Sayfa 332/1003 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382432832 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 2,649 - 2,656 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by HRS Yazıyı Oku
    Üstadlarım yay fonu hakkında bilgi verebilecek var mı baktım fiyatı yüksek mi şu an girilir mi acaba?
    bugün 3/1 oranında girdim. 1'in yarısı aft yarısı yay şeklinde.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Sayın tradestop'un dediği gibi saklamacı kuruluş ile ilgili bir durum olabilir. Ama orada bakacağımız kısım portföy yöneticisi kısmı aslında. Taşıdığımız ve memnun olduğumuz fonların yöneticilerinin adını bir yerde tutmak da yarar var, ileride kontrol açısından.
    Önemli olan sn.hellistheothers' ın dediği gibi sorumlu olan fon portföy yöneticisi. Yoksa Mac'ın izahnamesine baksak, Fon hizmet birimi, fon müdürü garantiden, risk yönetimi garantiden, araştırma birimi iş yatırımdan vs. Ama Portföy Yöneticisi Haydar Acun, kendiside sürekli ifade ediyor, fona alınan hisse vs. lerde karar verici ve son söz sahibi kendisi.

Genelde aktif yönetilen hisse fonlardan başarılı olanlarda, bu şekilde fon portföy yöneticileri arasında kilit bir isim mutlaka bulunuyor. Bu isim değiştiğinde fonun performansı da değişebiliyor.

3.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    5 yılda böyle olduysa, bir 5 yıl daha böyle olacağının garantisi var mı? Takılmayın böyle ufak tefek şeylere. Karşılaştırdığınız fonlar da yüzlercesi arasından en performanslıları, beğendiğini alırsın, diğerine bakmazsın olur biter.
    Kimsenin birşeye takıldığı yok siz öyle yaparsınız olur biter.

4.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Elma ile armut kıyaslanıyor.
    TCD 3 yıl önce %0.1 hisse taşırken şimdi %90.
    TL varlıklar aşırı primlendiğinde bütün hisselerde çıkış yapıp tekrar %0 lı günlerine geri dönebilirler.
    5 yıl vadeyle kıyaslamayın çünkü 5 yıl önce hisse taşımıyordu
    onu pandemi döneminde yapacaktı ... ne hedge yaptı ne de fondaki hisseleri azalttı... öylece baktı durdu süreç boyunca... ne anlamın kaldı o zaman senin... sen nasıl bir delişmen fonsun ? daha önceki gönderiler,imde de burada yazdım... aktif yönetilmiyor anladığım... aktif takip önemlidir bizim ülkemizde... tamam uzun vadeli yatırımcı ol fakat fırsatları da değerlendirmelisin ki dolarese tüfeye ezdirmeyesin kertiğini ... sohbet içki sofrasındaki meze mi senin sermayen ? eee o zaman aktif takip edeceksin bireysel olarak da fon olarak da... yüzde 40 düşüşü ben bir delişmen fön için kabullenmem asla

bir de ipraam tatlı'nın ( ciğerci ahmet'in oğlu ) dönmem asla dönmem asla diye bir şarkısı var tempolu ... o da ayrı bi konu... sesi güzel de , kulvarının dışında koştu , düştü...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

5.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    Ben TCD kötü fon demedim ki zaten. boşuna stopaj veriyoruz dedim. 5 yılda TKF, TCD'den çok daha ileride gözüküyor e nerede kaldı o malum manevralar o zaman? böyle bir manevra alanına sahip fonun hsyf'den çok daha yukarıda getitrmesi gerekirdi bence. Bu, ayı piyasalarında daha az hasar almış haliyse hiçbir manevra alanı olmayan TKF nasıl daha yüksek getiri getiriyor o halde?

Telaş yapmıyorum özellikle baktım TCD ne yapmış diye aynı pandemi döneminde olduğu gibi bir şey yaptığı yok. He derseniz ki bu manevraları çok uzun ayı piyasalarında yapıyor o zaman zaten fonda bulunmam ki satar çıkarım.
    meraba tele vole ... tcdd çuf çuf 2018 sonrasında mizaç değiştirdi ... 5 yıllıktan kıyaslama ....
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

6.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    onu pandemi döneminde yapacaktı ... ne hedge yaptı ne de fondaki hisseleri azalttı... öylece baktı durdu süreç boyunca... ne anlamın kaldı o zaman senin... sen nasıl bir delişmen fonsun ? daha önceki gönderiler,imde de burada yazdım... aktif yönetilmiyor anladığım... aktif takip önemlidir bizim ülkemizde... tamam uzun vadeli yatırımcı ol fakat fırsatları da değerlendirmelisin ki dolarese tüfeye ezdirmeyesin kertiğini ... sohbet içki sofrasındaki meze mi senin sermayen ? eee o zaman aktif takip edeceksin bireysel olarak da fon olarak da... yüzde 40 düşüşü ben bir delişmen fön için kabullenmem asla

bir de ipraam tatlı'nın ( ciğerci ahmet'in oğlu ) dönmem asla dönmem asla diye bir şarkısı var tempolu ... o da ayrı bi konu... sesi güzel de , kulvarının dışında koştu , düştü...
    Söylediklerine katılıyorum Hamza. Orta ölçekli de olsa bir portföyü günlük bazda düşüş yönlü hareketlerde yönetmek biraz zor olabilir. Ama piyasalar kısa süreli (bir ay ile üç ay arası gibi) düşüş yönünde hareket ediyorsa o zaman pozisyon ona göre ayarlanmalıdır. Üstelik hisse fonu olan ve bu işleri iyi bilen kişiler olarak bunu yapmaları gerekir. Gidişata öyle bakakalırsan katmerli zarar kaçınılmaz olur. Lakin fon yöneticileri bunu yapamıyorsa yatırımcılar bunu yapmalııdr diye düşünüyorum.

7. Şimdi bu SUC'ları ne yapıyoruz? Ben alımı kestim banka fonu almak istemediğimden IBB'ye takılmak istemiyorum. Geriye tümünü EIB çevirmek kalıyor benim nezdimde, var mı defansif değişken için farklı alternatif kullanan.

8.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku

Tcd nin pandemi döneminde yüzde 40 kaybetmesi kötü ama birde olaya şu açıdan bakalım, bir yıllık getirisi yüzde 90. Yani bu yılı başarılı geçirmiş, öngörüleri tutmuş, düştüğü halde pozisyonuna inanmış ve başarılı olmuş.
    Bu başarıyı da görelim.

Sayfa 332/1003 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382432832 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •