Sayfa 139/1003 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189239639 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 1,105 - 1,112 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Geçen gün GBC fon yöneticisi ile yaptığım yazışma...
    "GBC , genel olarak fırsatçı yaklaşımla USD bazlı istikrarlı getiri hedefi peşinde koşan bir fonumuzdur. Pasif anlayıştan çok , aktif yönetim tarzıyla yönetilmektedir.

BU fonun büyüklük itibariyle , hatırı sayılır bir büyüklüğe sahip olduğunu baştan hatırlatmak isteriz. Bu fon genel olarak Commodity, ABD hisseleri ve Currency’ler arasında yatırım yapma isteğine sahiptir.
    Genel olarak Altın ağırlığımız fazladır ama , full değildir. Yanında ABD hisse ve sektörel ETF ‘ler, Bakır ve EURUSD long pozisyonları da bulunmaktadır.
    Yatırımlarımızdaki mantık döngüsel çevrimleri iyi anlayıp, yatırım anlayışımızı proaktif hale getirmektedir. Altını aşıdan farklı bir konumda görüyoruz, daha çok dünyadaki borç döngüsü ve para arzı gelişmeleri
    altın ve diğer commodity’leri çok ucuz konuma getiriyor, bu nedenle altında her zaman yatırımımız olabilir önümüzdeki yıllarda da, ancak seviyelere göre karşı pozisyon ve azaltım yaptığımızı da unutmamanız gerekmektedir. Yani orta ve uzun trendi bu sektörde yukarı görsek de, seviyelerin geldiği noktalara reaksiyon veririz. Ayrıca gelecek perspektifinde, dünyadaki değişimleri yakalayabilen ABD şirket ve sektörlerine yatırım yapıyoruz.

Bu içinde herşeyin USD bazlı olduğu bir fon olduğundan, TL bazında Merkez kurlarına göre değerlenmekte , bu nedenle de TL ‘nin değer kayıp ve kazançlarından etkilenmektedir.

Ayrıca bu fonun hemen hemen ağırlıklı tüm yatırımcıları Azimut Portföy’ün kendi müşterileri olduğundan, satış kanallarının fon üzerindeki algısını da dikkate almak oldukça önemlidir.

Bağımsız bir portföy yönetim şirketi olarak, fon yönetimlerimizde esnek ve performans odaklı bir anlayışa sahip olduğumuzu vurgulamak ister,

Umarım sorularınızın cevaplarını vermiş olurum,"
    Bilgilendirme için teşekkürler sayın pit.
    Ben fona karşı oldukça pozitifim.
    Kendi adıma sonuçta 1 günlük, 1 haftalık ya da 1 aylık yatırım yapmıyorum.
    Bu yüzden devam edeceğim.
    Saygılar.

Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Bilgilendirme için teşekkürler sayın pit.
    Ben fona karşı oldukça pozitifim.
    Kendi adıma sonuçta 1 günlük, 1 haftalık ya da 1 aylık yatırım yapmıyorum.
    Bu yüzden devam edeceğim.
    Saygılar.
    Rica ederim. Ülkede döviz bu kadar volatil olunca da normalde usd olarak eıb kadar volatilitesi olacak fon bile çok geniş marjda işlem görüyor.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3. biraz mac daha aldım bakalım bugün.
    rbh bugün biraz daha düşer umuduyla ondan da bir miktar aldım.
    ytd.

4. 3 hyf(Mac,Nnf ve Tkf) ile devam ettiğim fon yatırımımda 25 ağustostan beri %34,5 kar oranına eriştim. Fon seçiminde yardımları olan ve mps ile tte den zamanında ayrılmama vesile olan tüm forumdaşlara selamlar ve teşekkürler.Acaba kar kadar( 250k )fonlardan satıp yeni bir fon Oph almak mantıklı mıdır? Şimdiden teşekkürler.

5.  Alıntı Originally Posted by Eragon61 Yazıyı Oku
    3 hyf(Mac,Nnf ve Tkf) ile devam ettiğim fon yatırımımda 25 ağustostan beri %34,5 kar oranına eriştim. Fon seçiminde yardımları olan ve mps ile tte den zamanında ayrılmama vesile olan tüm forumdaşlara selamlar ve teşekkürler.Acaba kar kadar( 250k )fonlardan satıp yeni bir fon Oph almak mantıklı mıdır? Şimdiden teşekkürler.
    Bence hayir.
    Kazandiginiz 100 TL de kaybettiginiz 100 TL de ayni degerdedir.
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Öncelikle teşekkürler bilgilendirme için.

Bence de aslında bu fonun değerini dolar bazlı incelemek gerekli. Böylece hem yükselişte hem düşüşte TL’deki oynaklıktan arındırmış oluruz. Gerçek başarısı/başarısızlığı o zaman ortaya çıkacaktır. Vakit bulurda bakabilirsem, burada da paylaşırım.

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Geçen gün GBC fon yöneticisi ile yaptığım yazışma...
    "GBC , genel olarak fırsatçı yaklaşımla USD bazlı istikrarlı getiri hedefi peşinde koşan bir fonumuzdur. Pasif anlayıştan çok , aktif yönetim tarzıyla yönetilmektedir.

BU fonun büyüklük itibariyle , hatırı sayılır bir büyüklüğe sahip olduğunu baştan hatırlatmak isteriz. Bu fon genel olarak Commodity, ABD hisseleri ve Currency’ler arasında yatırım yapma isteğine sahiptir.
    Genel olarak Altın ağırlığımız fazladır ama , full değildir. Yanında ABD hisse ve sektörel ETF ‘ler, Bakır ve EURUSD long pozisyonları da bulunmaktadır.
    Yatırımlarımızdaki mantık döngüsel çevrimleri iyi anlayıp, yatırım anlayışımızı proaktif hale getirmektedir. Altını aşıdan farklı bir konumda görüyoruz, daha çok dünyadaki borç döngüsü ve para arzı gelişmeleri
    altın ve diğer commodity’leri çok ucuz konuma getiriyor, bu nedenle altında her zaman yatırımımız olabilir önümüzdeki yıllarda da, ancak seviyelere göre karşı pozisyon ve azaltım yaptığımızı da unutmamanız gerekmektedir. Yani orta ve uzun trendi bu sektörde yukarı görsek de, seviyelerin geldiği noktalara reaksiyon veririz. Ayrıca gelecek perspektifinde, dünyadaki değişimleri yakalayabilen ABD şirket ve sektörlerine yatırım yapıyoruz.

Bu içinde herşeyin USD bazlı olduğu bir fon olduğundan, TL bazında Merkez kurlarına göre değerlenmekte , bu nedenle de TL ‘nin değer kayıp ve kazançlarından etkilenmektedir.

Ayrıca bu fonun hemen hemen ağırlıklı tüm yatırımcıları Azimut Portföy’ün kendi müşterileri olduğundan, satış kanallarının fon üzerindeki algısını da dikkate almak oldukça önemlidir.

Bağımsız bir portföy yönetim şirketi olarak, fon yönetimlerimizde esnek ve performans odaklı bir anlayışa sahip olduğumuzu vurgulamak ister,

Umarım sorularınızın cevaplarını vermiş olurum,"

7. Nkolay sürekli mesaj atıyor.faiz oranını 18.50 yükselttik diye

8.  Alıntı Originally Posted by aliserpil2005 Yazıyı Oku
    Nkolay sürekli mesaj atıyor.faiz oranını 18.50 yükselttik diye
    20 net versinler düşüneyim o vakit

Sayfa 139/1003 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189239639 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz