Sayfa 133/1003 İlkİlk ... 3383123131132133134135143183233633 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 1,057 - 1,064 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Şimdi benim bir evim var.
    1000 TL yıllık kira geliri var evin.
    Ben bunu 10'a bölüp 10 tane sertifika yapıyorum.1 sertifika 100 TL.lik oluyor.
    Sizde gelip benden bu sertifikayı alıyorsunuz.
    Ben size bunu 90 TL.ye satıp, peşin paramı alıyorum.Sizde bunun karşılığımda 1 yıl sonra 100 TL kira bedelini alıyorsunuz.
    Yani aslında bu peşin tahsil edilen kira bedeli gibi birşey herhalde.

Birde bu sertifikanın 2.el pazarı var ki kira sertifikasının günlük değerlenmesi yada değer kaybı buradan kaynaklanıyor.Ama böyle bir sertifikanın 2. eli niye değerlenir, niye değer kaybeder bilemiyorum.

Anladığım kadarıyla durum bu gibi.
    Teferruatı bilenler aydınlatırlarsa memnun oluruz.
    Kiraci kirasini odeyemezse?
    İlginçmiş....

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

2. Fidelity fonlarina ülkemizden ulasabilmek cok heyecanli olurdu.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Fidelity fonlarina ulasabilmek cok heyecanli olurdu.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Fonlar bunlar.
    https://www.franklintempleton.com/in...vciUyQ1olN0M=/

Alımı 09-15.30 arası Denizbank'a gönderilecek yazılı emirle olacakmış.

Çin, Latin Amerika, Gelişen ülkeler, ABD için ayrı ayrı fonlar var.

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Şimdi benim bir evim var.
    1000 TL yıllık kira geliri var evin.
    Ben bunu 10'a bölüp 10 tane sertifika yapıyorum.1 sertifika 100 TL.lik oluyor.
    Sizde gelip benden bu sertifikayı alıyorsunuz.
    Ben size bunu 90 TL.ye satıp, peşin paramı alıyorum.Sizde bunun karşılığımda 1 yıl sonra 100 TL kira bedelini alıyorsunuz.
    Yani aslında bu peşin tahsil edilen kira bedeli gibi birşey herhalde.

Birde bu sertifikanın 2.el pazarı var ki kira sertifikasının günlük değerlenmesi yada değer kaybı buradan kaynaklanıyor.Ama böyle bir sertifikanın 2. eli niye değerlenir, niye değer kaybeder bilemiyorum.

Anladığım kadarıyla durum bu gibi.
    Teferruatı bilenler aydınlatırlarsa memnun oluruz.
    Aslında hesap daha karışık. Burdaki amaç devlet yada özel sektör elindeki durağan varlıkları(binaları) paraya çevirerek, yeni yatırımlar vs. Yapmak. Örneğin devlet topladığı bu paralar ile, yeni iş yerleri kurabilir, iş sahaları açabilir, yada yabancı ülkelerden yüksek faizle borçlanacağına bu yöntemle borcunu azaltabilir.

Aslında hazine bonosu ve tahvilde böyle. Bir bakıma devlete yardım, milletin hayrına olduğunu düşünüyorum.

Azınlık bir kısım, devletin açıkladığı resmi enflasyona eşdeğer yada altındaki alınan fazla miktarın haram olmadığı kanısında. Bende bu görüşteyim, bu görüşler tartışmalı olduğu için girmek istemiyorum.

Yastık altı diye tabir edilen tasarrufların ekonomiye kazandırılması gerektiğini savunuyorum. Dini hassasiyeti olanlar için de ülkemizde artık, uluslararasi islami finans kriterlerine uygun yeterli sayıda seçenek oluştu.

Kira sertifikalarının 2. El değer kaybetmesi de, kira değerlerinde tüfe baz alındığı için, tüfe deki değişimler, sertifikaları etkiliyor. Yeni sertifikalar daha yüksek kira ödemesi(itfa) yaptığı için düşük kira ödemeli sertifikalar 2. El piyasasında değeri düşüyor.

5.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Aslında hesap daha karışık. Burdaki amaç devlet yada özel sektör elindeki durağan varlıkları(binaları) paraya çevirerek, yeni yatırımlar vs. Yapmak. Örneğin devlet topladığı bu paralar ile, yeni iş yerleri kurabilir, iş sahaları açabilir, yada yabancı ülkelerden yüksek faizle borçlanacağına bu yöntemle borcunu azaltabilir.

Aslında hazine bonosu ve tahvilde böyle. Bir bakıma devlete yardım, milletin hayrına olduğunu düşünüyorum.

Azınlık bir kısım, devletin açıkladığı resmi enflasyona eşdeğer yada altındaki alınan fazla miktarın haram olmadığı kanısında. Bende bu görüşteyim, bu görüşler tartışmalı olduğu için girmek istemiyorum.

Yastık altı diye tabir edilen tasarrufların ekonomiye kazandırılması gerektiğini savunuyorum. Dini hassasiyeti olanlar için de ülkemizde artık, uluslararasi islami finans kriterlerine uygun yeterli sayıda seçenek oluştu.

Kira sertifikalarının 2. El değer kaybetmesi de, kira değerlerinde tüfe baz alındığı için, tüfe deki değişimler, sertifikaları etkiliyor. Yeni sertifikalar daha yüksek kira ödemesi(itfa) yaptığı için düşük kira ödemeli sertifikalar 2. El piyasasında değeri düşüyor.
    İlginç bir konu ve yöntem.
    Bilgiler için teşekkür ederim.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    İlginç bir konu ve yöntem.
    Bilgiler için teşekkür ederim.
    Ben teşekkür ederim.

Katılım bankalarının konut finansmanı da benzer bi mantık üzerinedir. Sizin almak istediğiniz evi, önce banka alır, sonra üzerine koyarak size taksitle satar.

Genelde katılım bankacılığı ve ürünleri ticaret üzerine kuruludur. Katılım fonları da , islami hassasiyeti olanlar için basiretli bir tüccar gibi değerlendirilmesi gerekir.

Dini hassasiyetleri nedeniyle, yastık altı dolar, altın yatırımları yapanlara tavsiyem, döviz katılım ve altın katılım fonlarına yatırım yapmaları ve tasarruflarını ülke ekonomisine kazandırmalarıdır.

Hatta tüm yastık altı yatırım yapanlara burdan fırsat bulmuşken çağrı yapmış olayım, yastık altı yatırım yapmayın, Bankacık yada finans sisteminde yerinizi alın.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,867
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    O da yok maalesef.
    Şu anda girilebiliyor görünüyor bende...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 133/1003 İlkİlk ... 3383123131132133134135143183233633 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •