Sayfa 641/1003 İlkİlk ... 141541591631639640641642643651691741 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 5,121 - 5,128 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. Merkez kur % - 0,62

2.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    size ve uzun zaman önce burada da yazmama rağmen yeni forumdaşlara hisse fon pozisyonlarını azaltıp çoğaltırken piyasanın ne durumda olduğu hakkında sadece bir fikir verebilecek bir siteden bahsetmek isterim.

https://www.turkishbulls.com/m/Signa...r&Ticker=XU100

ben piyasanın gerçek göstergesi olduğundan bist100 sayfasının linkini verdim ama ana sayfadan siteyi ayrıntılı incelemenizi öneririm. özetleyecek olursam site, japon mum çubukları analiziyle yatırım tavsiyesi olmadan alsat tavsiyesi veriyor. bu sitede borsadaki bütün hisseler, bist endeksleri, altın döviz gibi birçok enstromanın sayfaları var. ben fon yatırımcısı olduğumdan doğal olarak her akşam seğanstan sonra saat 8 civarı bist100 sayfasındaki sinyallere bakarım. zaten geçmiş alsat tarihlerine bakarsanız çoğunlukla sat verdikten sonraki günlerde borsanın düştüğünü, al verdikten sonraki zamanlarda ise yine çoğu zaman güzel pirimlerin yakalanabildiğini görürsünüz. ama başta da dediğim gibi bu site, yüzde yüz her şeyi bilemez, sadece fikir verir. son karar, tabi ki sizindir. sitenin her zaman doğruyu bilemeyeceğinin en yakın örneği yakında görüldü. perşembe günü bist yüzde ayı piyasası gören site, cuma günü sat sinyali verdi ama dün akşam da boğa piyasası belirledi. bu site, gördüğü sinyali ancak ikinci gün de teyit ederse al ya da sat tavsiyesi veriyor. mesela dün boğa piyasasını belirledi. bu gün de bu şekilde bir kapanış olursa hemen al tavsiyesi yapacak ve beyaz atlarımıza binelim ve atlarımızı yükselğiş yönüünde sürelim, boğa piyasası onaylandı, sakın bu alım fırsatını kaçırmayın falan diyecek. yani cuma günü düşükten sattığına bu gün çok daha yüksekten al demiş olacak. ama şöyle de bir durum var, ya o gün piyasanın düşeceğini tahmin eder sat der pozisyon azaltırsınız, ya da daha mantıklısı, cuma günü sat dedi ama akşama kadar teyit olmadığı için satmadığınızdan pazartesi öğleye kadar duruma bakar, piyasa iyi gidiyorsa bekleyebilir, bu hatalı tavsiyeyi uygulamayada bilirsiniz. özetleyecek olursak, bu siteden sadece fikir almak için faydalanılabilir. yoksa geleceği kimse bilemez. ben sadece pozisyonlarımı hafif azaltma veya artırmayı düşünürken buraya da bakıp son kararı kendim veriyorum. asla ve asla ytd
    Teşekkür ederim sayın hayrani. Detaylıca inceleyeceğim.

3.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    İş bankasından denedim.
    1 adet alış girmiştim.
    "Fon kurucusu tarafından belirlenen sınırlamalar kapsamında talimat kapsamınız kadar satılabilir fon katılma pay adedi bulunmamaktadır."
    Saygılar.
    Onur bey, eğer alma niyetiniz varsa müşteri hizmetlerinden çağrı açtırın ama başka bankadan alım yapilabildigini belirtin.Benimde azimut ppf alırken başıma buna benzer bir olay geldi çağrı açtırdım 10 dakikada çözüldü.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,875
    19 Ocak Salı günü, kesin olmayan getiri oranımız:

NNF +1,02%
    Bist100 +0,53%
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Nihayet eib +0.312

6. Elz % + 1.29