Sayfa 633/1003 İlkİlk ... 133533583623631632633634635643683733 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 5,057 - 5,064 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. Benim kafam karıştı bu ara borsada böyle bir çıkış beklemediğim için hisse yoğun fonları satmıştım şimdi tekrar almakta riskli diye düşünüyorum, ağırlıklı olarak defansif değişken ve özel borçlanmalarla devam ediyorum, ama dolar, eurobond ve yabancı hisse fonlarından da almanın zamanı mı acaba ona karar veremedim bir türlü.

2.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Osmanlı tüm fonlar için mi 11'de yatırıyor yoksa sadece kendi fonları için mi
    İşin ilginç yanı benim OPH/OPI/OPB'ler osmanlı yatırımda değil.Öyle denk gelmiş.Yani sorunun cevabı tüm fonlar için öyle.Finansyatırımda da aynı şekilde.Ama Finansyatırım alış menüsünde Tutara göre alış yok.%20 fazla bloke koyuyor.Osmanlı her şeyiyle çok güzel.

3.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Bende sizin gibi kâr alarak 2 kere çıktım, en son geçen hafta çıktım, cikmasam yüzde 3-4 daha kazanç olacaktı. Gerçekten dip ve zirveyi yakalamak çok zor
    Bunu ben 2 kez yaptım ilki karlıydı ama bunda hesap yaptım 66943 lira karı kaçırdım. Dün yarısını girdim diğer yarısını korkuyorum. Karda oturmak varmış. O yüzden sayın hellistheothers hocamın dediği satmamanın sebebini yaşayarak öğrendim.güvenmiyorsan yüzde azalt başkasına geç ama yükseldi düştü alayım olayı fonun işletişine ters.

4.  Alıntı Originally Posted by Eragon61 Yazıyı Oku
    Bunu ben 2 kez yaptım ilki karlıydı ama bunda hesap yaptım 66943 lira karı kaçırdım. Dün yarısını girdim diğer yarısını korkuyorum. Karda oturmak varmış. O yüzden sayın hellistheothers hocamın dediği satmamanın sebebini yaşayarak öğrendim.güvenmiyorsan yüzde azalt başkasına geç ama yükseldi düştü alayım olayı fonun işletişine ters.
    Valla hocam ne zaman desem çok kızıyor insanlar ama ben şunu söylüyorum. Zirveyi iki bilir üç bilmezsiniz, üç bilir iki bilmezsiniz, bu devran böyle gider. Zaten hep dediğim gibi, bu yeteneği olan insanlar için fonlar en yanlış finansal enstrüman. Yok t+2 yok t+3. Dönüşü zirveyi bilebilen insanlar, kısa zamanda viopta ve kaldıraçlı piyasalarda ya da hisselerde köşeyi dönebilirler, fonlardaki ufak karlar yerine. Fonlarda trade ve kar satışı gibi şeyler yapanlar uzun vadede hiç yapmayanlardan inanın epey geride olacaklar.
    Ben de traderım, işim bu, ama bunu trade için üretilmiş piyasalarda, borsada, viopta, kripto ve forexte yapıyorum. Fonlar bambaşka ürünler.
    Bunu daha da gider anlamında demiyorum ama gerçekten düzeltme mi dönüş mü, satış bitti mi, alış devam edecek mi, kimse bilemez. Hem boşuna stres yaratıyor kendine insanlar. Ben açıkçası fon yatırımımı stresten kurtulup gelecekte düzenli bir gelir elde etmek için yapıyorum. Ne uğraşacağım cıktı mı dönecek mi geçecek mi işleri ile. Herkesin kendi yatırımı ama gerçekten bunu yapanlar yazık ediyor bence kendine.
    Tabi bunların hepsini uzun vade yatırımcılar için söylüyorum.
    Twitter'de her gün farklı 5 ''hüstadım hüstadım'' denen adamlar bugün şöyle bişey hissettim dönüş başladı diyor. 30 gündür böyle. İlla ki son gün birileri bilecek.
    Ben bu piyasanın 22 binden 70 binlere yani 3 katına çıktığını da gördüm 1 yılda . 3 ayda %65 kayıp yaşadığını da. Dibin dibi var, zirvenin zirvesi.
    Keşke bilmek bu kadar kolay olsa da hep yukarıdan satıp aşagıdan yerine koyabilsek. Ama hayatın gerçekleri farklı.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5. Sayın Hellistheothers, sadece fon mu biriktiriyorsunuz? hisse senedi yatırımınız da var mı?

6.  Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    İşin ilginç yanı benim OPH/OPI/OPB'ler osmanlı yatırımda değil.Öyle denk gelmiş.Yani sorunun cevabı tüm fonlar için öyle.Finansyatırımda da aynı şekilde.Ama Finansyatırım alış menüsünde Tutara göre alış yok.%20 fazla bloke koyuyor.Osmanlı her şeyiyle çok güzel.
    "Finansyatırımda da aynı şekilde" derken? orada da mı erken yatırıyor?

7.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Valla hocam ne zaman desem çok kızıyor insanlar ama ben şunu söylüyorum. Zirveyi iki bilir üç bilmezsiniz, üç bilir iki bilmezsiniz, bu devran böyle gider. Zaten hep dediğim gibi, bu yeteneği olan insanlar için fonlar en yanlış finansal enstrüman. Yok t+2 yok t+3. Dönüşü zirveyi bilebilen insanlar, kısa zamanda viopta ve kaldıraçlı piyasalarda ya da hisselerde köşeyi dönebilirler, fonlardaki ufak karlar yerine. Fonlarda trade ve kar satışı gibi şeyler yapanlar uzun vadede hiç yapmayanlardan inanın epey geride olacaklar.
    Ben de traderım, işim bu, ama bunu trade için üretilmiş piyasalarda, borsada, viopta, kripto ve forexte yapıyorum. Fonlar bambaşka ürünler.
    Bunu daha da gider anlamında demiyorum ama gerçekten düzeltme mi dönüş mü, satış bitti mi, alış devam edecek mi, kimse bilemez. Hem boşuna stres yaratıyor kendine. Tabi bunların hepsini uzun vade yatırımcılar için söylüyorum.
    Twitter'de her gün farklı 5 ''hüstadım hüstadım'' denen adamlar bugün şöyle bişey hissettim dönüş başladı diyor. 30 gündür böyle. İlla ki son gün birileri bilecek.
    Ben bu piyasanın 22 binden 70 binlere yani 3 katına çıktığını da gördüm 1 yılda . 3 ayda %65 kayıp yaşadığını da. Dibin dibi var, zirvenin zirvesi.
    Keşke bilmek bu kadar kolay olsa da hep yukarıdan satıp aşagıdan yerine koyabilsek. Ama hayatın gerçekleri farklı.
    Aynen dediğiniz gibi durum.Zaten artık fonlar türev araçlar kullanarak belli oranda hedge işlemlerine giriyor .Eskiden dalgalanma çok daha yüksekti.Mesela NNF fonunu hisse fon gibi değerlendirmemek bile lazım.Sürekli yüksek korumalı gidiyorlar gibi.Tabi bir de benim gibi geçen sene GPG 'den aldığım gibi yara alma olasılığı da var.O nedenle fona aşık olmayıp çeşitlendirmeye gitmek lazım.Şimdi risk algıma göre varlık dağılımımı yapıp günlük işlerle hiç uğraşmıyorum.Varlık dağılımında da İşportföy,Ünlü,Ata,Osmanlı,Vakıf fon dağılım önerilerini takip ediyorum.Diğeri aşırı yorucu.

8.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    "Finansyatırımda da aynı şekilde" derken? orada da mı erken yatırıyor?
    evet orada da öyle.

Sayfa 633/1003 İlkİlk ... 133533583623631632633634635643683733 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •