Sayfa 363/1003 İlkİlk ... 263313353361362363364365373413463863 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 2,897 - 2,904 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by Ugur0101 Yazıyı Oku
    Tabloda 1.10 du mac fon.
    Kasım portföyünden değişiklikler olmuş belliki. En azından Brsan ve Algyo çıkmış benim anladığım.

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bilgi paylaştıkça artar... Yazdıklarım, yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

2. eib 0.04 %
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3. Elz % + 0,64
    Tca % -0,23
    Zpf % -0,13
    Zpe % +0,68

4. Gtz +%2.61 mi yoksa ben mi yanlış gördüm. Ziraat bankasından gördüm

Mkk sitesinden gördüm düzeltiyorum

5.  Alıntı Originally Posted by Dollar Yazıyı Oku
    Fonları satıp almak mı zorundayız? Stopajsız 3 aylık sürede kazanılan üstünden stopaj kesmemek daha kolay değil mi?

Fonu eskiden almış kişi haftaya pazartesi satsa. %0 stopaj ilan edilen 23-28 arası 5 gün için yine kazançtan %10 mu ödeyecek?. Vadeli mevduat mı bu?

Adam şimdi aldı fonu, 2 yıl sonra sattı? Yine mi %0 stopaj?

Fonlarım kısmına girince XYZ fonum var diyelim. Yine aynı fondan aldım. Satarken eski paylarımdan stopaj kesti, yeni aldığımdan kesmediğini nasıl anlayacağım. Fonlar menüsüne %10 stoapaja tabi fonlarınız, %0 stopaja tabi fonlarınız diye ayrı menü mü konacak ?

Tam bir karmaşa cidden. Portföy kurumları bile net bir şey söyleyemiyor.
    O kadar güzel özetlemişsiniz ki mevzuyu. 3 tane aracı kurumla konuştum, saklamacı kuruluş hukukçularına sorduk, henüz belirsizlikler var dediler.

Tam da dediğiniz gibi,

Şu tarihler arasında iktisap edilen fonlar diyor. Yani o tarihler arasında alınan (23 aralık 31 mart );

Karışık olan mevzu şu;

o tarihler arasında alınan, iktisap edilen fonların o tarihler arasında olmayan daha ilerideki karları ne olacak
    o tarihlerden daha önce alınan , karları o tarihler arasında olanlar ne olacak
    vs gibi bir sürü bilinmeyen var hala.

sorulduğu zaman zaten bilinen eskiden alınmış fonların eski karları ve yeni alınmış fonların yeni karları ile ilgili durumu söylüyorlar, onu herkes biliyor zaten.

Yarın konuşacaktım tekrar ama konuşmayacağım , direk satıp geri alacağım.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    Sattiktan sonra 1 gun kayip oluyor mu sizde de? Saat 14.00 civari yatiyor para o saatten sonra da fon alinmiyor garantide.
    bankalar genelde öyle sanırsam... iş bankasında da öyleydi bir gün kayboluyordu , aracı kurumlarda öğlene sarkmıyor diye biliyorum... aracı kurumla neden çalışmıyorsunuz ?
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

Ppz içinde özel sektör tahvili yok mu? Bimeks olayı gibi olmasın sonra...

16th cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by mistyimage Yazıyı Oku
    Ppz içinde özel sektör tahvili yok mu? Bimeks olayı gibi olmasın sonra...

16th cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bir kaç factoring ve finansal kiralama firmasının borçlanma senedi var evet. Gerçi Fil'de de var ama banka ağırlıklı daha çok. Aralarındaki minik farkı da bu yaratıyor muhtemelen.

Sayfa 363/1003 İlkİlk ... 263313353361362363364365373413463863 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •