Sayfa 506/1003 İlkİlk ... 6406456496504505506507508516556606 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 4,041 - 4,048 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. Dün şöyle çok kabaca bir sistemi geçmişe dönük 15 yıllık verilerle test edince çok iyi getiriler oluştu.
    Ben fonları asla satmadığım için bana uygun değil ama ilginç geldi.
    Sistemin matematiği aslında çok basit ve sade.

Bist 100, 50 usd /150 usd arası ise %100 hsyf
    Bist 100, 150 usd /250 usd arası ise %75 hsyf - %25 ppf
    Bist 100, 250 usd /350 usd arası ise %50 hsyf - %50 ppf
    Bist 100, 350 usd /450 usd arası ise %25 hsyf - %75 ppf
    Bist 100, 450 usd üstü ise %100 ppf
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Dün şöyle çok kabaca bir sistemi geçmişe dönük 15 yıllık verilerle test edince muazzam getiriler oluştu.
    Ben fonları asla satmadığım için bana uygun değil ama ilginç geldi.
    Sistemin matematiği aslında çok basit ve sade.

Bist 100, 50 usd /150 usd arası ise %100 hsyf
    Bist 100, 150 usd /250 usd arası ise %75 hsyf - %25 ppf
    Bist 100, 250 usd /350 usd arası ise %50 hsyf- %50 ppf
    Bist 100, 350 usd /450 usd arası ise %25 hsyf -%75 ppf
    Bist 100, 450 usd üstü ise %100 ppf
    Buna göre bugün %50 hsyf uygun görünüyor yanlış anlamadıysam.

3.  Alıntı Originally Posted by coltrane Yazıyı Oku
    Merhabalar, ataonlineda eskiden grafik üzerinden karşılaştırma yapabiliyordum, bir haftadır fon sayfalarında grafik görünmüyor. Üyelik zorunlu oldu da ben mi kaçırdım bilemiyorum. Linkte grafik görebilen var mı?

https://www.ataonline.com.tr/Fon/MAC
    evet kaldırmışlar

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    şu sıralar 201 usd olduğu için %75 hsyf oluyor. Şu anda çok şişmiş gibi geliyor çok hızlı bir ralli olduğu için ama 500 usd gördüğü dönemler de oldu.

Günlük değil biraz daha uzun vadeli bakıldığında yılda 2 ya da 3 defa işlem yapmak, portföyü değiştirmek gerekiyor en fazla ama uzun vadede endeks getirisinin epey üstünde oluyor.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bende var
    Ama IPJ'nin endeksi şu anda uzaya çıkmış vaziyette.
    Her an patlayacak diye ödüm kopuyor.

Yerli oto firma hissesi de var, yabancı oto hissesi de
     Alıntı Originally Posted by mask543 Yazıyı Oku
    Geçen sene Şubat ortalarında pandeminin başlangıcında almıştım, kısa bir sürede yüzde kırka yakın düştü, uzun vadeli baktığım ve yatırım yaptığı elektrikli araçlar alanına inandığım için satmadım ve peyderpey biriktirmeye devam ettim. Uzun yıllar ufak ufak biriktirmeyi ve elimde tutmayı düşünüyorum.

"Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir."

Edit: Alıntı yapmıştım, fakat alıntı kısmı çıkmamış. Sn .drselcuk un sorusu üzerine yazdım.
    Uzun sureli her ay alinip bir kenara atilmasi gereken bie fon. En az 5 sene .. muthis getirisi olucak diye düşünüyorum..

6. Merhaba,

Elimde 23 Aralik oncesi alinmis SUA, EIB, GMA, IBB, YAC ve IPV fonlari mevcut. Bu fonlarin hangilerinde 0 stopajdan yararlanabiliyorum? Anladigim kadariyla sadece YAC uyuyor tanimlara.
    Sizin de yorumlarinizla satip tekrar alim dusunecegim.

7.  Alıntı Originally Posted by breux Yazıyı Oku
    Merhaba,

Elimde 23 Aralik oncesi alinmis SUA, EIB, GMA, IBB, YAC ve IPV fonlari mevcut. Bu fonlarin hangilerinde 0 stopajdan yararlanabiliyorum?
    Yanitlariniza gore satip yeniden alis yapmayi dusunecegim.
    Sadece Yac bu fonlardan maalesef.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    201 çıkıyor yani yüzde yetmiş beş yanlış anlamadiysam sn myfinans

Sayfa 506/1003 İlkİlk ... 6406456496504505506507508516556606 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •