Sayfa 31/40 İlkİlk ... 212930313233 ... SonSon
Arama sonucu : 315 madde; 241 - 248 arası.

Konu: YYAPI - Yeşil Yapı

1. 02 ŞUBAT 2024 CUMA

YYAPI ya bugün ceza geldi.

Kredili işlemlere kapatmışlar.
    04.03.2024 tarihine kadar.

Bilginize..

2.  Alıntı Originally Posted by By Akıl Yazıyı Oku
    Yyapı bugün 3,79 dan tavan kapattı.
    Sabırlı borsacı kardeş nerelerdesin
    Merabalar..

YYAPI
    02 Şubat 2024 Cuma günü
    3.99 kapattı.
    42 milyon dolar piyasa değeri.

Bugün
    Acayip bir işlem yaptı.
    68 milyon adet işlem yapmış.
    Bu bir rekor da olabilir.

Dün
    11 milyon para girişi gösteriyordu.

Bugün
    9 milyon tl para çıkışı vardı.

Bilemiyorum.

Kim aldı
    Kim sattı
    Bilmiyorum.
    Ama
    Bu bir işaret olabilir mi?

Yoksa
    YEŞİL GLOBAL ENERJİ nin
    Halka Arz haberi mi geliyor.

Haftaya perşembe günü heyecanla bu haberi bekliyor olacağız.

YEŞİL GLOBAL ENERJİ nin %29 u YYAPI ya ait.
    Şirkete 562 milyon dolar piyasa değeri biçilmiş diye biliyorum.

Bu şirket 562 milyon dolardan halka arz olsa ve ilk bir hafta tavan tavan gitse
    Piyasa değeri 1 milyar doları bulur.

%30 u YYAPI ya ait olduğuna göre
    300 milyon dolara tekabül eder.
    Hadi 150 milyon dolar olsun.
    O bile büyük bir rakam.
    Ortalama 40 milyon dolarda işlem gören bir şirketin iştiraki onun 4 katı olursa burda bir çapanoğlu var diye düşünür insan. Öyle değil mi ama !

Bütün bu yazdıklarımı
    Muhabbetine yazıyorum.

Al sat tut tavsiyesi yapamam.

Herkes kendi kararını kendisi versin.

Bist 100 endeksinin 8600 ler olduğu bir ortamda YYAPI nın da en az 10.00 tl olması gerekir. Zamanla göreceğiz. 30.00 tl bile olsa şaşırmayacağım bir hisse ama ne zaman olur tabiki onu bilemiyorum.

Herkese bol kazançlar diler saygılar sunarım.

3. 02 Şubat 2024 Cuma

Bu akşam
    Merkez Bankası Başkanı
    Hafize Gaye ERKAN istifa etti.

Yerine

Başkan yardımcısı
    Fatih KARAHAN atandı.

Pazartesi piyasalar nolacak
    Görecez bakalım.

4. Yyapı ya verilen brüt takas cezası çok haksız.. Çokda önemli değil.. Zaten kurumlar ana pazar olduğu için kredi vermiyor..02.11.2023 tarihindede brüt takas a alınmıştı.. 03 işlem gününde prim yaptı..İnfo aldığı malları sattımı yan hesaplaramı geçti ptesi göreceğiz..Ancak halka arzlar başladı..Yeşil Global Enerji de 3 aydır sırada onay bekliyor..Kağıt artık istim üzerinde 1-2 kap haberi hisseyi5-6 tl taşır..Sabırlı olmak lazım..

5.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Yyapı ya verilen brüt takas cezası çok haksız.. Çokda önemli değil.. Zaten kurumlar ana pazar olduğu için kredi vermiyor..02.11.2023 tarihindede brüt takas a alınmıştı.. 03 işlem gününde prim yaptı..İnfo aldığı malları sattımı yan hesaplaramı geçti ptesi göreceğiz..Ancak halka arzlar başladı..Yeşil Global Enerji de 3 aydır sırada onay bekliyor..Kağıt artık istim üzerinde 1-2 kap haberi hisseyi5-6 tl taşır..Sabırlı olmak lazım..
    Sayın Balina

Ben YYAPI nın takas dökümüne baktım, CİTİBANK YABANCI 2 milyon lot almış görünüyor. BOFA kağıda girip çıkmış olabilir mi? Perşembe günü para girişi 11 milyon görünüyordu, cuma günü ise para çıkışı 9 milyon tl görünüyordu.

Halka arz beklentisi devam ediyor.
    Her an da haber gelebilir diye bekliyoruz ama yine de pek bilemiyorum. Birgün halka arz haberi gelir ama ne zaman gelecek bakalım???!!! Takipteyiz ..

YYAPI ya verilen ceza brüt takas mı yoksa kredili işlem yasağı mı? Ben kredili işlem yasağı diye okumuştum ama yine de bilemedim.
    Bi daha bakıyım haberlerine.

Herkese bol kazançlar ..

6. Pardon yanlış yazmışım.. Brüt takas değil kredili işlem yasağıymış.. Zaten bu kağıda kurumlar fazla bir kredi vermiyorlar.. Ana pazar olduğu için.

7. Yeşil İnşaat’ın 27 Ağustos 2015 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Yeşil Holding A.Ş.’nin % 28’ine sahip
    olduğu Yeşil Global Enerji hisselerinin %18’lik hissesine karşılık gelen 234.000 adet payı Enerji ve Çevre Yatırımları A.Ş.
    tarafından yapılan değerleme sonucu tespit edilen değer baz alınarak 136.080.000 TL bedel karşılığında alınmasına ilişkin karar
    alınmış ve alım işlemi 15 Aralık 2015 tarihi itibarıyla gerçekleşmiştir. Yapılan bu işlem sonucunda Yeşil İnşaat’ın Yeşil Global
    Enerji’deki toplam hisse oranı %20’ye yükselmiştir. Söz konusu alım işlemi 15.12.2015 tarihli özel durum açıklaması ile
    kamuoyuna duyurulmuştur.
    O tarihte sadece 41 MW gücündeki 2 sanrtale ödenen para 136.080.000 TL buda o zamnki dolar kuru ile 46.762.000 dolar yapıyor
    yani şirket o zamn 260 milyon dolar piyasa değeri ile almış bu 2 santrali..Şu amda 141 MW faaliyette olan yakın zamanda 200 MW a çıkacak bir şirketten bahsediyoruz.. Değerlemelere bakarsak minumum şirket değeri 550-600 milyon dolar arasında olması gerekir..Bu değerin yaklaşık %30 u YYAPI nın olduğuna göre sadece iştirak edilen Yeşil Global Enerjinin değeri 165-180 milyon dolar arasındadır..Buradan hesapla hissemizin halihazırda 4 de bir fiatından işlem gördüğünü söyleyebiliriz..

8. Evet
    YEŞİL GLOBAL ENERJİ ye

560 milyon dolar
    Piyasa değeri biçilmiş.

Halka arzdan gelen parayla
    Kapasite artırımına giderse

O zaman
    Biraz daha değeri yükselir tabiki.

Sayfa 31/40 İlkİlk ... 212930313233 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları