Sayfa 639/1003 İlkİlk ... 139539589629637638639640641649689739 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 5,105 - 5,112 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Burayı mı kastediyorsunuz: https://www.qnbfi.com/

Eğer öyleyse ben de 2 senedir burada işlem yapıyorum ve erken yatırmıyor. 14:30 da yatıyor satılan fonun tutarı
    Selamlar Yuji üstat. İş yatırımda durumun farklı olduğunu yazmıştı bir ara admustafa hocamız. Ben pek anlayamadım ama admustafa eğer burayı okuyorsa sanırım bize bu durumu açıklayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    Fon biriktirmek icin OSMEN gibi görece küçük kurumları kullanmak riskli midiir? Turkiyede gecmiste cok batan araci kurum varmis sanirim.
    Bu benim de kafamı kurcalayan bir durum.Aslında fonlar Takasbank bünyesinde saklanıyor.Kuruma bağlı değil.Kurum batsa bile fonlara bir şey olmaz.Fonun içini boşaltmadılarsa.Fonlar epeyce güvenli.Bir yığın aracı kurum var batan.O nedenle huzursuz olmuor da değilim yani.Bence en temizi yine de büyük bankalar.Bu arada Osmanlı çok sağlam gözüküyor.Sessiz ve derinden çok temiz çalışıyorlar.Bne bu kurumdan rahmetli Yaşar Erdinç sayesinde haberdar olmuştum.Bono seçimleri falan çok sağlam demişti.

3.  Alıntı Originally Posted by md1 Yazıyı Oku
    Vakıfbankta öğleden sonra ancak birisi elindeki para piyasası fonunu satarsa, onu alabiliyorsunuz. Bu yüzden sık sık alım işlemini deneyerek, satılanları almaya çalışmalısınız.
    Öğleden sonra başka banka ppf'u alma şansı maalesef yok.
    Teşekkür ederim. Daha önce kullandığım bankada böyle bir sorun yaşamıyordum.

4.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    İş bankasından denedim.
    1 adet alış girmiştim.
    "Fon kurucusu tarafından belirlenen sınırlamalar kapsamında talimat kapsamınız kadar satılabilir fon katılma pay adedi bulunmamaktadır."
    Saygılar.
    şu halde ya bankanız kaynaklı bir hata oldu, ya da gerçekten sınırlamaya yavaş yavaş ta olsa geçiliyor. bir milyar sınırında olduğumuza göre geçilmesi de lazım aslında. sanki adını hatırlamadığım bir fonlarında epey bir süre alımı kapatmışlardı. iyi gelir kanalında da bu konunun altını özellikle çizmişlerdi. sadece fon büyüklüğünün önemli olmadığını, fonun yönetilebilirliğinin de çok önemli olduğunu ve biraz daha yer olmakla beraber gerektiğinde alımlara kapatmanın düşünüldüğünü belirtmişlerdi.

5.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Bende sizin gibi kâr alarak 2 kere çıktım, en son geçen hafta çıktım, cikmasam yüzde 3-4 daha kazanç olacaktı. Gerçekten dip ve zirveyi yakalamak çok zor
    Evet bu pişmanlığı her seferinde ben de yaşıyorum. Ama keşke çıksaymışım pişmanlığını yaşamaktansa bunu tercih ediyorum. Zaman geçtikçe, karları realize ettikçe daha uzun vadeli bir yatırımcıya dönüşeceğimi umuyorum. Halen anaparadan kaybetmektense, kardan kaybetmeyi daha kaldırılabilir buluyorum.

Daha önce de bahsetmiştim. Çok uzun süredir yalnızca bir mevduatçıydım. Ve ister istemez benim benchmarkım hala mevduat olduğu için bu karlar bana inanılmaz anormal geliyor.

6.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    dün sabah oph talep etmiştim biraz, o da ''hatalı'' olmuş.
    üstadım, özellikle de bu günlerde fon alımı ve hatta satımı yaptıktan kısa bir süre sonra durumu kontrol etmenizde fayda var. geçen haftadan beri ben de bu tür hatalarla sık karşılaşır oldum. bazan fon alımını üç defa yapptığım oldu. işlemi yapıyorum, mkk'da bekşliyor diyor. beş dakika sonra bir bakıyorum, hatalı görünüyor. yani nasıl olsa işlemim başarılı bir şekilde gerçekleşti diye bir daha kontrol etmezseniz hata maduru olasılığınız mevcut. perşembe günü fon satarken de iki işlemim bir süre sonra hatalı görünmeye başladış. abncak üçüncü denemede satabildim. bu zamana kadar bu hatacıklarla hiç karşılaşmamıştım.

7.  Alıntı Originally Posted by Eragon61 Yazıyı Oku
    Sayın hellistheothers emeklilik için ne kadarlık bir fon büyüklüğü hedefliyorsunuz? Emeklilik yaşınızı kaç olarak belirlediniz. Ben uzman hekim olarak çalışıyorum. 25 yıl olunca emekli olup yaşı bekliyeceğim. 2031 emekli olacağım yıl o zamana kadar ne birikirse.
    Bana sormamissiniz ama muhabbete bende dahilnolmak istedim. Bende uzman Dr um ama bende malesef yaşı bekleme lüksü yok. Yani emeklilik hakkına sahip olup sonra emekli maaşı bağlanması için bir süre bekleme durumum yok. Emeklilikte aylık ne kadar gelir yeter sorusu benimde kafamı kurcalayan ve cevabını aradığım bir soru. Ama TL illuzyon, yıllardır maasimiz doğru düzgün artmazken harcama kalemleri uçtu gitti. A sınıfı bir araba 150-160 bin TL olmuş.
    Yani belirlediğimiz hedefler zaman içinde gerçekliğini yitirebilir. Döviz bazlı baksak olaya fonların hepsi sonuçta TL'ye çevriliyor.
    Sizin sorunuzun cevabını bulmak gerçekten zor bence

8.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    üstadım, özellikle de bu günlerde fon alımı ve hatta satımı yaptıktan kısa bir süre sonra durumu kontrol etmenizde fayda var. geçen haftadan beri ben de bu tür hatalarla sık karşılaşır oldum. bazan fon alımını üç defa yapptığım oldu. işlemi yapıyorum, mkk'da bekşliyor diyor. beş dakika sonra bir bakıyorum, hatalı görünüyor. yani nasıl olsa işlemim başarılı bir şekilde gerçekleşti diye bir daha kontrol etmezseniz hata maduru olasılığınız mevcut. perşembe günü fon satarken de iki işlemim bir süre sonra hatalı görünmeye başladış. abncak üçüncü denemede satabildim. bu zamana kadar bu hatacıklarla hiç karşılaşmamıştım.
    Tamamdır hocam, öğrendiğimiz iyi oldu. Emirden 15-20 dakika sonra tekrar kontrol etmek gerek.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Sayfa 639/1003 İlkİlk ... 139539589629637638639640641649689739 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •