Sayfa 560/1003 İlkİlk ... 60460510550558559560561562570610660 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 4,473 - 4,480 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

Alıntı Originally Posted by rasit Yazıyı Oku
    TKF ve TCD portföyleri açıklamışlar.
    Bankalara pek yer vermemişler sadece Halkbank almışlar.
    Geçen ayın dağılımı değil mi ? Ocak ayı farklıdır bence.. Ozellikle Tcd temkinli duruyor geçen aya göre..

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. 31.12.2020 tarihli dağılımlar.
    Çok fazla değişiklik olduğunu sanmıyorum

3.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Hocam bahsettiğiniz segment için araştırma yaparken opb’ye rastlamıştım, opb’yi incelemiş miydiniz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    OPB'de hisse oranı %40
    Ciddi risk var OPB'de.

4. 2 Kasım sonrası GPG'de güzel bir ivme yakalanmış.

Cuma gecesi itibarıyla nerdeyse Türk borsasını sıfırlamış.
    https://twitter.com/gpg_info/status/...817338368?s=20

5.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Hocam bahsettiğiniz segment için araştırma yaparken opb’ye rastlamıştım, opb’yi incelemiş miydiniz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Hocam yüzde 30-40 hisse var diye biliyorum

6. Çok kabaca %10 hisse varsa 1 birim, %20 varsa 2, %30 varsa 3 getirmeli / aksinde götürmeli mantığı ile tüm defansif değişkenlere bakınca. Ortalama hisse oranları ile vs. , ben ne yandan baksam. defansif değişkenlerde ünlü ve qinvest değişkenleri iyi çıkıyor.
    Bence o iki kategoride bu kurumların fonları en iyileri.
    Bunların birer fonu ile bir katılım fonundan ve bir ppf'den oluşturdum ben faizli sepetimi. Korona gibi ağır krizli ayı piyasaları hariç ve en az 6 aylık vadelerde mevduat üstü olacaktır diye umuyorum. Geçmişte oldu.
    Bu fonlar çok az hisse oranında olduğu için kalem bazında da çok az hisse taşıyorlar, o yüzden yaptığı iyi hisse seçimleri, -düşüşte defansif, çıkışta harekete katılımcı olursa - ki genelde oluyor, ılımlı ayı piyasalarında çok fazla da etkilenmiyorlar, ortalamada ppf'ye yaklaşıyorlar ancak.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7. Halkbank bu dönem için sıkıntılı bir hisse bence, elden mi çıkaramadılar acaba
     Alıntı Originally Posted by rasit Yazıyı Oku
    TKF ve TCD portföyleri açıklamışlar.
    Bankalara pek yer vermemişler sadece Halkbank almışlar.
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    EIC stopaj %10

EIC 'nin son ay getiirisi arzum'un tavan yapması, ve içinde bulunan EID hsyf'nin katkı sağladığı bist rallisi sayesinde.

EIC Bist'ten bağımsız olarak %30 falan yapamaz.

Uzun zamandır bende olan fon bu.Dönem dönem beni bezdirdi, bırakıp mevduata geçecektim.
    Mevduatın 1 tık üstü getirir genelde.Uzun süre mevduatı geçemediği de oldu.

Faizler %9 iken %20 yapmış değil, faizler son 5-6 ayda 12'lere düştüydü, bist ralli yaptı mayıstan bu yana
    Tüm bunları dikkate alın.

EIC'in performansı mevduatın 1 tık üstüdür.Çok fazla birşey beklemeyin.
    Hocam elinde %3 EID, %1 Arzum var. Burda 6 ayda %50 ralli olsa 6 aylik rallinin bu fona toplam katkisi %2 olur. Aralik ayi EID %14 yapmis bu fona katkisi aylik %0.42 kalani %2.7 civari faize duyarli getiri elindeki 95%lik kesimden gelmis bu yuzden sac bas yoldurmasi normal bist etkisi cok az.
    aylik ortalama %2.5 getirse yillik 30 yapar.

Burdaki ralliden ziyade bono tahvil faizleri yukseliyor bu sayede yillik %30 rahat yapar diye dusunuyorum. Elindeki bonolarin suresi gelince ya da satarak yuksek faizli bono tahvil ve diger borclanma araclarina geciyorlardir

Sayfa 560/1003 İlkİlk ... 60460510550558559560561562570610660 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •