Sayfa 154/1003 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254654 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 1,225 - 1,232 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. TGE +0,94

Endüstriyel emtialar cok güzel hareketler yaptı ama biraz altın ve fazlasıyla TL kuru getiriyi torpüledi. Son bir ayda.

2.  Alıntı Originally Posted by aliserpil2005 Yazıyı Oku
    Mps eski aydaki fon taşımesına göre oldukça ayrışmış
    +3.15
    MPS cok yatirimci kaybetti. Eski gunlerine donmeyi mi deneyecek yoksa
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

3.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    sn hayrani gbc şuan portföyü hedge için eurousd long pozisyon taşıyor. Ağırlık altın bile olsa bu durum altının düşüşünde euro lehine makas artı yönde ise düşüşü törpülüyor. ben bu yönlü hedge i yapabilmelerinden dolayı bile bu fonu portföyümde uzun yıllar taşırım. düştükçe ala ala portföyümde çok ciddi rakama ulaştı. fon yönetimi ile hem yazıştım hemde telefonla konuştum bana ciddi güven verdiler.
    geçmişte fuleli koşamamıştı gebece...

fön yöneticisi ile yazılı ve sesli iletişiminizde , geçmişteki orta vadede gördüğü seviyeleri tekrar geçememe hususu hakkında bir argüman & olgu var oldu mu ? her ne kadar geçmiş getiriler ve bittabi ki gö türüler geleceğin garantisi olamaz ise de , eğer ki / velev ki fön yönetici aynı ise ve / veya fön yöneticisi değişti fekat , gebeceyi yönetim tarzı geçmiş ile eşdaş ( benzer ) ise , o halde gelecekte de geçmişteki gibi zaman zaman aylar süren duraklamaları geri çekilmeleri göreceğiz demek pek de rasyonel olmayan bir görüş olmaz herhalde.... haa yok biz tamamen kafa yapımızı değiştirdik artıkın bu fönde fuleli de koşacağız diyor intibası sizde oluştu ise ( ya da sesli ve yazılı iletişimiznizde bu konuda bir argüman & bulgu varoldu ise ) o halde geçmişe bir sünger çekip gelecekle ilgili hoş getirilerden istifade etmek maksadı ile gebeceyi düzenli portföye margarinleyeceğiz....

yani gebeceye yatırım yapacağıma kendi kontrolümde olan, ne alıp sattığımı kesin olarak bilebildiğim , portföy yöneticisin seçimlerine bağlı kalmadan , kendi belirlediğim enstrümanlara yatırım yaparak ( altın dölar avro ) , orta uzun vadede daha pratik basit ve ucuz bir çözüm metodu bulmuş olmaz mıyım gebecenin getirisine paralel ?

çünküm şunu daima sormalıyız kendimize ; yapılan bu iş nasıl daha iyi olabilir ? daha iyinin içinde zaman maliyeti , pratik daha basit daha ucuz çözümler...
    düşünme süreci analitik olmalı tabii en başta...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    geçmişte fuleli koşamamıştı gebece...

fön yöneticisi ile yazılı ve sesli iletişiminizde , geçmişteki orta vadede gördüğü seviyeleri tekrar geçememe hususu hakkında bir argüman & olgu var oldu mu ? her ne kadar geçmiş getiriler ve bittabi ki gö türüler geleceğin garantisi olamaz ise de , eğer ki / velev ki fön yönetici aynı ise ve / veya fön yöneticisi değişti fekat , gebeceyi yönetim tarzı geçmiş ile eşdaş ( benzer ) ise , o halde gelecekte de geçmişteki gibi zaman zaman aylar süren duraklamaları geri çekilmeleri göreceğiz demek pek de rasyonel olmayan bir görüş olmaz herhalde.... haa yok biz tamamen kafa yapımızı değiştirdik artıkın bu fönde fuleli de koşacağız diyor intibası sizde oluştu ise ( ya da sesli ve yazılı iletişimiznizde bu konuda bir argüman & bulgu varoldu ise ) o halde geçmişe bir sünger çekip gelecekle ilgili hoş getirilerden istifade etmek maksadı ile gebeceyi düzenli portföye margarinleyeceğiz....
    Yaklaşık 3 aydır portföyümde. O nedenle geçmişi bilemiyorum. Performansını döviz bi süre yatay giderse daha net görürüz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Yaklaşık 3 aydır portföyümde. O nedenle geçmişi bilemiyorum. Performansını döviz bi süre yatay giderse daha net görürüz.

mesela geçmişten bir örnek vereyim :

15 mart 2109 17 mart 2020 arası gebecenin getirisi % 17,26 bi de satarken bundan sittopajje düşüyorsunuz % 10 kadar 15.53 ...
    peki aynı dönemde dolares ( yılanoğlu ) ne getirmiş % 19 ... hımmmm

peki 14 ağustos 2018 - 3 aralık 2018 tarihleri arası ?
    peki 26 haziran 2019 - 17 mart 2020 tarihleri arası ?

yani bunları da sorsaydınız iyi olur idi...

nasıl ki zamana yenik düşmemenin sırrı hayatın tamamını ciddiye almaktan geçiyor ise , aynı şeyi fön yatırımı yaparken de bütüncül bir yaklaşım ile hayata geçirmeliyiz diye düşünüyorum ...
    işte budur sözlerim ...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku

mesela geçmişten bir örnek vereyim :

15 mart 2109 17 mart 2020 arası gebecenin getirisi % 17,26 bi de satarken bundan sittopajje düşüyorsunuz % 10 kadar 15.53 ...
    peki aynı dönemde dolares ( yılanoğlu ) ne getirmiş % 19 ... hımmmm

peki 14 ağustos 2018 - 3 aralık 2018 tarihleri arası ?
    peki 26 haziran 2019 - 17 mart 2020 tarihleri arası ?

yani bunları da sorsaydınız iyi olur idi...

nasıl ki zamana yenik düşmemenin sırrı hayatın tamamını ciddiye almaktan geçiyor ise , aynı şeyi fön yatırımı yaparken de bütüncül bir yaklaşım ile hayata geçirmeliyiz diye düşünüyorum ...
    işte budur sözlerim ...
    Bu dediklerinizi siz sorup bize anlatırsanız memnun olurum? Tabi birde anlaşılır ve düzgün bir Türkçe kullanırsanız çok iyi olur. Araştırma sonuçlarınızı merakla bekliyorum

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

7. arkadaşlar elimde ake, gma, tte ve aft var.... bunlara ilave olarak GBC de almayı planlıyorum... görüş ve önerisi olan yazarsa sevinirim?

8. AFS TL ~3,025 ; $ bazında ~%2,34

Sayfa 154/1003 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254654 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •