Sayfa 685/1003 İlkİlk ... 185585635675683684685686687695735785 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 5,473 - 5,480 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

Alıntı Originally Posted by Flash Yazıyı Oku
    Katılıyorum, bu topic altında konuşulmuştu.Bizdeki ky kısa vadede ihtiyacı olma ihtimali yüksek olan parayla yatırım yapıyor dolayısıyla fon eksi yazmaya başladığı zaman fon yöneticisine telefon etmeler, sosyal medyadan ayar vermeler gırla gidiyor.Bende fon yöneticisi olsam kazanma iştahı kadar kaybetmeye direnci olan müşteri portföyü isterdim nitelikli yatırımcıda bunun için olsa gerek.Ama diğer taraftan benim gibi ky olup elinde uzun vadede paraya ihtiyacı olmayan kesim bu işten zarar görüyor orası ayrı.
    Serbest fon denen şey yurt dışında karşılığı hedge fon. Yatırım araçlarının kullanımında serbest ama hedge yapısıyla da mutlak getiri hedefleyen agresif fon demektir. Ancak ülkemizde serbest fonların birçoğu kendini izahnamelerle sınırlandırmışlar. Tacirler serbest fonlardan alım için bile 2 milyon TL istiyor. Borsalar bu şekilde devam etsin hsyf ve agresif değişkenler serbest fonları aratmazlar. Ama piyasalar terse dönerse serbest fonlar öne çıkar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2.  Alıntı Originally Posted by unalon Yazıyı Oku
    Valla herkesi sever sayarım. Ancak fondip adlı arkadaşa ayıp ediyorsunuz. Farklı bir görüşe tahammül edemiyorsanız üyelik alımında soru sorulması gerekir.
    Adam gayet açık net uzun uzun yazıyor. Beğenmiyorsanız katılmazsınız.
    Fondip banlanacağına hakarete varacak paylaşımlarda bulunan arkadaşlar banlanmalı.

Burası herkese açık bir forumsa herkes istediği görüşünü dile getirebilir saygı sınırları çerçevesinde. İnsaları yaftalamak ve görüşlerini aşağılamak bir çok arkadaşa hiç yakışmadı.
     Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    Görüşünüze genel olarak katılıyorum. Millet olarak biraz tahammülsüz bir milletiz vesselam.

Herkes bizim gibi düşünmek zorunda değil. Zaten herkes bizim gibi düşünürse burada bir adım öteye gidemeyiz. Farklı görüşlerin dile getirilmesi hem hepimiz için hem de forum için daha verimli olacaktır. Her görüşü okuyalım ama sonuçta kararları kendimiz verelim.

Genel olarak söylüyorum, naçizane önerim; bu topiğin seviyesini koruyabilmek için sakin olalım, küfür ve hakaret içeren söylemlerde bulunmayalım ve her fikre karşılıklı saygı çerçevesinde tahammüllü olalım.
     Alıntı Originally Posted by unalon Yazıyı Oku
    Evet hocam aynı görüşteyiz. Mesela hellis hocam gayet seviyeli cevaplar veriyor ya da tartışmaya girmiyor. Bu şekilde yaklaşım hepimizi yükseltecektir. Fondip adlı arkadaşta kendi görüşlerini paylaşmış. Takım tutar gibi karşı çıkmanın manası yok.

Herkese hayırlı kazançlar.
     Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    Ben de Fondip arkadaşa gereksiz ters çıkışlar yapıldığını düşünüyorum. Cümlelerinin içerisinden bir kaçını alıp, ters cevaplar yazdınız adama. Kendisinin hatası da, direk üstten bakarak yazı yazması. Bildiklerini, düşündüklerini yaz, zaten zaman seni haklı çıkardığında, insanların teveccühü arkasından gelir. Arkadaşımız bu konuda aceleci davranıp, kendi kendini üstad addetti. Yaşı muhtemelen genç bir arkadaşımız, yoksa küsüp gitmezdi.

@Ege35 sizi alıntıladım ama üzerine ekleme babında, yanlış anlaşılmalara mahal vermek istemem.
     Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    O zaman sunu da yazalım argümana dayalı bile olsa (ki burada yok) kesin ve net ifadeler kurmak artık finansal okur yazarlığı düşük ve zaafı olan kişilerde tavsiye etkisi yaratabilir. Ki burada bazen gelen sorulardan bu tarz kişilerin de buraları okuduğunu anlamak zor değil. İyi niyetli de olsanız zarar verebilirsiniz.
     Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Çok kıymetli bir açıklama olmuş, teşekkür ederim. Lütfen forumda fikirlerinizi paylaşmaya devam ediniz. Tekrar teşekkürler.
    Neler olmuş bitmiş diye yazılanları okudum, bu arkadaşlara niyetimi ve yazdıklarımı birebir aldıkları için teşekkür ediyorum. Bu haftaki toplu taramadan sonra dün bir fon seçkisi yapıp alım emirlerimi gönderdim. Borsanın kırmızı kapatması da eleme açısından iyi bir test oldu. Yerlide yılın yeni şampiyonu da şimdiden kendini belli etti. önümüzdeki haftayı heyecanla bekliyorum.

Bu arada şunu da eklemek isterim, 25 yıldır sanal alemdeyim, görmüş geçirmişliği hiçbir zaman tümdemgelimle yargısız infaz için kullanmadım. üstatlık hususunda da, bunu birbirine karşı sunanların aksine, öyle bir iddiam olmadı. ben sadece edinimlerimi paylaşmaktan keyif alıyorum. bu keyfi paylaşanları da karşıt görüşteki insanlar nedeniyle dışlamayı ve dışlanmayı yanlış bulduğum için, bu teşekkür metnini yazmak istedim. güzel bir hafta sonu dileğiyle, sevgiler, saygılar.

3. Pandemi yasakları Mart ayı içinde sona erecekmiş.
    Herkes yeme içme ve eğlence sektöründe büyük bir patlama bekliyor.
    Eğlence/yeme içme sektörüne yatırım yapan fon olursa (artık nasıl yapacaksa orasını bilemem) uçar gider

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Pandemi yasakları Mart ayı içinde sona erecekmiş.
    Herkes yeme içme ve eğlence sektöründe büyük bir patlama bekliyor.
    Eğlence/yeme içme sektörüne yatırım yapan fon olursa (artık nasıl yapacaksa orasını bilemem) uçar gider
    Eylül ayi gibi banka pyş'leri sezon kapandıktan sonra özellikle; XTRZM endeks fonu kurarlar o zaman

5.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Eylül ayi gibi banka pyş'leri sezon kapandıktan sonra özellikle; XTRZM endeks fonu kurarlar o zaman
    PYŞ'ler iş işten geçtikten sonra uyanırlar duruma diyorsunuz.

Belki yabancı ETF'ler vardır bu konuda yatırım yapan, onları alıp yabancı kökenli kursunlar bari.
    Döviz + eğlence/yeme içme/turizm dayanaklı iyi olur.

6.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    TTL fonu o evet. Firmanın da işine gelir açıkcası

Ne güzel bir Fonmuş TTL

ttl.jpg

7. 9 kasım 2020'den bu yana bazı HSY Fonların portfoy agırlık karşılaştırması.

8.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    TTL fonu o evet. Firmanın da işine gelir açıkcası

Selamlar, aynı fonu kopyalamalarının önünde bir engel var mı? İsterlerse yapabilirler sanırım.

Sayfa 685/1003 İlkİlk ... 185585635675683684685686687695735785 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •