Sayfa 660/1003 İlkİlk ... 160560610650658659660661662670710760 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 5,273 - 5,280 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by Fondip Yazıyı Oku
    Seviye 0. Yazdıklarımı profilimden görebilirsiniz. Mide bulandırıyor bu üsluplar, çıkarıyorum fon bölümünü kısayollarımdan. Lütfen moderatörler yazdıklarımı silsin. Amme hizmeti yapmıyoruz kötü huylu kitlelere.
    Sen kimsin arkadasim? Coluk cocuk doldu piyasa.Son donemde piyasaya girip 3 5 kazanip kendilerini hustad gibi gormeleri de cidden cok itici.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Brent Petrol tam 5 yıl önce 35,97 dolarmış o gün 1 dolar=3,03 TL imiş yani 5 yıl önce 1 Brent Petrol kontratı=108,99 TL imiş

Şu an Brent Petrol 55,59 dolar. Bugünkü kur 1 dolar=7,40 yani şuan 1 Brent Petrol kontratı= 411,37 TL

5 yıl önce Brent petrol yatırımı yapan Türk vatandaşının TL bazlı kazancı yukarıdaki hesapla %277,4 ediyor.

Şimdi yukarıdaki gibi değil de Türkiye'de Petrol yatırım fonu olan AES - AK PORTFÖY PETROL YABANCI BYF FON SEPETİ FONU alıp tutsaydık 5 yılda ne getiri elde edermiş onu hesaplayalım.

5 yıl önce AES fonu alıp 5 yıl boyunca dokunmasaydık elde ettiğimiz getiri TL bazlı %34,6

Bu aradaki farkı sadece yüksek yönetim ücreti ile açıklamak yetmez bence... Arada tam 8 kat fark var
    Emin olamamakla beraber 2016-2018 yılları arasında petrole geçti, öncesinde farklı içerikli bir fondu

3.  Alıntı Originally Posted by Fondip Yazıyı Oku
    Seviye 0. Yazdıklarımı profilimden görebilirsiniz. Mide bulandırıyor bu üsluplar, çıkarıyorum fon bölümünü kısayollarımdan. Lütfen moderatörler yazdıklarımı silsin. Amme hizmeti yapmıyoruz kötü huylu kitlelere.
    Ya şu adamı banlayın kim bu herif ahkam kesiyor millete ya? ne sanıyor kendini sen kimsin de ne tavsiyesi veriyosun?

4.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Emin olamamakla beraber 2016-2018 yılları arasında petrole geçti, öncesinde farklı içerikli bir fondu
    Aynen 2018 11. ay öncesinde emtia yabancı byf fon sepeti'ymiş, sonradan petrol yabancı byf fon sepetine dönüşmüş. 2 yıllık bir fon.

2019 getiri 40,28 / kıstas 47,67
    2020 getiri - 38,77 / kıstas -50,64

5. 21 Ocak 2021 Tarihli PPK Kararı: 1 hafta vadeli repo ihale faiz oranı sabit tutuldu.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Sen kimsin arkadasim? Coluk cocuk doldu piyasa.Son donemde piyasaya girip 3 5 kazanip kendilerini hustad gibi gormeleri de cidden cok itici.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
     Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    Ya şu adamı banlayın kim bu herif ahkam kesiyor millete ya? ne sanıyor kendini sen kimsin de ne tavsiyesi veriyosun?
    Arkadaşın ilk mesajından sonra bu durumu özetler bir mesaj yazmıştım. Bu tipleri çok gördüm forum alemlerinde. Amaçları az çok bellidir. Bunlara cevap vermemek ve ciddiye almamak en güzel cevaptır. Ben engelleyip geçtim. Moderasyonda gereğini yapacaktır.
    Bilgi paylaştıkça artar... Yazdıklarım, yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

7. Bist ve dolar tepki vermedi.tam gaz devam

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    21 Ocak 2021 Tarihli PPK Kararı: 1 hafta vadeli repo ihale faiz oranı sabit tutuldu.
    Üstad bu sefer doğru seçim oldu galiba ankette.
    Bilgi paylaştıkça artar... Yazdıklarım, yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 660/1003 İlkİlk ... 160560610650658659660661662670710760 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •