Sayfa 101/226 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon
Arama sonucu : 1805 madde; 801 - 808 arası.

Konu: KRVGD - Kervan Gıda Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Alıntı Originally Posted by ordonat Yazıyı Oku
    Boş verin milleti zaten şirket açıklamayı yaptı döviz cinsinden kısa ve orta vade borçları kapattı.Arza dan elde edilen geri kalan kısmı da dövize çevirip Avrupa da yatırım kararını bildirdi.
    Aşağıdaki açıklamayı halka arzdan önce yaptık. Bunun bir sonraki bilançoya olumlu yansıyacağını da söyledik. Fakat, bu PD/DD değerini hak ediyormu bunu zaman gösterecek.

Alıntı Originally Posted by Oğuz Çelikdemir Yazıyı Oku
    Şirketin 30.09.2020 itibariyle 3-12 ay arası ödenmesi gereken finansal borç tutarı : 272.910.010

Borçlarının büyük çoğunluğu yabancı para cinsinden, 30.09.2020 itibariyle :
    USD Kısa Vade : 21.474.137
    USD Uzun Vade : 9.724.093
    USD Toplam : 31.198.230

Son 1 ayda, 7.72 den, 8 TL' ye çıkan kur yüzünden sadece USD bazında 9 milyon TL zararo var şirketin.

Uzun lafın kısası, halka arzdan gelecek, tahmini (8.5 TL hisse fiyatından) 420.000.000 TL paranın 175.000.000 TL lik kısmına borca ayıracaklar gibi. Bu da bir sonraki bilanço da tahmini 96.000.000 TL lik bir iyileşme sağlayabilir.
    Bu arada, siz hiç şöyle aşağıdaki gibi bir taban serisinin içinde sörf yaptınız mı? O zamanlar BISTTECH' te yoktu, gelen vuruyor, giden vuruyordu. Bir topçumuz vardı, Mecnur Çolak diye, sahalarda yapamadığı rövaşataları borsada yapıyordu
    Bu kardeşiniz o şelalenin içinde boğulmamak için çırpınıyordu ve borsada yediği son tokat' ta o oldu. 1 haftada 16.250$ parayı gömdüm bu muhteremlere. IPMAT falan yazdığına da bakmayın, bildiğiniz bugünün IPEKE firması, isim değiştirdiler.

Ekin biçe biçe deste olur, borsacı çarpıla çarpıla usta olur
    Burada yer alan görüş ve öneriler kişisel fikirlerimi içeriyor olup yatırım tavsiyesine girmez. Bu uyarıyı dikkate almanızı rica ederim.

2. Oğuz bey PD/DD değerini hak etmeyen zarar açıkladığı halde nasıl bu fiyatlar da olduğu hayret le izlenen kağıtlar da var.

3. Yani bu şirket kurtuluşun çaresini halka arzda mı buldu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Yaşım sizin zamanınıza eşit iyi bilirim.Mensa Mensucat da aynısını yaptılar.Şimdi yok mu? Maalesef aynen var.

Alıntı Originally Posted by ordonat Yazıyı Oku
    Oğuz bey PD/DD değerini hak etmeyen zarar açıkladığı halde nasıl bu fiyatlar da olduğu hayret le izlenen kağıtlar da var.
    Sevgili kardeşim, insan özü itibariyle, elinde olmayana daha fazla kıymet verir. Elinde Passat varsa, hayalin Auidi A6' ya binmektir. Bu da aynı muhabbet. Sen elindekinin değerini biliyormusun? Önemli olan budur. Başkasının ne yaptığı, seni ilgilendirmez. Ben çoğunlukla sektörel kıyasa da karşı çıkarım. Neden? Bir firma var, dört dörtlük çalışıyor, hak ettiği yerde değil, bir diğeri var ne bok yediği belli değil fakat arşı alaya çıkmış. Dört dörtlük firma seni kısa vadede üzebilir fakat en azından paranı kaybetmezsin. Diğeri ise, mazallah donunu bile alır elinden.

Sabah-Medya grubu vardı bir zamanlar, Dinç Bilgin' in. Arkadaşla beraber hisse alıp satıyoruz. Hafta başı SABAH hissesi aldık. Amaç kısa vadeli gir-çık bizimkisi. Cuma oldu, seans kapanmasına 5 dk. kala ben eldekileri verdim. Arkadaş' ta karşı masamda oturuyor, ben verdim dedim, o da elindekileri verdi. Fakat, dönmüş seansın kapanmasına 1 dk kala MEDYA HOLDING hissesi almış tüm parası ile. Seans kapandı, bana MEDYA aldığını söyledi. Bende hayırlı olsun dedim. Geçmiş gün, yalan olmasın, seans kapandıktan 30 dk sonra bir haber düştü piyasaya, "MEDYA HOLDİNG sırası süresiz olarak işleme kapatılmıştır" diye. Sonuç, bir daha da açılmadı ve arkadaş battı.

Bu anlattıklarımın KERVAN GIDA ile ilgisi yok. Ben sadece, para kazanıyorsan, realizasyon yapmayı da becermelisin demeye getiriyorum lafı. Yoksa, kervan uzaya gitmiş beni hiç ama hiç ilgilendirmez çünkü gidene ağlasaydım şu anda multi milyonerlerden birisiydim
    Burada yer alan görüş ve öneriler kişisel fikirlerimi içeriyor olup yatırım tavsiyesine girmez. Bu uyarıyı dikkate almanızı rica ederim.

6. Borsa yatırımlarımı güçlü hisselere yaparım uzun vade.1 koyup 100 kazanma gibi bir niyetim hiç olmadı.Uzun vadem de 5 yıldır.Ytd.

7. Anlattığınız olayın bahse konu hisseyle le alakalı olmadığını zaten anladım.Bun da sorun yok.

Alıntı Originally Posted by DOSTEL Yazıyı Oku
    Yani bu şirket kurtuluşun çaresini halka arzda mı buldu.
    Ahhh, ahhh birde özgürce konuşabilsem Neden bir BAYKAR, ROKETSAN, HAVELSAN, TUSAS, TEI, DURMAZLAR gibi firmalar borsaya gelmez? Niye gelsin, adamlar zaten kazanıyor, bizimle niye paylaşsın. BAYKAR piyasaya geliyorum desin, 10 gün tavan kitler orası ayrı konu

Sayfa 101/226 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •