Sayfa 781/1003 İlkİlk ... 281681731771779780781782783791831881 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 6,241 - 6,248 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by Lithuan Yazıyı Oku
    Yapı Kredi'den OSD almayı başarabilen var mı ?
    2 gündür deniyorum, "fonda satılabilir pay adeti bulunmamaktadır" diyor.
    Diğer taraftan fon doluluk oranı ise %20 bile değil.
    Daha önce alıyordum ama dün garantiden denedim 3 kere iptal oldu.

3. GBC malesef düşmeye devam ediyor. portföyümdeki en berbat fon. altında bu kadar inat etmelerini anlamıyorum. fon sepeti fonu adı üstünde hedge için hiç mi pozisyon almaz. ons -1 yapsın fonlar -2 düşüyor zaten. yönetimine güevenmekte çok hata ettim. umarım ay içinde onsun tepkisiyle beraber kurtulurum.

4. Son dakika haberine göre Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, bu yıl uzun bir süre için faiz indirimini düşünmenin mümkün görünmediğini söyledi. Ağbal, geçmiş döngüler faizi çok erken indirmenin ekonomik maliyetleri olduğunu gösterdiğini belirtti.

5.  Alıntı Originally Posted by flowski Yazıyı Oku
    GBC malesef düşmeye devam ediyor. portföyümdeki en berbat fon. altında bu kadar inat etmelerini anlamıyorum. fon sepeti fonu adı üstünde hedge için hiç mi pozisyon almaz. ons -1 yapsın fonlar -2 düşüyor zaten. yönetimine güevenmekte çok hata ettim. umarım ay içinde onsun tepkisiyle beraber kurtulurum.
    ben de bi ara almıştım, baktım düşüyor, derhal satıp hsyf'ye çevirerek zararımdan kurtuldum. ısrarla altın fonu olmadıklarını söylüyorlar ama bir yıl içinde 1200 onzdan 2080'lere çıkan onzu yeterince realize etmiyorlar. üç beş yıllık dönemlerde illa ki iyi olacaktır ama açık konuşayım, ben üç beş yıl boyunca sabredecek bir yatırımcı profiline sahip değilim. iyi gitmeyen hsyf'me dahi en fazla bir ay tahammül edebiliyor, derhal gereğini yapıyorum. sanırım, heyecanlı bir yapım var.

6.  Alıntı Originally Posted by Lithuan Yazıyı Oku
    Yapı Kredi'den OSD almayı başarabilen var mı ?
    2 gündür deniyorum, "fonda satılabilir pay adeti bulunmamaktadır" diyor.
    Diğer taraftan fon doluluk oranı ise %20 bile değil.
    Evet bende dün ziraatten alamadım, bugün haftasonu getirisinden olmamak için almayı denemedim

7.  Alıntı Originally Posted by flowski Yazıyı Oku
    GBC malesef düşmeye devam ediyor. portföyümdeki en berbat fon. altında bu kadar inat etmelerini anlamıyorum. fon sepeti fonu adı üstünde hedge için hiç mi pozisyon almaz. ons -1 yapsın fonlar -2 düşüyor zaten. yönetimine güevenmekte çok hata ettim. umarım ay içinde onsun tepkisiyle beraber kurtulurum.
    Hem ons düşüyor hem dolar, o yüzden çifte zarar yazıyor, Euro long etf lerden de zaman zaman ekşi yazıyor, gümüş de var ama onun da işi belli değil, çok volatil bir fon haline geldi, düştükçe ekleme yaptım ama düşmesi bitmedi. Fonda zararkes yapmak bana mantıklı gelmiyor ( böyle aktif yönetilen fonlarda) Sabretmek lazım bence er geç inenler çıkacaktır, ama bu dönem faizler yüksek olunca elde tutma maliyeti artıyor bu konuda da haklısınız

8. OSD almayı Akbank Yatırım üzerinden denedim.

"FON, SATILABILIR PAY LIMITINE ULASMISTIR. YENI ALIM TALIMATLARI, FONDAN CIKIS OLMASI DURUMUNDA ILETILEBILECEKTIR. DAHA SONRA YENIDEN DENEYEBILIRSIN." uyarısı aldım.

Sayfa 781/1003 İlkİlk ... 281681731771779780781782783791831881 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •