Sayfa 873/1003 İlkİlk ... 373773823863871872873874875883923973 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 6,977 - 6,984 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. Ben kendim bir konu nasıl açabilirim?

2. TEFAStaki fon temettü ödemesi alırsa vergi durumu nasıl oluyor?
    Mesela EREGL hissesi var fonda. Temettü gene stopaj kesilerek mi ödeniyor fona?
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    KTM iyi iş çıkartıp hyf olan mps'yi geçmiş.
    Cuma hisse tarafı iyi olursa değişken türevleri katmerli getiriyor haftasonuyla birlikte.

Stopaj avantajı olan fonlar vites yukseltmis gibi. Mart sonuna kadar pazar payı kapma çabası var. Umarım sonrasında da istikrarli olurlar.

Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    TEFAStaki fon temettü ödemesi alırsa vergi durumu nasıl oluyor?
    Fonlar stopajsız alır temettü ödemesini

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5.  Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    TEFAStaki fon temettü ödemesi alırsa vergi durumu nasıl oluyor?
    Sirket tarafindan fona ödenirken stopaj kesilmiyor.Eregli brut ne veriyorsa fona o şekilde geciyor.Ayrica fondan size de yatarken kesinti olmuyor.
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,901
    Tefasta kıymetli Madenler Şemsiye Fonu kısmını seçince gelenlerin hepsi altın fonu.

Halbuki bakır geçen hafta son 9 yılın zirvesine çıktı, platin, paladyum, vb metalleri de içeren bir fon neden kurulmuyor ki, acaba kanuni bir kısıt mı var?
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Neredeyse üç aydır altın ve eurobond fonları ciddi zararlar yazdılar. Sepet yapmanın önemi burada ortaya çıkıyor. Portföyümün yarıya yakını altın ve döviz bazlı olmasına karşın hsyf ve hisse senetleri nedeniyle totalde makul bir oranda artıdayım. Piyasa zamanlaması yapmaya çalışmadan, sabırlı ve uzun vadeli hedeflerime uygun şekilde yatırım fonlarını biriktirmeye devam ediyorum.

Bunun yanı sıra, stopaj avantajı nedeniyle son zamanlarda ciddi para girişi olan ve yenileri de birbiri ardına kurulan fon sepeti fonlarının burada yeterince konuşulmadığını düşünüyorum. Bir takım olumsuzlukları ve haklı eleştiriler (yapısı itibariyle aktif yönetilmeye uygun olmaması, yönetim ücretlerinin yüksekliği vs.) olsa da istikrarlı getirileri ve stopaj avantajı nedeniyle ben portföyün defansif yönünde ciddi miktarda fon sepeti fonuna yer veriyorum. Kişisel olarak uzun vadeli düşündüğüm için, ppf yahut benzeri sabit getirili fonlar veya bir miktar üstünü getiren defansif değişkenler yerine fon sepeti fonlarını tercih ediyorum.

"Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir."

8.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Tefasta kıymetli Madenler Şemsiye Fonu kısmını seçince gelenlerin hepsi altın fonu.

Halbuki bakır geçen hafta son 9 yılın zirvesine çıktı, platin, paladyum, vb metalleri de içeren bir fon neden kurulmuyor ki, acaba kanuni bir kısıt mı var?
    Bakır kıymetli maden tanımına uymuyor.
    O tür fonlar karma yada sepet fon olabilir.
    Zaten bir tane var.TGE...

https://www.isportfoy.com.tr/tr/yatirim-fonu/TGE/TRL

Sayfa 873/1003 İlkİlk ... 373773823863871872873874875883923973 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •