Sayfa 669/1003 İlkİlk ... 169569619659667668669670671679719769 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 5,345 - 5,352 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bir de '' sell in may and go away '' var. Borsalarda özdeyiş bitmez.
    Aynen hocam bu özdeyişleri oldum olası çok sevmişimdir
    Bilgi paylaştıkça artar... Yazdıklarım, yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Evet ama ayni vergi donemi icinde olursa, ama aylik mi yoksa 3 aylik mi emin degilim
    Daha önce forumda bir arkadaşımız bu konuyu araştırmıştı ve 3 aylık dönem içerisinde olması gerektiğini söylemişti yanlış hatırlamıyorsam. Bende orada okuyup not almışım ajandama. Farklı fonlar olabilir ama 3 aylık dönem içerisinde olacak diye yazmışım. Ama paylaşımı kim yaptı şimdi bulamadım.
    Bilgi paylaştıkça artar... Yazdıklarım, yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

ÖZEL SEKTÖR BORÇLANMA ARAÇLARI

faiz artirimlarinda vole olur gerisi yalan olur sanki
    ama aylik 1.619 su anda kazanc orani

Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    finansyatırımdan bir arkadaş AHU alıp satmamı denememi söyledi.AHU geldi ama satış veremiyorum.Sistem kabul edip siliyor.Sistemde sanki 2-3 gün tutma mecburiyeti var.Bir ara bırakmıştım burayı, galiba yine bırakacam.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

4.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    Braz eski bir haber ama nette şöyle bir şey bulduım;

BİR ÖRNEK

Hisse senedi satışı nedeniyle, 2007 yılının ilk 3 aylık döneminde 300 bin YTL (kazanç), ikinci 3 aylık döneminde 450 bin YTL (kazanç), üçüncü üç aylık döneminde 50 bin YTL (zarar), son üç aylık döneminde 600 bin YTL (zarar) eden bir yatırımcı, 25 Mart 2008 akşamına kadar, yıllık gelir vergisi beyannamesi verdiğinde;

- 750 bin YTL kazancından, 650 bin YTL zararını mahsup eder.

- Kazancı olan 100 bin YTL’nin stopajı, 10 bin YTL’dir.

- 750 bin YTL kazancından kesilen 75 bin YTL stopajdan, bu 10 bin YTL mahsup edilir ve kalan 65 bin YTL kendisine iade edilir (Bkz. 257 No.lu Tebliğ, ’2.4.1.12. ihtiyari beyan’ bölümü).
    Ben şimdi biraz diyalogum olan iki aracı kuruma sordum. İkisi de farklı cevap verdi, eğer siz de netleştirirseniz paylaşır mısınız ? Gerçekten farklı fonların zarar ve karında stopaj mahsuplaşması da yapılıyorsa çok iyi haber geçekten.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by Drupalist Yazıyı Oku
    Üstadım bu bilgi biraz şüpheli gibi. Daha önce karla sattığım X fonunun ardından, Y fonunu zararla sattığımda, X fonundan kesilen stopajdan iade yansımıştı hesabıma. Siz pek satış yapmadığınız için akılda yanlış kalmış olabilir
    Hocam kesilen stopajın tamamı mı iade edildi daha doğrusu Y fonundan zarar ettiğiniz kısım kadar mı X stopajı iade edildi?

6.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Ben şimdi biraz diyalogum olan iki aracı kuruma sordum. İkisi de farklı cevap verdi, eğer siz de netleştirirseniz paylaşır mısınız ? Gerçekten farklı fonların zarar ve karında stopaj mahsuplaşması da yapılıyorsa çok iyi haber geçekten.
    mutlaka paylaşıcam...

7.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    21 Ocak Perşembe günü, kesin olmayan getiri oranımız:

NNF +0,64%
    Bist100 -1,13%
    Bak şimdi zamanında NNF'yi yerden yere buran arkadaşlarımız vardı. İnsanoğlu, beğenmediği şeyi dile getirmekte çok mahir, ancak iş tebriğe, taltife gelince çok yavaş hareket ediyor.

Şimdi o arkadaşlar çıksa biraz haksızlık etmişiz, NNF'ye zaman tanımamışız deseler, yine hak veririm kendilerine ama böyle zamanlarda yazmıyorlar. İşler yine tersine dönebilir, bir kaç gün kötü gider, yine ortaya çıkar bu arkadaşlar.

Not olarak buraya düşmek istedim.

Saat 14.30 da gelen fonu o saatten sonra satmak isteseniz zaten T+1 oluyor
    ertesi gun emir gecer ve T+2 de saat olarak 14.30 da size gelir onun bedeli

Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    yok benim dediğimin AHU ile ilgisi yok.Geçen gün de oldu.Gelen fonu aynı gün satamıyorum.Sistem önce kabul edip sonra siliyor.Şimdiye kadar 11 gibi durum devam ediyor.AHU satışı yapabilirsek senin soruyu da cevaplamış olacağız.Bakalım ne zaman olacak bu.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 669/1003 İlkİlk ... 169569619659667668669670671679719769 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •