Sayfa 695/1003 İlkİlk ... 195595645685693694695696697705745795 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 5,553 - 5,560 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    usdtry getirisini bir vadede geçebilmek anlamında mı yoksa, riski en minimize ederek usdtry ile en korele/en paralel giden fon hangisi anlamında mı soruyorsunuz Sn.Matac.
    En koreleyi sormak istedim hell hocam. Veri olarak değerlendirmek için.
    Yoksa en iyi getiri potansiyeli olan belli siz de söylemiştiniz

bloomberg katılımcıları aynı fikirde degil ,

3. AOY için inceleme videosu yapılmış. http://y2u.be/smLw0q5FoeU
    GZH de aynı kanaldan http://y2u.be/NvGouWQwmKk

Bu sene sozde birilerine gore gumus fon cesitliligini gorecegimiz bir yil olacakti ozde altin fonlarinin bile deger yitirdigi bir yil olabilir hsyfler,diger gruplarda ki stopaj muafiyetlerine ragmen hala yatirimci cekebiliyor.

Banka portfoy sirketleri ilerleyen surecte sektorde kacirdiklari buyuk baliklari gorunce vitrini yenileyip daha aktif bir goruntu cizebilirler.

Gop'lara para akarken yatirimcilar hsyflerde ki %40'lik getirileri elestiriyor.Spk'nin mudahaleci davranislari yilin ikinci yarisinda yumusarsa ve en son 2019 yilinda gordugumuz %20 marj sinirini pazara getirdiginde dinamizim artabilir.Bu surecte alt pazar gruplarindan yildiz ve ana pazara yatirimcilar kaymaya baslayacaktir.2021 yilinda o ralli gelecek

Saygılar,

M2003J15SC cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    “Sağlam bir para birimi, zengin bir toplumun olmazsa olmazıdır.”

5.  Alıntı Originally Posted by sayong Yazıyı Oku
    Bu sene sozde birilerine gore gumus fon cesitliligini gorecegimiz bir yil olacakti ozde altin fonlarinin bile deger yitirdigi bir yil olabilir hsyfler,diger gruplarda ki stopaj muafiyetlerine ragmen hala yatirimci cekebiliyor.

Banka portfoy sirketleri ilerleyen surecte sektorde kacirdiklari buyuk baliklari gorunce vitrini yenileyip daha aktif bir goruntu cizebilirler.

Gop'lara para akarken yatirimcilar hsyflerde ki %40'lik getirileri elestiriyor.Spk'nin mudahaleci davranislari yilin ikinci yarisinda yumusarsa ve en son 2019 yilinda gordugumuz %20 marj sinirini pazara getirdiginde dinamizim artabilir.Bu surecte alt pazar gruplarindan yildiz ve ana pazara yatirimcilar kaymaya baslayacaktir.2021 yilinda o ralli gelecek

Saygılar,

M2003J15SC cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Tümüyle katılıyorum.
    Ben de iç piyasada en büyük sorunumuzun artık cılkı çıkmış müdahaleci uygulamalar olduğunu düşünüyorum. Brüt takas, tek fiyat, marj sınırları, devre kes devre aç, açığa satış yasakları gibi, kime ne faydası olduğu bilinmeyen uygulamalar son bulursa, iç piyasanın önünün çok açık olacağını düşünüyorum.
    Zaten bunlar çok matah işler olsa, tüm dünya borsaları da bunları uygulardı. ( uygulayanlar oluyor zaman zaman ama çok kısıtlı zamanlarda ve çok özel hallerde)

Umarım yerli yatırımcı da artık serbest piyasanın mabedi borsalar için, sürekli müdahale istemekten vazgeçer.

Spk, bunlara değil, bütün medeni ülke piyasa düzenleyicileri gibi ''insider'' yani önceden ve içeriden haber alma gibi mevzulara yoğunlaşırsa , serbest piyasaya biraz huzur verir.

Ama tabi devre kesip açmak kolay, içeriden haber alanları bulmak zor ve meşakkatli iş.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Ben fazla teferruata girmeden TDG'yi kullanıyorum.
    Yerli eurobond fonları fazla oynak cds'imizin etkisiyle değişik hareketler yapabiliyor.
    TDG de amerikan tahvil faizlerindeki yükseliş beklentisi nedeniyle sıkıntılı olabilir.

7. Ktm %+0,358
    mps %+1,303
    opb %+0,071
    sua %+0,120
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Tümüyle katılıyorum.
    Ben de iç piyasada en büyük sorunumuzun artık cılkı çıkmış müdahaleci uygulamalar olduğunu düşünüyorum. Brüt takas, tek fiyat, marj sınırları, devre kes devre aç, açığa satış yasakları gibi, kime ne faydası olduğu bilinmeyen uygulamalar son bulursa, iç piyasanın önünün çok açık olacağını düşünüyorum.
    Zaten bunlar çok matah işler olsa, tüm dünya borsaları da bunları uygulardı. ( uygulayanlar oluyor zaman zaman ama çok kısıtlı zamanlarda ve çok özel hallerde)

Umarım yerli yatırımcı da artık serbest piyasanın mabedi borsalar için, sürekli müdahale istemekten vazgeçer.

Spk, bunlara değil, bütün medeni ülke piyasa düzenleyicileri gibi ''insider'' yani önceden ve içeriden haber alma gibi mevzulara yoğunlaşırsa , serbest piyasaya biraz huzur verir.

Ama tabi devre kesip açmak kolay, içeriden haber alanları bulmak zor ve meşakkatli iş.
    Hocam aslında bilanço ve özellikle genel kurul öncesi bunu çok sık görüyoruz fakat yatırımcılar görmemek için adeta gözlerini bağlıyor.Bunu özellikle halka arz oranı çok yüksek olan ve sığ tahtalarda gözlemliyoruz.Şunu kastediyorum;siz %90'ı halka arz olmuş bir şirketi tespit ediyorsunuz yaklaşık 20-30 milyon civari bir paranız var sağlam lot toplamışsınız ve şirketi ele geçiriyorsunuz.Şirket içerisinden rahatlıkla bilgi almakla beraber bu tür önemli günler öncesi sert satış yaparak hem piyasanın dengesini alt üst ediyorlar hemde bir umut paydan satın almış olan küçük yatırımcı hayal kırıklığına uğruyor.

Beni kimin hayal kırıklığı yaşayıp yaşamadığı ilgilendirmiyor.Burada tamda bahsettiğiniz nokta dikkat çekiyor şirket içerisinden bilgi almak. Spk diyor ki x bey siz böyle böyle yapmışsınız alın size 1,5-2m ceza.Halbuki x bey bu payda yaptığı işlemlerden 10m civarı kar etmiş 5 tl den aldığı senedi 10 tl taşımış ortalama 7,80 ile satışını gerçekleştirmiş.X bey halinden memnun yeterki böyle cezalar versin diyebilir.

Düzenleyici kurumlar bu tür M.Ö. kalma yaptırımlarla hiçbir yere varamaz.Bunu kendide iyi biliyorda neyse...

Bu arada bugün aramıza İş Portföy Teknoloji Karma Fon (ITP) katılmış.Küresel teknoloji şirketlerine yatırım yapacağından bahsediyorlar.Aşağıda linki bırakıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=caYJ...ature=youtu.be

Saygılar,
    “Sağlam bir para birimi, zengin bir toplumun olmazsa olmazıdır.”

Sayfa 695/1003 İlkİlk ... 195595645685693694695696697705745795 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •