Special Days Image
Sayfa 339/1003 İlkİlk ... 239289329337338339340341349389439839 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 2,705 - 2,712 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Haber doğruysa şu artışa ayak uyduran fonların dışındakiler külliyen zarar.
    %55 zam mı olur yahu.
    https://twitter.com/SozlukHaber/stat...72158472286211
    Nasıl başedeceğiz, bırak reel getiriyi , nasıl parayı koruyabileceğiz bilmiyorum. İçim kararıyor.

Kötü düşünceler geliyor aklıma. Al dolar kontratı her yıl sonu vadelisinde üç sene boyunca, fazladan teminat koy düşür kaldıraçı sekiz dokuzdan -ikiye, otur bekle ; üç yılda enflasyonun iki katı kadar getiri elde et hiç uğrasma diyor.

Dolar er geç gerçek enflasyon kadar artacak. Kaldıraçı fazla teminatla ikiye düşürünce, doların fiyatı yarıya düşmedikçe hesap da patlamaz, risk de iyice azalır. İki kaldıraçtan da getirinin iki katı. Zaten dolar yarıya düşüp hesap patlarsa, memleket ekonomik olarak uçmuştur, o da işimize yarar.

EnflasyonX2 getiri - %10 stopaj , spotla vadeli olumsuz makasını da günlük nema kapatır yaklaşık.

Fon , mon, hakkaten başedilmez bu enflasyon ile. Bunun daha bir de ayı piyasası var. Başka bir yol bulmak lazım.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    eib görebildiniz mi ?
    Günlük kapanış gelmedi henüz, nedense son günlerde çoğu zaman güncelleme sabaha kalıyor.

3.  Alıntı Originally Posted by abelardousa Yazıyı Oku
    Günlük kapanış gelmedi henüz, nedense son günlerde çoğu zaman güncelleme sabaha kalıyor.
    Ben de göremedim ziraat'te bugün. Teşekkürler.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Nasıl başedeceğiz, bırak reel getiriyi , nasıl parayı koruyabileceğiz bilmiyorum. İçim kararıyor.

Kötü düşünceler geliyor aklıma. Al dolar kontratı her yıl sonu vadelisinde üç sene boyunca, fazladan teminat koy düşür kaldıraçı sekiz dokuzdan -ikiye, otur bekle ; üç yılda enflasyonun iki katı kadar getiri elde et hiç uğrasma diyor.

Dolar er geç gerçek enflasyon kadar artacak. Kaldıraçı fazla teminatla ikiye düşürünce, doların fiyatı yarıya düşmedikçe hesap da patlamaz, risk de iyice azalır. İki kaldıraçtan da getirinin iki katı. Zaten dolar yarıya düşüp hesap patlarsa, memleket ekonomik olarak uçmuştur, o da işimize yarar.

EnflasyonX2 getiri - %10 stopaj , spotla vadeli olumsuz makasını da günlük nema kapatır yaklaşık.

Fon , mon, hakkaten başedilmez bu enflasyon ile. Bunun daha bir de ayı piyasası var. Başka bir yol bulmak lazım.
    Ben nasıl para kazanacağınızı anlayamadım. nasıl enflasyonun 2 katı gelir nasıl oluyor. örneğin, ocak 2022 vadeli dolar kontratı 9,06. bu fiyattan aldık diyelim. kar nasıl olacak!

5.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    İBB robotunun elinde tuttuğu Eurobond portföyü cok kısa vadeli, itfalarina bir kac ay var. CDS ile hedge imkanı da bu yüzden çok az ve kur hareketlerine de sanılandan fazla duyarli olabilir. %10 oranında olmasına ragmen. Bunun üstünede Türev kısmında da ne yaptıklarını da anlayamıyoruz.
    iş portföy cds piyasasına girip hedge mi yapacak bu fonu , sanmıyorum nerde o kadar atik tetik fon yöneticileri mi var ? öyle olsa emtia fonunda kıpırdaşma görürdük...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

6.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    Ben nasıl para kazanacağınızı anlayamadım. nasıl enflasyonun 2 katı gelir nasıl oluyor. örneğin, ocak 2022 vadeli dolar kontratı 9,06. bu fiyattan aldık diyelim. kar nasıl olacak!
    Vade sonuna kadar tuttuğunda aradaki fark ( spotla makas ) kadar günlük nema kazanacaksın zaten ( şu anda yıllık nema 14.5 mev karş. o tarihe kadar nemayı eklersen o fiyatı bulursun yaklaşık !! O tarihe kadar dolar enflasyon kadar artarsa teminatı artırıp/riski düşürüp iki kaldıraça ayarlarsan dolar getirisinin iki katı kadar kazanacaksın. Zaten halihazırdaki teminatla gidip 8-9 kaldıraç işlem yaparsan dolar %15 gerilerse patlarsın, ama kaldıraçı ikiye düşürürsen, patlaman için doların %50 gerilemesi gerek. Matematiğinde bir yanlış yok, daha önce tam bu şekilde yaptım 3-4 defa. dediğim şekilde yapıldığında dediğim kadar para kazanılır, ama risklerini de yazdım zaten.
    Dolar enflasyon kadar artmaz dersin o ayrı. hesap bir takım önkabuller üstüne kurulu zaten. 1. önkabul dolar, enflasyon kadar artacak, 2.önkabul dolar herhangi bir anda aldığın noktadan %50 geride olmayacak.

7.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    2022 de doları şu ana indirgenmiş olarak 9.06 imiş gibi düşünün.... imdi diyelim açık piyasa saatlerinde mesela yani dolares 7.65 2022 vadeli de 9.06 , 3 saat 32 dakika sonra 7.99 olsa dolares yakın vadeli de fırlar... daha doğrusu fırlaması lazım... o anda piyasadaki likitide alıcı satıcı da önemlidir...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku

Ben bu işten en az zararla kurtuluşun dolar bazında getiri sağlayabilecek, iyi yönetilen ve yabancı borsalara yatırım yapan fonlar ile olabileceğini düşünüyorum.
    Yabancı borsa derken herkesin aklına ABD borsaları geliyor.
    Ama benim düşündüğüm fon gerektiğinde Tokyo borsasında da işlem yapabilme kapasitesinde olmalı.
    Böylece dolar bazında getiri elde edilmiş olacak.
    Ama öyle bir fon yok maalesef.

Yoksa EIB'yle falan bu iş olmayacak.

Sayfa 339/1003 İlkİlk ... 239289329337338339340341349389439839 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •