Sayfa 108/1003 İlkİlk ... 85898106107108109110118158208608 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 857 - 864 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. Qinvest Portföy Katılım Hisse Senedi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) izahnamesi kapta yayınlanmış. Gözüme ilk çarpan, Yönetim ücreti diğer Katılım Hisse fonlardan biraz yüksek; %3

2.5. Fonun karşılaştırma ölçütü %90 BIST Katılım 50 Getiri Endeksi + %5 BIST-KYD 1 Aylık Kar payı TL Endeksi + %5 BIST-KYD Kamu Kira Sertifikaları Endeksi olarak belirlenmiştir.

Fon’un yatırım stratejisi: Fon toplam değerinin en az %80’i Borsa İstanbul tarafından hesaplanan katılım endekslerinde bulunan şirketlerin ve Qinvest Danışma Kurulu tarafından faizsiz finans esaslarına uygunluğu onaylanmış olan payları Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin ortaklık paylarına ve bu paylardan oluşan endeksleri takip etmek üzere kurulan borsa yatırım fonları katılma paylarına yatırılacaktır. Fon’un hisse senedi yoğun fon olması nedeniyle Fon portföy değerinin en az %80’i devamlı olarak menkul kıymet yatırım ortaklıkları payları hariç olmak üzere yukarıda belirtilen paylara yatırılır.
    Ayrıca, fon portföyüne katılma hesapları, vaad sözleşmeleri, taahhütlü işlem pazarı işlemleri, TL ve döviz bazında kamu ve özel sektör kira sertifikaları, yabancı ortaklıkların payları, varlığa dayalı menkul kıymetler, altın ve kıymetli madenler, gayrimenkul sertifikaları, yabancı kira sertifikaları, yatırım fonu katılma payları, borsa yatırım fonu katılma payları, gayrimenkul yatırım fonu katılma payları, girişim sermayesi yatırım fonu katılma payları ve bunlara benzer faizsiz finans ilkelerine uygun para ve sermaye piyasası araçları alınabilir.
    Fon yabancı para ve sermaye piyasa araçlarına da yatırım yapabilir. Ancak Fon portföyüne Fon toplam değerinin en fazla %20’si oranında yabancı para ve sermaye piyasa aracı dahil edilebilir.
    Ayrıca faizsiz finans ilkelerine uygun olan türev araçlar da fon portföyünde yer alabilecektir.
    Fon portföyü, İslam hukukuna uygun olarak iş bu izahnamenin I ve II numaralı eklerine göre Qinvest LLC ile Kurucu arasında imzalanan sözleşme çerçevesinde oluşturulan Danışma Kurulu’na bağlı olarak yönetilecektir.

Fon Yönetim Ücreti Oranı:
    Fon’un toplam gideri içinde kalmak kaydıyla, fon toplam değerinin günlük % 0,00822'sinden (yüz binde sekiz virgül yirmi iki) [yıllık yaklaşık % 3 (yüzde üç)] (BSMV dahil) oluşan bir yönetim ücreti tahakkuk ettirilir
    https://www.kap.org.tr/tr/fon-bilgil...doviz-ozel-fon

2. SPK'ya fonların virmanı hakkında soru sormuştum cevabı gelmiş. Ben anlamadım mümkün mü değil mi şimdi. İlk paragraf zorunlu haller dışında mümkün değil diyor. İkinci paragraf açık kapı bırakıyor gibi.

Sayın XXXXX XXXX
    İlgi: XX Tarihli Başvurunuz

XX tarihli e-postanızda yatırım fonu paylarının virmanının mümkün olup olmadığı hakkında bilgi talep edilmiştir.

Kurulumuz Karar Organı’nın 17.07.2014 tarih ve 22/728 sayılı toplantısında; diğer hususların yanı sıra, sadece veraset intikali, iflas vb. zorunlu haller ile yasal yükümlülüklerle sınırlı olmak üzere ve virman dolayısıyla ortaya çıkacak stopaj vb. yükümlülüklere ilişkin sorumluluğun ilgili fon dağıtım kuruluşunda olması şartıyla, Türkiye Elektronik Fon Alım Satım Platformu’nda (TEFAS) işlem gören fonların katılma paylarının virmanına izin verilmesine karar verilmiş olup, bunun dışında fonlarda virman mümkün bulunmamaktadır.

Diğer taraftan, Kurulumuz Karar Organı’nın 30.11.2016 tarih ve 33/1189 sayılı toplantısında; diğer hususların yanı sıra, fon katılma payı alım işlemini gerçekleştiren fon dağıtım kuruluşu ile katılma paylarının virmanının yapıldığı genel saklama hizmeti veren fon dağıtım kuruluşu arasında yapılacak bir anlaşma ile fon katılma payı alım işlemini gerçekleştiren fon dağıtım kuruluşu ile genel saklama hizmetini veren fon dağıtım kuruluşu arasında virmanın yapıldığı günden fon katılma paylarının yatırımcı tarafından elden çıkarıldığı döneme kadar fon dağıtım komisyonuna ilişkin taraflar arasında paylaşım oranlarının belirlenmesi ve virman dolayısıyla ortaya çıkabilecek yükümlülüklere ilişkin sorumluluğun ilgili fon dağıtım kuruluşunda olması koşullarıyla TEFAS’ta işlem gören fon katılma paylarının yatırımcının işlem yaptığı fon dağıtım kuruluşu nezdindeki hesabından genel saklama hizmeti aldığı kuruluş nezdindeki hesabına virmanına izin verilmesine karar verilmiştir.

Bilgilerinize sunulur.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Yok hocam açmadım açıkçası. Benim hatamdı. 3 ay önce 10 lira olan kagıt 50 kuruştu aldığımda.( detayları yanlış hatırlayabilirim) teee o zamanın parasıyla epey yüklü almıştım. 6-7 yılda ne biriktirdiysem. her gün uyandığımda bir kuruş daha düşüyordu. Evimin karşısında magazası vardı. Çok ucuz yakaladım. Aman Allahım ne kadar zekiyim, ne uyanığım kelepir mal buldum diye aldım. Piyasanın tokadını yedim. Öğrendim ki cingözlük yapanın anahtarını alırlar. Çok büyük param gitti ama hayatımın dersiydi. Benim için hayatımın dönüm noktası oldu orası.
    O yüzden sabır değil, doğru yerde sabır diyorum hep.

Size de geçmiş olsun, çok selamlar.
    Ne oldu kottan mi cikarildi bu sirket? Piyasa degerini hatirliyor musunuz veya F/K orani gibi parametreleri..
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

4. Yeni çıkmış yabancı fonlar var mı acaba merak ettim.
    https://bireysel.turkishbank.com/YATIRIM_MUSTERI/
    Paylaşımlarım Yatırım Tavsiyesi Değildir

5.  Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    Ne oldu kottan mi cikarildi bu sirket? Piyasa degerini hatirliyor musunuz veya F/K orani gibi parametreleri..
    Yok hocam çok gençtim o zamanlar f/k diyen küfretti sanırdım. Bakmamıştım bilanço falan o tür şeylere. aa ucuzlamış dedim daldım.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6. kervan gida halka arza katilacak misiniz?
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    kervan gida halka arza katilacak misiniz?
    nasıl bir firma ,arastıran varmı ?

8. ATA portfolio management' den Memo*** , mavi kuşta AYA fönü ile ilgili taze bilgi bülbüllemiş idi geçenlerde... Artıkın eşit ağırlığa geçmişlermiş... zaten sön kap fön dağılışım raporitesi incelendiğinde bu durum / bu realite / bu yenilişme hareketi , bir bulgu olarak tespit edilebilmekte....

şimdi acabayın , oooo Memo burası nevyörk ameriga ve ekibitesi AYA nın eski düzende biraz YAYA kaldığı ızdırabilitesi ile mi sitraji değiştirip eşit ağırlığa geçtiler... yani ONLAR ( diğer hisse fönler ) gitti Aya , biz kaldık yaya sebebi ile mi ? bu sitraji değşikliği eğerkim föndeki volatiliteyi azaltır ise , bu durum AYA ya düzenli yatırım yapmak isteyen yurt paydaşlarının avantajitesine olabilir mi ki bu da iyi bir şey....

Memo*** mavi kuşta döşlandca soru cevaplayan yurttaş
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

Sayfa 108/1003 İlkİlk ... 85898106107108109110118158208608 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •