Sayfa 692/1003 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702742792 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 5,529 - 5,536 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Haklısınız hocam, bende de yüklü miktarda GBC var ve ekside olan tek fonum da bu. Gerçi 95 gündür taşıyorum, çok uzun bir zaman sayılmaz ama gerçekten sağlam zarar yazdı. Sayın Hellistheothers üstadımızın çok sevdiği bir fon olduğunu biliyorum ve uzun vadeli düşündüğüm için çok da üzülmüyorum. Ama parça parça ekleme yapmak da hiç içimden gelmiyor artık. Altının düşüşünden çok etkilendi maalesef.
    GBC beni de üzdü. Portföydeki tek eksi olan fonum o. Portföyleri ilgili hem telefon ile hem de yazılı olarak yaptığım tüm görüşmelerde ısrarla altında ciddi potansiyel görüyoruz dediler. Kurların aşağı gelmesiyle fon bir türlü toparlayamadı. Ama elbet dövizin enflasyon kadar yükseliş yapacağı dönem olacaktır. Kurların düşük seyri de bizim gibi ülkeler için handikap. İhracatçılar 7.50 kurun altında zorlanırlar. TL olan girdileri ciddi artış yaparken düşen kurda zarar yazarlar.
    Er yada geç kurun enflasyon kadar fiyatlanacağını düşünüyorum ama gbc nin içeriğindeki etf ler ne olur onu kestirmek zor şuan için.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2. Yine yan tahta hareketi. Şişen fonlar hareketten nasiplenmekte zorlanabilir.

3. 22 ekimden beridir, eurobond ve altın türevi fonlarını almıyordum.
    geçen hafta dolar artabilir borsa düşebilir diye altın fonu ve yurtdışı teknoloji fonu aldım, dolar yükselirse hegde amaçlı diye.
    altın fonlarından bir getiri alamadım neyse ki nasd**... iyi gitti %4 üzeri getiri getirdi. Altın fonları ile vedalaştım geçen hafta yine.
    diyeceğim o ki ben altında ve dolarda fazla hareket beklemediğimden boşuna aylarca bu fonlarda paramı tutacaktım.
    onun yerine parayı tl varlıklarında değerlendirip güzel bir kazanç sağladım.
    tamam uzun vadede kazandırabilir ama bile bile de zararına o fonda durmak ne kadar doğrudur bilemedim.
    bol kazançlar herkese...

4.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Yine yan tahta hareketi. Şişen fonlar hareketten nasiplenmekte zorlanabilir.
    halbuki hep şu söylenir: geçtiğimiz yılki yükselişler, hep yan kâğıtlarla oluştu ve işlem hacimleri sığ olan bu senertlerde çok astronomik yükselişler yaşandı. bundan sonra olası yükselişler ise özellikle bankacılık ve bist30 önderliğinde yaşanacak. ama bu alemde hiç bir zaman olmadığı gibi herkesin söyledikleri olmuyor. herkesin bildiği bir sistemde de para kazanılmaz zaten. ama gözü kapalı da yan tahtalara atlamaya da yürek ister. burası borsa, belki geçen yıldan da fazla çıkartırlar diye gireriz, bir anda mal kucağımızda yıllarca da kalabilir. işin özeti bu yıl işimiz, harbiden zor olacak. faizlerin de cazip olduğu ortamda iyice kaygan zeminde dans etmektense temkinli ve dikkatli hareket etmek en iyisi gibi. asla ytd

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,877
    475bp faiz artıiından sonra borsadaki yabancı payı tekrar %50yi geçmişti. Bugün tarihli İş Yatırım raporunda ise %47'lerde görünüyor. Gelen sıcak para çabuk tüymüş, veya faize geçmiş.

Linkteki habere göre ise reuters yabancı girişlerinin 2 katına çıkabileceğini belirtmiş, ama gelseler bile görünen o ki faize gelecekler. Son paragraftaki yorum da dikkat çekici...

https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonom...dahafazlahaber
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. Garanti Bankasi hesabimdan Kare Portfoy KUB fonu almak isterken hata aliyorum sabahtan itibaren. Kare Portfoy’e ulastim, operator degisikligi yapmislar ve Garantinin sistemlerinde guncelleme yapmasi gerekiyormus.
    4-5 musteri temsilcisiyle gorustum ancak islemi bilen, anlayan cikmadi. Garanti Portfoy de kendi fonu olmadigindan ilgilenmiyor. Var mi acaba burayi takip eden bir banka calisani?

7. Bundan iki ay önce ben de alamamıştım sonra vazgeçmiştim demek hala değişen bir durum yok
     Alıntı Originally Posted by breux Yazıyı Oku
    Garanti Bankasi hesabimdan Kare Portfoy KUB fonu almak isterken hata aliyorum sabahtan itibaren. Kare Portfoy�e ulastim, operator degisikligi yapmislar ve Garantinin sistemlerinde guncelleme yapmasi gerekiyormus.
    4-5 musteri temsilcisiyle gorustum ancak islemi bilen, anlayan cikmadi. Garanti Portfoy de kendi fonu olmadigindan ilgilenmiyor. Var mi acaba burayi takip eden bir banka calisani?
    ASUS_X00QD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,877
     Alıntı Originally Posted by breux Yazıyı Oku
    Garanti Bankasi hesabimdan Kare Portfoy KUB fonu almak isterken hata aliyorum sabahtan itibaren. Kare Portfoy’e ulastim, operator degisikligi yapmislar ve Garantinin sistemlerinde guncelleme yapmasi gerekiyormus.
    Bu durumda elinde olup satmak isteyen de satamayacak mı ki?
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 692/1003 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702742792 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •