Sayfa 696/1003 İlkİlk ... 196596646686694695696697698706746796 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 5,561 - 5,568 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. "Ata Portföy Birinci Değişken Fon (AED) yatırımcıları farklı varlıklardaki getiri fırsatlarından yararlanırken, fonu 1 yıldan fazla elde tuttuklarında %0 stopaj avantajı elde ediyor!"
    "Ata 1. Degisken Fonumuz (AED) %50’nin uzerinde hisse tuttugu icin, bir yildan uzun tutan yatirimcilar icin stopaj %10’dan sifir’a duser. "

https://twitter.com/AtaPortfoy/statu...57339019218945

2.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    "Ata Portföy Birinci Değişken Fon (AED) yatırımcıları farklı varlıklardaki getiri fırsatlarından yararlanırken, fonu 1 yıldan fazla elde tuttuklarında %0 stopaj avantajı elde ediyor!"
    "Ata 1. Degisken Fonumuz (AED) %50’nin uzerinde hisse tuttugu icin, bir yildan uzun tutan yatirimcilar icin stopaj %10’dan sifir’a duser. "

https://twitter.com/AtaPortfoy/statu...57339019218945
    Ben AED’yi bu avantajinin farkinda olmadan tasiyordum. Sagolun bilgilendirdiginiz icin.

3. PDD - Qinvest Katılım Fonu bugün tefas üzerinden alıma açılmış. Ziraat bankası hesabımdan alım girdim, alınabiliyor.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=PDD

4.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Elz + 0.08
    Tca % -0.18
    Zpf % -0.20
    Zpe % +0.46
    üstadım muhtemelen farkındasındır, mps 2 aydır tamamen eski doğal haline döndü. xtumy endeksinin güzel olduğu günlerdeki pozitif ayrışmaları dahi yakaladı. keşke önceki aylardaki düşüşü hiç yaşamasaydı da aynı şekilde devam edebilseydik.

5.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    üstadım muhtemelen farkındasındır, mps 2 aydır tamamen eski doğal haline döndü. xtumy endeksinin güzel olduğu günlerdeki pozitif ayrışmaları dahi yakaladı. keşke önceki aylardaki düşüşü hiç yaşamasaydı da aynı şekilde devam edebilseydik.
    üstat her fonda düşüş olabilir düşüş olmayan fon olmamalı varsa da çok aktif yönetilip hisse değiştiriyordur ya da türev yapıyordur.
    iyi fonlarda düşüşler ya da yerinde saymalar bence satım değil alım fırsatıdır çünkü eninde sonunda o hisselere de sıra gelecektir.

6. kötü gün dostu IPB %1 üzeri getirmiş.
    tahmin ettiğim gibi tam hedge amaçlı fon olarak gidiyor.

7.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    Evet Sn. hayrani, bakalım Mps'nin son aylardaki performansı yıl boyu sürdürülebilir olacak mı, yoksa geçen yıl dediğiniz dönem gibi sendeleyip, bazı dönemler son sıralara indiği olacak mı?. Volatil bir fon. Fon büyüklüğü de performansa paralel artmaya devam ediyor.

Diğer katılım hisse fonlara 1 aylık verilerde baktığımızda diğerleri 3 aşağı 5 yukarı yakın yakınalar, katılım endeksleri civarı getirileri var, Kpc Alkim performası ile Mps'de sonra 2. sırada.

Rbh'ta Albrk ve Konya hisseleri iyi gidiyor,(Albrk bugün -5 gerçi) performansını bu hisseler tutuyor. Ama bu tarz öne çıkan hisselerde Rbh Kartn performansını hatırlıyoruz, fonu taşıyabiliyor, ama performansı patlama yapan hisse portföyden çıkartılınca, saman alevi gibi fon performansı da geriye geliyor.

Elz diğerlerine nazaran, portföyünde Bist 100 dışına oranla, daha çok Bist 100 ve Bist 30 hisseleri bulunduruyor. Son 1 aylık dönemde de bist tümy endeksi, bist 100 ve bist30 endeksinden performansı başarılı. Endekslere düzeltme derinleşirse performanslar ne yönde değişecek bakalım ? saygılar.

Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    PDD - Qinvest Katılım Fonu bugün tefas üzerinden alıma açılmış. Ziraat bankası hesabımdan alım girdim, alınabiliyor.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=PDD
    icerigi nedir , stopaj varmi .tesk

Sayfa 696/1003 İlkİlk ... 196596646686694695696697698706746796 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •