Sayfa 507/1003 İlkİlk ... 7407457497505506507508509517557607 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 4,049 - 4,056 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by breux Yazıyı Oku
    Merhaba,

Elimde 23 Aralik oncesi alinmis SUA, EIB, GMA, IBB, YAC ve IPV fonlari mevcut. Bu fonlarin hangilerinde 0 stopajdan yararlanabiliyorum?
    Yanitlariniza gore satip yeniden alis yapmayi dusunecegim.
    Sadece yac.

2. Cok tesekkurler myfinans ve hellistheothers

3.  Alıntı Originally Posted by sevinen Yazıyı Oku
    201 çıkıyor yani yüzde yetmiş beş yanlış anlamadiysam sn myfinans
    ben bist'i 1500, dolarıda 7,5'tan hesapladım.
    Düz hesap olsun dedim
    Ama fark yüksek çıktı şu ana göre.
    201 doğru hesap.

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    şu sıralar 201 usd olduğu için %75 hsyf oluyor. Şu anda çok şişmiş gibi geliyor çok hızlı bir ralli olduğu için ama 500 usd gördüğü dönemler de oldu.

Günlük değil biraz daha uzun vadeli bakıldığında yılda 2 ya da 3 defa işlem yapmak, portföyü değiştirmek gerekiyor en fazla ama uzun vadede endeks getirisinin epey üstünde oluyor.
    Aslında ppf yerine üçe bölüp yabancı para birimi +ppf + altın desek daha da ilginclesebilir getiriler. Asıl merak ettiğim böyle bir sistem kurulsa sizin sistemi geçebilir mi başarısı

5. Eğer bu olacaksa tüm yabancı fonları satmakta fayda var.

https://www.bloomberght.com/hsbc-den...siyesi-2272015
    HSBC, gelişen ülke kurlarına ilişkin hazırladığı raporunda Türk Lirası ile ilgili değerlendirmelere de yer verdi.
    Banka, dolar/TL'de 7,10 hedef seviyesiyle kısa pozisyon açtı.
    Yıl sonu dolar/TL tahmininin 7,10 olduğunu belirten banka tam bir normalleşme durumunda kurun 6,50 seviyesine kadar geri çekilebileceğini öngördü

6.  Alıntı Originally Posted by sevinen Yazıyı Oku
    Aslında ppf yerine üçe bölüp yabancı para birimi +ppf + altın desek daha da ilginclesebilir getiriler. Asıl merak ettiğim böyle bir sistem kurulsa sizin sistemi geçebilir mi başarısı
    Evet o şekilde de kurgulabilir, ppf yerine. Ama altın kısmında kuşkuluyum, endeks ile birebir ters korele bir ürün olmayabilir. Döviz kısmı olabilir. Hatta daha iyi oalbilir.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7. Reel efektif kur tarihi dipten biraz yükselmiş. 62,34 ocak sonunda daha da yükselmiş olacak muhtemelen. geçen sene bu zamanlar 76,23 müş. Yani buradan bakınca TL hala değersiz gibi görülebilir. Ama birilerinin üfürdüğü bastırılmış TÜFFE rakamlarının etkisi de var bence. Yerinde sayarak ve yedirilmiş enflasyon itiraflarıyla reel anlamda değer kazanması muhtemel. Hökümetin de işine bu gelir.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Yanlız o serbest fon
    Nitelikli yatırımcılara açık.
    Birde gümüş gibi aşırı oynak bir enstrümanın fonu nasıl olur ciddi şüpheliyim.
    Ben satınca stopaj kesecekler mi denemek için gümüş içerikli fon aldım ancak bugün kâra geçti ve sattım, bakalım stopaj var mı?

Sayfa 507/1003 İlkİlk ... 7407457497505506507508509517557607 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •