Sayfa 559/1003 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 4,465 - 4,472 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. EIC stopaj %10

EIC 'nin son ay getiirisi arzum'un tavan yapması, ve içinde bulunan EID hsyf'nin katkı sağladığı bist rallisi sayesinde.

EIC Bist'ten bağımsız olarak %30 falan yapamaz.

Uzun zamandır bende olan fon bu.Dönem dönem beni bezdirdi, bırakıp mevduata geçecektim.
    Mevduatın 1 tık üstü getirir genelde.Uzun süre mevduatı geçemediği de oldu.

Faizler %9 iken %20 yapmış değil, faizler son 5-6 ayda 12'lere düştüydü, bist ralli yaptı mayıstan bu yana
    Tüm bunları dikkate alın.

EIC'in performansı mevduatın 1 tık üstüdür.Çok fazla birşey beklemeyin.

2.  Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Fonun yatırım amacı yatırım stratejisi uyarınca istikrarlı bir faiz getirisi elde etmektir. Makroekonomik göstergeleri ve finansal piyasaları etkileyen temel faktörlerdeki değişikliklerin varlık fiyatlarında yaratması muhtemel etkilere bağlı olarak yapılan analizler doğrultusunda aktif varlık dağılımı uygulanarak fon portföyü oluşturulur. Fon portföyüne kamu ve/veya özel sektör borçlanma araçları, ortaklık payları, kira sertifikaları, varlığa dayalı menkul kıymetler, altın, mevduat/katılma hesapları, ters repo ve Takasbank para piyasası işlemleri dahil edilebilir.

EIC stopaj sifir mi?
    Değil
    Tüm fonların stopaj durumuna buradan erişebilirsiniz: https://docs.google.com/spreadsheets...XSU/edit#gid=0

3. Hisse oranı az mevduat üstü kazandıran değişken fon ben bulamadım. Borçlanma araçları var şu aralar bazen yıllık yüzde 20 mevduata denk getiri sağlayan

4.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Sua da hisse payı %16, Suc da hisse oranı %20 olası düşüşlerde bu fonlarda etkilecektir. Eib ve Eic fonlar ise daha az düşüş yaşayacaklardır. Ama normal piyasada Suc ve Sua nın getirisi büyük ihtimalle daha yüksek olacaktır.
    Tabi ki etkilenecektir ama ben endeksin eksi beş yaptığı gün Sua ve Suc fonun artı getirdiğini bilirim, türev kısmını iyi kullanmışlar demek ki. Risk almadan faiz üstü kazanmak mümkün olmuyor ne yazık ki, en az risk de Sua ve Eic fonlarda bana göre

5. Arkadaşlar değişken fonlardaki bilgi birikiminizi paylaştığıniz için teşekkürler .çok faydalı oluyo.artik bu değişkenler den en doğru kararı vermeye çalışacağız .

6.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Tabi ki etkilenecektir ama ben endeksin eksi beş yaptığı gün Sua ve Suc fonun artı getirdiğini bilirim, türev kısmını iyi kullanmışlar demek ki. Risk almadan faiz üstü kazanmak mümkün olmuyor ne yazık ki, en az risk de Sua ve Eic fonlarda bana göre
    Melikşah hocam bana da az riskli olan eib gibi geldi yanılıyor muyum acaba.bu fonu eib zaman zaman hisse oranını artırıp azalttigi icin mi riskli gibi .belki içeriği ile alakalı bir konudur sizin fikriniz nedir .selamlar .

7.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Hisse oranı az mevduat üstü kazandıran değişken fon ben bulamadım. Borçlanma araçları var şu aralar bazen yıllık yüzde 20 mevduata denk getiri sağlayan
    Hocam bahsettiğiniz segment için araştırma yaparken opb’ye rastlamıştım, opb’yi incelemiş miydiniz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. TKF ve TCD portföyleri açıklamışlar.
    Bankalara pek yer vermemişler sadece Halkbank almışlar.

Sayfa 559/1003 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •