Sayfa 343/1003 İlkİlk ... 243293333341342343344345353393443843 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 2,737 - 2,744 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by paravarhuzurvar Yazıyı Oku
    Sayın myfinans akportföy bir açıklama yaparak gelişen ülkeler için bir fon kurma aşamasındaymış bilginiz olsun...kuşlu siteden öğrendim
    Teşekkürler bilgi için.
    İyi olur, kurarsa.
    Ama var olanı niye bozdular anlamadım.

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Sevgili abicim önkabulleri okudun mu yazının sonunda. 9.06 nın üstünde olacak tabi, enflasyon oranında artacak varsayımı yaptım dedim. 4 yıl böyle yaptım. dediğim rakamı da kazandım.
    viop , ilk yıllarda , vob olarak açıldığında, vob bültenini hazırlayanlardan, sistemi anlatanlardan biriyim, 13 senedir her gün sadece viopta trade ediyorum . bir yanlışlık yok güzel abicim. bir daha baştan oku yazdığımı.
    uzak vadelinin fiyatı ile anlık spot fiyatı arasındaki makas, o süre boyunca oluşacak yaklaşık enflasyon kadardır. vadeli enflasyonu fiyatladığı için spotun o kadar önünde gider. O aradaki farkı da günlük nemalanarak kapatırsınız zaten. vade sonuna yaklaştıkça süre azaldığı için, teorik enflasyon da azalır ve makas açıklığı kapanır.

dolar o tarihte 9.06 altında olursa kabaca enflasyon kadar artmamıştır zaten, ama bak ben önkabullerimi yazdım, şu, şu , şu olursa diye. Zaten 9.06 altında kalırsa önkabul gerçekleşmediği için sonuçlar da oluşmaz.

Kaldıraç farklı bir konu falan değil. 800 lira 1 dolar kontratı için gerekli minumumdur 10 kaldıraca takabül eder. siz 1600 lira koyup 1 kontrat alırsanız kaldıracınız 5 olur. Eğer bir kontrat alır 4 bin lira teminat bırakırsanız hesapta pratik kaldıracınız 2'dir artık

Risksiz bir iş demedim zaten.
    kaçırdığım yer neresi diye tekrar okudum. sanırım enflasyon mevzu. kısaca 9.06 ile kapatırsa , gecelikte verilen faiz kazancımız olacak. dolar 9.06 altında kalırsa 2 kat zarar(2 kaldıraçla), üstünde 2 kat kar olacak.
    endeks vadeli de mi işlem yapıyorsunuz?

3.  Alıntı Originally Posted by oktay2 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar ibb yi görebilen varmı?

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    +0,39.......

4. Osmanlının yeni kurulan ikinci değişken fonu izahnamesine göre birinci değişken opb gibi orta agresiflikte değil 1-2 risk kategorisinde oldukça defansif hüviyette olacak.
    defansif değişken kategoride iyi bir alternatif olur umarım.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Hala faaliyete geçmesede ZSF'yi bir incelerseniz
    Sizin düşünceleriniz ne olacak acaba bu fon için.
    Evet neredeyse yil olacak hala açılamadi.

Gelişmekte olan ulkelerden cok bana daha alt lig Frontier market fonu gibi gelmişti.
    Çeşitlilik adina güzel. Ama ilgili ülkeler yatırım ortami sorunlu ülkeler ve sektörel olarak da bakılınca kistas endeks dağılımı geleneksel sektörler. Finans ve telekom yüzde %20şer ağırlığa sahip. Saudi (%20) Qatar (%17) ağırlığa sahip. Aşağıdaki linkten en azından kıstas endeks ile ilgili bilgiler var.

https://www.spglobal.com/spdji/en/in...-shariah/#data

6.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    kaçırdığım yer neresi diye tekrar okudum. sanırım enflasyon mevzu. kısaca 9.06 ile kapatırsa , gecelikte verilen faiz kazancımız olacak. dolar 9.06 altında kalırsa 2 kat zarar(2 kaldıraçla), üstünde 2 kat kar olacak.
    kaçırdığınız vadeli piyasanın nasıl işlediği... işi temelinden bilmeniz gerekir...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Teşekkürler bilgi için.
    İyi olur, kurarsa.
    Ama var olanı niye bozdular anlamadım.
    Afs ve aoy 21/01 itibarı ile yeni portföy ile yatırımcı kabulüne başlıyormuş.
    Afs önde gelen 20 sağlık ve bioteknoloji, ilaç ileri sağlık teknoloji vb gibi şirketlere %5 eşit oranda yatırım yapacakmış.
    Aoy ise pil, güneş rüzgar enerjisi vb gibi alternatif enerji içeren 20 önde gelen firmaya yine %5 eşit yatırım yapacakmış...
    Genelde güzel duruyor...

8.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    Evet abi tam olarak öyle , doğru.
    Endeks, döviz, altın, pay tüm vadelilerde ve fx ile kriptolarda işlem yapıyorum. Geçim kaynağım o , onunla yaşıyorum aslen.
    Ama hepsinden kazancımı ( olursa tabi ) sadece yatırım fonlarına aktarıyorum.
    Selamlar.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Sayfa 343/1003 İlkİlk ... 243293333341342343344345353393443843 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •