Sayfa 269/1003 İlkİlk ... 169219259267268269270271279319369769 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 2,145 - 2,152 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    Yatırım fonu işlemlerinizden, işlem hacmi ve kanalından bağımsız olarak milyonda 5 + BSMV oranında komisyon alınmaktadır.

Kuveytturkun sitesinde bu yaziyor. Diger banka veya araci kurumlarda boyle bir komisyon var mi bildiginiz?
    Vakıf Katılım Ziraat Bankası fonları hariç onbinde / iki alıyor.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,898
    İş bankasının ne cep ne de internet sitesine giremiyorum, diğer bankalarınkine giriliyor. İşbankası kullanan arkadaş var mı acaba?
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    İş bankasının ne cep ne de internet sitesine giremiyorum, diğer bankalarınkine giriliyor. İşbankası kullanan arkadaş var mı acaba?
    Bende giremiyorum. Genel sorun var sanırım.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,898
     Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Bende giremiyorum. Genel sorun var sanırım.
    Anladım, teşekkür ederim, tonla işim vardı bugüne denk geldi. Umarım biran evvel hallederler.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    Yatırım fonu işlemlerinizden, işlem hacmi ve kanalından bağımsız olarak milyonda 5 + BSMV oranında komisyon alınmaktadır.

Kuveytturkun sitesinde bu yaziyor. Diger banka veya araci kurumlarda boyle bir komisyon var mi bildiginiz?
    mkk tarafından ayda bir alınan komisyon var ondan mı bahsediyorsunuz yoksa alış satış işlemi esnsında kesilen bir komisyon mu
    Hem alışta hem satışta alınıyor mu

6.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Sn Sutbiyik haftasonu getirisi olarak düşününce bile çok iyi. Yani bu tarz standart sapması düşük fona göre epey iyi.

Yukarı çıkarken de sorgulamazsak düştüğünde ne olduğunu anlayamayız o yüzden merak ettim.

Başarılı bir fon. EIB'e alternatif olabilir.
    12.11.2020 - 01.12.2020 değer kaybı % 1.26

27.11.2020 - 01.12.2020 değer kaybı % 1.81

27.10.2020 - 12.11.2020 değer kazancı % 3.48

bu da bize şunu söylüyor herhalde , bu föna yatırım yaparkenen minimum 6 ayı kabullenmek rasyonel bir karar olur , daha kısa vadeli bakış doğru yaklaşım olmaz... şu anda fönün risk değeri 4.... fön yönetimi açıklamasında risk değeri 4-5 olacak şekilde yönetilir diyor....

( Risk değerleri; fonların volatilitesi dikkate alınarak, haftalık getiriler kullanılmak suretiyle hesaplanır.
    En az risk 1, en fazla risk 7 olmak üzere risk değeri 1 - 7 arasındadır. )

https://www.isportfoy.com.tr/tr/yatirim-fonu/IBB/TRL
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

7. arkadaşlar borçlanma araçlarında yatırımcının elde ettiği gelir üzerinden %10 stopaja tabi tutulur diye biliyorum.Peki yatırımcının bu fonda kazancı yoksa yada eksi ise stopaj ödemesi alınmıyor mu ve satış verildiğinde sadece son fiyat üzerinden mi satışı gerçekleşiyor?

8.  Alıntı Originally Posted by Venz Yazıyı Oku
    arkadaşlar borçlanma araçlarında yatırımcının elde ettiği gelir üzerinden %10 stopaja tabi tutulur diye biliyorum.Peki yatırımcının bu fonda kazancı yoksa yada eksi ise stopaj ödemesi alınmıyor mu ve satış verildiğinde sadece son fiyat üzerinden mi satışı gerçekleşiyor?
    zararına satarsanız stopaj yok çünkü bir geliriniz yok yani böyledir diye biliyor ve anımsıyorum... bir de şu var diyelim ki vakti zamanında karlı olarak sattınız stopaj kesildi... sonrasında bir daha alım yaptınız zararına sattınız ... o zaman geçmişte kestiği stopajdan iade de yapıyordu... yalnız tam detayını bilmiyorum ne kadar nedir mesela eskiden 300 tl stopaj ödemesi aldı diyelim , sonra satınca 100 tl zarar edince , o 300 tl den ne kadarını geri ödüyor hesaplaması nasıl bilmiyorum... yazdıklarım doğrudur demiyorum sadece bildiğim bu , hatalı olabilir...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

Sayfa 269/1003 İlkİlk ... 169219259267268269270271279319369769 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •