Sayfa 891/1003 İlkİlk ... 391791841881889890891892893901941991 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 7,121 - 7,128 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    vay be aes %4,2433 . Biden secimi ile yenilenebilir enerjide ralli beklerken , petrol rallisi oluyor.
    aes kendin yirtsa bile gecen yildin ayni fiyatina gelirse o 6500 yatirimcida kosar oradan
    20000 yatirimcisi varmistir!
    Canlar gider heyyyy

2. Eski maliye bakanının döneceği ile ilgili söylentiler var. Sanırım onun da etkisi var.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3. Eib sanırım bir aylık biriktirip öyle açıklamış birgün de bu getiriyi elde etmesi imkansız.

4. son zamanlarda NNF alan var mı? sanki alınamıyor gibisinden bir şeyler hatırlıyorum da o yüzden sordum.

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Eski maliye bakanının döneceği ile ilgili söylentiler var. Sanırım onun da etkisi var.
    Adı bile yetti. Dolar yine 8 üzerine gider

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Eski maliye bakanının döneceği ile ilgili söylentiler var. Sanırım onun da etkisi var.
    Siz bayağı tecrübelisiniz aslında neden bu değildir değil mi?
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

7.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    son zamanlarda NNF alan var mı? sanki alınamıyor gibisinden bir şeyler hatırlıyorum da o yüzden sordum.
    Şu an da satışta yeni pay yokmuş elinde bulunanlar satarsa ancak alınabiliyor.

20 yılı aşkın zamandır piyasada işlem yapan biri olarak kendi kişisel görüşlerim şu şekilde;
    Ekonomi yönetimi değişimi ile en azından söylemlerde ve faiz tarafındaki alınan piyasa beklentileri yönündeki eylemler nedeniyle olumlu bir hava oluştu. Yatırım yapılabilir seviyenin 3 not altında olmamız nedeniyle hedge fon kaynaklı para girişi oldu piyasaya son 3-4 ayda. Bu paranın çoğunluğu da tahvile girdi. Ve her an karını realize edip çıkma riski bulunmakta. Borsa tarafı ise uzun zamandır yurt içi veya yurt dışından işlem yapan yerliler tarafından yönetilmekte. Bu nedenle çoğu sığ ve manipülasyona müsait tahtalarda anomali şeklinde yükselişler yaşandı ve yaşanıyor.
    ABD tarafında ise benzer şekilde hisse senedi fiyatları anomali şeklinde yükseldi. Öte yandan abd tahvil faizlerinde de yükselişler mevcut. Hisse senedi piyasasında bu şişen fiyatlar abd hisse senetlerinin temettü verimlerini çok düşürdü. Bu nedenle abd piyasalarındaki para tahvil faizini cazip bularak tahvile kaçabilir/hatta kaçmaktadır. Bunun yaratabileceği satış etkisi er yada geç bizim gibi emerging marketları da satış olarak etkileyecektir. Yani abd de olası düşüşte teminat sıkıntısı yaşayan yurt dışı yerleşikler buradan tahvil ve hisse senedi satabilirler. İşin trajik tarafı ise ekonomi yönetiminin değişimi ile gelen döviz yurt içi dth hesaplarına kaydı ve orada da çözülme yok. Güven çok kolay kaybedilip zor kazanılan bir şeydir. Şuan için yurt içi dth hesapları artarak devam ediyor. Şu gelinen noktada ekonomi yönetimi benzer yönetim ile devam edip piyasanın beklediği reformları da gerçekleştirerek mb döviz rezervlerini arttırmaya başlarsa not artışları görebiliriz. Ama en erken yılın 3.çeyreğinde böyle bir şey görebiliriz diye düşünüyorum.
    Ben açıkcası şu ortamda daha düşük oranda hisse taşıyorum, anomali olarak fiyatlanmış hisselerden uzak duruyorum. Hsyf alımları sert düşüşler sonrasında azar azar yapıyorum.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sayfa 891/1003 İlkİlk ... 391791841881889890891892893901941991 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •