Sayfa 613/1003 İlkİlk ... 113513563603611612613614615623663713 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 4,897 - 4,904 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    Katılım fonları düşüşe karşı kendilerini hedge edebiliyor mu? VIOP işlem yapamıyorlar herhalde.
    Bazı katılım fonlarında koruma amaclı enstrümanlar var ama ayrıntısını bilmiyorum, izahnamelerinde ayrıntısı var.

Mesela Yfv kira sertifikası katılım fonu izahnamesinde şöyle diyor;

"Fon portföyüne riskten korunma ve/veya yatırım amaçlı yurtiçi ve dışında işlem gören, içeriğinde faize dayalı veya Katılım Bankacılığı Prensiplerine uygun olmayan enstrüman bulunmayan, döviz, ortaklık payı, kıymetli madenler, finansal endeksler, sermaye piyasası araçlarına dayalı türev araçlar (vadeli işlemler ve opsiyon sözleşmeleri), swap sözleşmeleri, saklı türev araçlar, varant ve sertifikalar dahil edilebilir. Fon ileri valörlü borçlanma araçları işlemleri ve ileri valörlü altın işlemlerine taraf olabilir.Fon portföyündeki kaldıraç yaratan bütün işlemler nedeniyle maruz kalınan açık pozisyon tutarı fon toplam değerini aşamaz. Kaldıraç yaratan işlemlerin pozisyonlarının hesaplanmasında, Rehberin Fon Türlerine İlişkin Kontrol başlığında yer alan sınırlamalara uyulur. Portföye alınan türev araçların Fonun yatırım stratejisine uygun olması zorunludur."

2. merhaba arkadaşlar,para piyasası fonlarını fon sepetine taşımayı düşünüyorum (daha fazla getirisi ve riski bir tık fazla olduğu için) sizce doğru mu düşünüyorum.Bir de fon sepetlerinden birinci ikinci üçüncü diye ayrılmışlar,bunlardan hangisini tavsiye edersiniz?

3.  Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    Katılım fonları düşüşe karşı kendilerini hedge edebiliyor mu? VIOP işlem yapamıyorlar herhalde.
    vaad bazlı türev işlem piyasası faaliyete geçerse olacak.

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Sizlere güveniyorum da yapılan hataları görünce şirketlere güvenim sarsılıyor.
    Baksanıza NNF'den stopaj kesmişler, daha ne olsun, farketmeseniz gitti gider.
    Akbank'ın kredi kartını kapatmaya karar vermiştim uzun bir süredir de kullanmıyorum neyse telefon ile iletişime geçtiğimde şöyleydi böyleydi derken kapatmaya kararlı olduğuma ikna oldular. Borcumun olmadığı biliyorum ekstrelerden ama sordum yine borcum derdim var mı diye 25 TL gibi küçük bir rakamda olsa var dediler. Peki aylardır bu borçtan neden haberim yok, ona da cevap yok. Ne zamandan nereden araştırmanızı yapın öyle tahsil edin bana doküman vermeden ödemem o parayı dedim yaklaşık bir ay sonra aradığımda borcunuz yoktur diye bitirdiler. O yüzden kuruşu kuruşuna takip ederim.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

5.  Alıntı Originally Posted by Venz Yazıyı Oku
    merhaba arkadaşlar,para piyasası fonlarını fon sepetine taşımayı düşünüyorum (daha fazla getirisi ve riski bir tık fazla olduğu için) sizce doğru mu düşünüyorum.Bir de fon sepetlerinden birinci ikinci üçüncü diye ayrılmışlar,bunlardan hangisini tavsiye edersiniz?
    Sepetten sepete çok fark var.
    Stopajsız sepetlerden riski düşük yada orta risklileri inceleyin. Mesela ODV

6. Stopaj kumpanyasından yararlanalım diye GMA'ya alternatif arıyorum fakat bulamadım. Önemli bir miktarı oraya ayırınca yıllıkta orta halli bir esnaftan çok vergi veriyorsunuz bu fonlarda

Kırmızının fon sepetleri son dönem performanslar dışında pek istikrarlı görünmüyorlar. Hatta geçmiş rasyoları cok düşündürücü. Takibe devam yine de.

İşin entresanı içerikleri inceleyince çok çarpık tablo çıkıyor. Ciddi döviz bazlı dayanakları olan fon sepetleri muafken neredeyse full TL değişkenler değil.

7. Değişkenlerde döviz bazlı KRF var, riski nispeten az.
    KUB'un kardeşi diyorum ben ona.
    Bir dönem aldım, güzelde gidiyordu ama bizim CDS'ler yükselmeye başlayınca tadı kaçtıydı.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    sepetten sepete çok fark var.
    Stopajsız sepetlerden riski düşük yada orta risklileri inceleyin. Mesela odv
    teşekkür ederim ilginize,

Sayfa 613/1003 İlkİlk ... 113513563603611612613614615623663713 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •