Sayfa 898/1003 İlkİlk ... 398798848888896897898899900908948998 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 7,177 - 7,184 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    ITP teknoloji karma fon ,benzerlerine gore -2,12 getirmesinin izahı varmı ,aft -0,29 getirirken ?
    yok var da yok yani. Ben bu anlam verememe olayları yüzünden bıraktım ıpj'yi aylar önce. burada da sordum bunun hareketlerini (yarın ne getireceğini) tahmin edebilir miyiz diye. hiç kimse cevap vermedi herkes izahnamede yazıyor dedi ama cevap veren olmadı. Umarım sana yanıt veren olur

2.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    Fonların isimlerine bu yönetilme tarzının da eklenmesi gerekiyor aslında. Nasıl ki anapara korumalı, hisse, vb. yazmak zorunluysa aktif-pasif gibi fon yönetim stratejisinin de eklenip, ona göre takip edilmesi gerekir kanımca. Bunu öneri olarak iletelim, belki bir dinleyen olur.
    Yatırımcı genel olarak zaten merak edip bir şeyleri arastrimaktan aciz. Endeks fonu ise belirtiliyor zaten. Yatırımcıyı iyice kolayciliga alıştırarak bence yatimciyi yaniltacak olaylara sebep olabilir.

Ayrica aktif yönetim de kime neye göre tartışılır hocam. Yabancı piyasalarda islem yapan fonlardan esas oyun alani XTUMY olan yerli HSYF aktifligi beklememek lazım. Su anki eylemsizlikten iyi olsalar iyi olurdu tabi.

3.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    yok var da yok yani. Ben bu anlam verememe olayları yüzünden bıraktım ıpj'yi aylar önce. burada da sordum bunun hareketlerini (yarın ne getireceğini) tahmin edebilir miyiz diye. hiç kimse cevap vermedi herkes izahnamede yazıyor dedi ama cevap veren olmadı. Umarım sana yanıt veren olur
    İçinde teknoloji geçiyor diye benzeri hareketler olmak zorunda değil kanaatimce. Sonuçta onlarca, hatta yüzlerce yatırım yapabilecekleri seçenek mevcut, bu hisselerin ne olabileceğine dair elimizdeki tek bilgimiz bir ay önce açıkladıkları raporlar, şu anki gerçek durumlarını yöneticiler ve kurum çalışanlarından başkası bilemez diye düşünüyorum. Sonuç itibariyle benzer hareket etmelerini beklemek normal olmakla birlikte, arada bir ayrışmalarını da normal karşılamak gerek. Dolayısıyla kimsenin cevap vermemesinin sebebi, bilmiyor oluşları ve yanlış bilgi vermek istememeleri olabilir.

KAP içeriklerinden kabaca bakarsanız, AFT fonun %95'ini 15 civarında hisseye bölmüş. ITP'nin geçen aydaki bildiriminde %hisse oranı %10 ve 30 civarında hisseye bölünmüş. Bu geçen 1 ay süre içerisinde Tefaş'taki orana göre hisse oranı %70'lere yükselmiş. Kabaca ikisinin ortak hisse sayısı 10 civarında, yani ITP'de 20 civarında farklı kağıt mevcut. Güncel hisse ağırlıklarını bilmeden kesin bir rakam vermek güç ancak içeriklerindeki hisse adetleri bile bu kadar farklı fonların aynı hareketleri yapmasını beklemek pek gerçekçi olmazdı. Konunun ironik kısmı ise, bunun sebebini anlayamayıp, başkalarına sormak, bir de cevap gelmeyince sitem etmek olsa gerek.

4.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    İçinde teknoloji geçiyor diye benzeri hareketler olmak zorunda değil kanaatimce. Sonuçta onlarca, hatta yüzlerce yatırım yapabilecekleri seçenek mevcut, bu hisselerin ne olabileceğine dair elimizdeki tek bilgimiz bir ay önce açıkladıkları raporlar, şu anki gerçek durumlarını yöneticiler ve kurum çalışanlarından başkası bilemez diye düşünüyorum. Sonuç itibariyle benzer hareket etmelerini beklemek normal olmakla birlikte, arada bir ayrışmalarını da normal karşılamak gerek. Dolayısıyla kimsenin cevap vermemesinin sebebi, bilmiyor oluşları ve yanlış bilgi vermek istememeleri olabilir.

KAP içeriklerinden kabaca bakarsanız, AFT fonun %95'ini 15 civarında hisseye bölmüş. ITP'nin geçen aydaki bildiriminde %hisse oranı %10 ve 30 civarında hisseye bölünmüş. Bu geçen 1 ay süre içerisinde Tefaş'taki orana göre hisse oranı %70'lere yükselmiş. Kabaca ikisinin ortak hisse sayısı 10 civarında, yani ITP'de 20 civarında farklı kağıt mevcut. Güncel hisse ağırlıklarını bilmeden kesin bir rakam vermek güç ancak içeriklerindeki hisse adetleri bile bu kadar farklı fonların aynı hareketleri yapmasını beklemek pek gerçekçi olmazdı. Konunun ironik kısmı ise, bunun sebebini anlayamayıp, başkalarına sormak, bir de cevap gelmeyince sitem etmek olsa gerek.

aktif etf'lere örnek olması açısından bir link bırakıyorum:

https://ark-funds.com/arkq

Günlük Trade Capture Report'lara üye olarak yaptıkları hareketleri de izleyebilirsiniz.

5. düşük yönetim ücretli fon tavsiyesi var mı?
    Alıp uzun vade tutmak için. ACK OPI bayağı düşük sanki.
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    20 yılı aşkın zamandır piyasada işlem yapan biri olarak kendi kişisel görüşlerim şu şekilde;
    Ekonomi yönetimi değişimi ile en azından söylemlerde ve faiz tarafındaki alınan piyasa beklentileri yönündeki eylemler nedeniyle olumlu bir hava oluştu. Yatırım yapılabilir seviyenin 3 not altında olmamız nedeniyle hedge fon kaynaklı para girişi oldu piyasaya son 3-4 ayda. Bu paranın çoğunluğu da tahvile girdi. Ve her an karını realize edip çıkma riski bulunmakta. Borsa tarafı ise uzun zamandır yurt içi veya yurt dışından işlem yapan yerliler tarafından yönetilmekte. Bu nedenle çoğu sığ ve manipülasyona müsait tahtalarda anomali şeklinde yükselişler yaşandı ve yaşanıyor.
    ABD tarafında ise benzer şekilde hisse senedi fiyatları anomali şeklinde yükseldi. Öte yandan abd tahvil faizlerinde de yükselişler mevcut. Hisse senedi piyasasında bu şişen fiyatlar abd hisse senetlerinin temettü verimlerini çok düşürdü. Bu nedenle abd piyasalarındaki para tahvil faizini cazip bularak tahvile kaçabilir/hatta kaçmaktadır. Bunun yaratabileceği satış etkisi er yada geç bizim gibi emerging marketları da satış olarak etkileyecektir. Yani abd de olası düşüşte teminat sıkıntısı yaşayan yurt dışı yerleşikler buradan tahvil ve hisse senedi satabilirler. İşin trajik tarafı ise ekonomi yönetiminin değişimi ile gelen döviz yurt içi dth hesaplarına kaydı ve orada da çözülme yok. Güven çok kolay kaybedilip zor kazanılan bir şeydir. Şuan için yurt içi dth hesapları artarak devam ediyor. Şu gelinen noktada ekonomi yönetimi benzer yönetim ile devam edip piyasanın beklediği reformları da gerçekleştirerek mb döviz rezervlerini arttırmaya başlarsa not artışları görebiliriz. Ama en erken yılın 3.çeyreğinde böyle bir şey görebiliriz diye düşünüyorum.
    Ben açıkcası şu ortamda daha düşük oranda hisse taşıyorum, anomali olarak fiyatlanmış hisselerden uzak duruyorum. Hsyf alımları sert düşüşler sonrasında azar azar yapıyorum.
    abd vadeliler yükselişe devam ediyor. Bu konu özellikle nasd** a sert satış getiriyor. Kaçınılmaz şekilde bize de yansır.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

7.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    İnsanlar KAP'taki raporları hiç okumuyor.

Performans sunum raporlarının en sonunda İlave bilgilerde bu sorunlu alacak ve yapılan işlemler yazıyor.
    insanin kaplara vakit ayira bilse gidip hisse alar satar
    Canlar gider heyyyy

8. Nnf:-%2.72

Sayfa 898/1003 İlkİlk ... 398798848888896897898899900908948998 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •