Sayfa 344/1003 İlkİlk ... 244294334342343344345346354394444844 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 2,745 - 2,752 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Osmanlının yeni kurulan ikinci değişken fonu izahnamesine göre birinci değişken opb gibi orta agresiflikte değil 1-2 risk kategorisinde oldukça defansif hüviyette olacak.
    defansif değişken kategoride iyi bir alternatif olur umarım.
    ibb yi deniz despacito fon sepeti fonu ile yumuşatıyorum , sanırım bu ikisini de yumuşatmak için yanlarına süha ekleyeceğim , osmanlı da süha gibi 1-2 olacak ise o zaman % 25 ( 1/2 süha + 1 / 2 osmanlı yeni ) + % 50 istanbul büyükşehir belediye + % 25 deniz portföy despacito fon sepeti fonu bileşkesini , toplam yatırımdaki volatiliteyi azaltmak için , % 25 kullanabilirim...

yani kertiğin % 25 ini ; % 12.5 süha % 12.5 osmanlı yeni + % 50 ibb + % 25 despacitoda çimlendirmek ...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

2.  Alıntı Originally Posted by paravarhuzurvar Yazıyı Oku
    Afs ve aoy 21/01 itibarı ile yeni portföy ile yatırımcı kabulüne başlıyormuş.
    Afs önde gelen 20 sağlık ve bioteknoloji, ilaç ileri sağlık teknoloji vb gibi şirketlere %5 eşit oranda yatırım yapacakmış.
    Aoy ise pil, güneş rüzgar enerjisi vb gibi alternatif enerji içeren 20 önde gelen firmaya yine %5 eşit yatırım yapacakmış...
    Genelde güzel duruyor...
    Aoy'un dağılımı ne kadar şık olur o şekilde olursa, aktif yönetmeseler dahi. Çok cazip görünüyor. Hızla büyüyen bir alan.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,898
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    ıpv -0,50
    tdg -0,46
    tta -1,74
    tte 2,17
    ıpj 1,42

Mutasyonlu virüs korkusunda bile eksi yazan ons ümit vaadetmiyor.Altın fonları sıkıntı olmaya başladı.
    Gümüş de -%4 görünüyor.

https://finance.yahoo.com/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Evet neredeyse yil olacak hala açılamadi.

Gelişmekte olan ulkelerden cok bana daha alt lig Frontier market fonu gibi gelmişti.
    Çeşitlilik adina güzel. Ama ilgili ülkeler yatırım ortami sorunlu ülkeler ve sektörel olarak da bakılınca kistas endeks dağılımı geleneksel sektörler. Finans ve telekom yüzde %20şer ağırlığa sahip. Saudi (%20) Qatar (%17) ağırlığa sahip. Aşağıdaki linkten en azından kıstas endeks ile ilgili bilgiler var.

https://www.spglobal.com/spdji/en/in...-shariah/#data
    12 ocak 2021'de satışa başlanacak yazıyor yatırımcı bilgi formunda
    Ama gene ertelenebilir.

Yatırım yapılabilecek ülkeleri de saymışlar

Bir nevi katılım dünya endeksi gibi bir şey olacak.

"Fona faizsiz ve İslami Finans Prensiplerine uygunluk şartlarını sağlamış yabancı devlet kamu ve özel sektör sermaye piyasası araçlarından ABD, Hindistan Cumhuriyeti, İngiltere (Birleşik Krallık), Fransa, Almanya Japonya, Belçika, Avusturya, Kanada, Avustralya, İsviçre,Malta, Lüksemburg, Norveç, İspanya, Hollanda, İtalya, Singapur, Finlandiya, Danimarka, Hong Kong, Avusturya, Portekiz, Yunanistan, Arjantin, Brezilya, Kolombiya, Ekvator, Mısır, Şili, Endonezya, İsrail, Güney Kore, İsveç, Singapur, Yeni Zelanda,Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Çin, Meksika, Nijerya, Peru, Filipinler, Polonya, Romanya, Rusya, Güney Afrika, Ukrayna, Uruguay, Venezuela, Vietnam, Bahreyn, Bangladeş, Bermuda Adaları, Britanya Virjin Adaları, Brunei, Cayman Adaları, Gambiya, Guernsey, Jersey, Kazakistan, Kuveyt, Malezya, Umman, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Yemen, Pakistan, Katar, Fas, Nijerya, Ürdün, Lübnan, Tunus, Fildişi Sahiliülkelerine ait olarak alınabilir. Fon portföy yöneticisi uygun gördüğü durumlarda Fon’un genel stratejisine bağlı kalmak kaydıyla yukarıda belirtilen ülkelerde yatırım yapabilir."

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Osmanlının yeni kurulan ikinci değişken fonu izahnamesine göre birinci değişken opb gibi orta agresiflikte değil 1-2 risk kategorisinde oldukça defansif hüviyette olacak.
    defansif değişken kategoride iyi bir alternatif olur umarım.
    İzahnameye baktım ama kısaltmasını bulamadım, siz biliyor musunuz?

6.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    ibb yi deniz despacito fon sepeti fonu ile yumuşatıyorum , sanırım bu ikisini de yumuşatmak için yanlarına süha ekleyeceğim , osmanlı da süha gibi 1-2 olacak ise o zaman % 25 ( 1/2 süha + 1 / 2 osmanlı yeni ) + % 50 istanbul büyükşehir belediye + % 25 deniz portföy despacito fon sepeti fonu bileşkesini , toplam yatırımdaki volatiliteyi azaltmak için , % 25 kullanabilirim...

yani kertiğin % 25 ini ; % 12.5 süha % 12.5 osmanlı yeni + % 50 ibb + % 25 despacitoda çimlendirmek ...
    Benim defansifler şu anda eib+suc+ktm şeklinde üçe bölünmüş durumda. suc biraz daha heyecanlı, volatil diğerlerine göre, ıdy ile yumuşatıyordum eskiden ama enflasyon alıp başını gidince yumuşatmaktan vazgeçtim.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    İzahnameye baktım ama kısaltmasını bulamadım, siz biliyor musunuz?
    Yok hocam daha belli değil sanırım kısaltması ben de göremedim.

8. Teşekkürler
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    +0,39.......
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 344/1003 İlkİlk ... 244294334342343344345346354394444844 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •