış.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 930/1003 İlkİlk ... 430830880920928929930931932940980 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •