Sayfa 102/226 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon
Arama sonucu : 1805 madde; 809 - 816 arası.

Konu: KRVGD - Kervan Gıda Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Oğuz Çelikdemir Yazıyı Oku
    Ahhh, ahhh birde özgürce konuşabilsem Neden bir BAYKAR, ROKETSAN, HAVELSAN, TUSAS, TEI, DURMAZLAR gibi firmalar borsaya gelmez? Niye gelsin, adamlar zaten kazanıyor, bizimle niye paylaşsın. BAYKAR piyasaya geliyorum desin, 10 gün tavan kitler orası ayrı konu
    Bu yorumunuz malesef doğru bir argüman değil. Düzenli kar eden kar dağıtımı yapan bir sürü firma var. Bankaların çoğu halka açik hakeza. Halka arz bir finansman yöntemidir zaten, ihtiyaç duyan bu yola başvurur. Kimi yeni yatırım için kimi borçlarını kapatmak için kimi arge için vs bu yönteme başvurur. Tusaş da halka arz edilecekti sonrasında rafa kalktı bilmiyorum detayı nedir. Bu saydığınız firmalarda gün gelir halka arz ihtiyacı duyabilir. Yaw Apple in %88 i açık Microsoft un neredeyse tamamı halka açık..

MI 8 SE cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

2.  Alıntı Originally Posted by zor Yazıyı Oku
    Bu yorumunuz malesef doğru bir argüman değil. Düzenli kar eden kar dağıtımı yapan bir sürü firma var. Bankaların çoğu halka açik hakeza. Halka arz bir finansman yöntemidir zaten, ihtiyaç duyan bu yola başvurur. Kimi yeni yatırım için kimi borçlarını kapatmak için kimi arge için vs bu yönteme başvurur. Tusaş da halka arz edilecekti sonrasında rafa kalktı bilmiyorum detayı nedir. Bu saydığınız firmalarda gün gelir halka arz ihtiyacı duyabilir. Yaw Apple in %88 i açık Microsoft un neredeyse tamamı halka açık..

MI 8 SE cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Boş muhabbet ve goy goy başlamış yine sayın Zor. Ciddiye almamak lazım bence. Öyle olmuş da böyle olmuş da şelale olmuş da çağlayan olmuş da tahta kapanmış da falanmis da fismanmis da bu tahtayı kastetmiyormus da..

Ya bi gidin yaptığınız her neyse başka yerde yapın..sıktınız artık.

GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

3. Bende katiliyorum bu yoruma

Bende katiliyorum bu yoruma apple ornegi super olmus.
     Alıntı Originally Posted by mterdemli Yazıyı Oku
    Boş muhabbet ve goy goy başlamış yine sayın Zor. Ciddiye almamak lazım bence. Öyle olmuş da böyle olmuş da şelale olmuş da çağlayan olmuş da tahta kapanmış da falanmis da fismanmis da bu tahtayı kastetmiyormus da..

Ya bi gidin yaptığınız her neyse başka yerde yapın..sıktınız artık.

GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Arkadaşlar Oğuz bey in bahsettiği konular doğrudur.Zaten yazmış BISTTECH yoktu diye.Fikirlerini söylemiş.Borsa da beklenti alınır.Aldığın hisseye güveniyorsan ve kulaktan dolma laflarla yatırım yapmıyorsan bence sorun yok.Bur da arkadaşlarda yazdı elinde 10 - 15 lot olanda var yüklü olan zannetmiyorum ky elin de.Belki ben gibi yakalayan olmuşsa 13 lü seviyelerden biraz alabilmiştir.Ben güvendiğim hisseyi Güdümlü mermi gibi düşünürüm AT VE UNUT.Hepinize bol kazançlar,Allah mahcup etmesin.Ytd.

5. Kervan Gıda halka arzdan maliyetler arındırılmış haliyle 300 milyon TL ile 337,5 milyon TL
    arasında gelir elde etmeyi planlamaktadır.
    a) Avrupa’da şirket satın alımı: Kervan Gıda halka arz gelirinin %55’i ile yurt dışında bir
    şirket almayı planlamaktadır. Bu amaçla görüşmeler yapmakta olan Kervan Gıda’nın hedef
    şirketlerde aradığı özelliklerden başlıcaları Avrupa modern kanalda faaliyet göstermesi ve
    kendi üretim tesisi olmasıdır. Kervan Gıda satın alım sonrasında sağlayacağı ilave hacim
    artışı ile FAVÖK marjında iyileşme hedeflemektedir. Mevcut görüşmeler tamamlanıncaya
    kadar yaklaşık 3 aylık sürede bu amaçla ayrılan fon banka katılım hesaplarında
    değerlendirilecek, bu sürenin sonunda bir satın alma olmaması durumunda da fon Şirket’’in
    banka kredilerinin kapatılmasında kullanılacaktır.
    b) Yatırım Finansmanı: Halka arz gelirinin %25’i ile yapılmakta olan yatırımların
    tamamlanması ve potansiyel hat yatırımları için Akhisar’da yeni fabrika binası satın alınması
    planlanmaktadır. Yapılmakta olan yatırımlardan başlıcaları; 2020 Kasım ve 2020 Aralık
    aylarında faal hale gelmesi planlanan Jelly ve Licorice üretim hatlarıdır. Şirketin kapasitesini
    %20 oranında artıracak ve ciroya katkısının 30 milyon USD olması öngörülen bu hatlar için
    mevcut fabrikada genişletme çalışmaları devam etmektedir. Şirket 2022 yılında planladığı
    yeni Jelly ve Licorice üretim hatları için fabrika binası satın almayı planlamaktadır.
    c) Finansal Borçların Ödenmesi: Şirket 2020 yılında halka arzdan sağlanacak fon
    beklentisinden dolayı uzun vadeli yerine daha çok kısa vadeli kredi kullanmayı tercih
    etmiştir. Halka arz gelirinin kalan %20’lik kısmıyla Şirket’in kısa vadeli finansal kredilerinin
    kapatılması öngörülmektedir. Böylece toplam borçlar içindeki uzun vadeli kredilerin oranı
    artırılarak daha güçlü bir pozisyon elde edilmesi hedeflenmektedir.

6. Şirket’in Türkiye şekerleme sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübesi, üretim kapasitesi
    açısından sektörün önde gelen firmalarından biri olması, Şirket’e ölçek ekonomisi avantajı
    sağlamaktadır.
     Şirket’in gerek Türkiye’de gerekse yurt dışında izlediği büyüme stratejisi önemli
    avantajlarındandır. Yurt içinde kendi dağıtım ağına sahip olması, Şirket’in pazara ulaşma
    etkinliğini artırmaktadır.
     Şirket halka arz gelirinin yaklaşık yarısı ile Avrupa’da bir şirket almak üzere görüşmelere
    başlamıştır. Şirket bu yeni satın alım ile hem Avrupa modern kanalında (zincir marketlerde)
    Bebeto markasının konumunu güçlendirmiş olacak hem gümrük avantajlarından yararlanacak
    hem de coğrafi riski dağıtma imkânına sahip olacaktır.
     Şirket’in kendini ağırlıklı olarak indirim perakendeciliği alanında konumlandırması, Türk gıda
    perakendeciliğinde ana büyüme noktalarından birinin indirim perakendeciliği olduğu göz önünde
    bulundurulduğunda önemli avantaj sağlamaktadır.
     Şirket’in yurt dışı ofislerinin İngiltere, Almanya, Rusya ve Amerika gibi oturmuş pazarlarda
    bulunması, pazardaki gelişmeleri takip açısından Şirket’e vizyon kazandırmıştır.
     Ar-Ge merkezi vasıtasıyla Şirket yeni ve katma değerli ürün geliştirmeye devam etmekte,
    kilogram fiyatı yüksek olan katma değerli ürünlerin ciro içerisindeki payının artması ile kar
    marjları olumlu etkilenmektedir.
     Şirket’in yüksek kapasite kullanım oranlarına sahip olması operasyonel verimliliği ve kar
    marjlarını olumlu etkilemektedir.
     Şirket’in 2020’nin ilk yarısı itibarıyla toplam cirosunun %57,1’inin döviz bazlı gelirlerden
    oluşması ve yabancı para cinsinden hammadde maliyetlerinin toplam ciroya oranın %31,1
    seviyesinde olması, Türk Lirası’nın diğer para birimleri karşısında değer kaybetmesinden
    operasyonel olarak olumlu etkilenmesini sağlamaktadır. Diğer taraftan döviz açık pozisyonu
    nedeniyle net karı olumsuz etkileniyor gibi görünmekle birlikte, mevcut tutarın 30.06.2020
    itibarıyla yıllıklandırılmış ciroya oranı sadece %10 seviyesindedir. Bu oran yabancı para
    cinsinden hammadde maliyetlerinin toplam ciroya oranı olan %31,1 ile birlikte dikkate
    alındığında Şirket’in ihracının ciroya oranı %41’in üzerinde olduğu sürece TL’nin değer
    kaybından olumlu etkilenmeye devam edecektir.

7. Daha ayrıntılar Ziraat halka arz da bulunmaktadır.

8. Tahminim Avrupa da alacağı şirket İtalya da olacaktır.Raporu incelediğim de yurt dışı satışlar da Uzak doğu ülkelerin den Güney Kore var eğer şimdilik gireceklerini tahmin etmiyorum Çin e girerlerse ve iNOVATİF ÜRÜN Patentlerini alırlarsa(Elma sirkeli çiğnenebilir formda vitaminli yumuşak
    şeker ve jelatinsiz yumuşak şeker için AR-GE çalışması tamamlanmış olup, üretim
    adaptasyonları yapılmaktadır. Bu ürünler için de patent alınması değerlendirilmektedir. Happy
    Life için geliştirilen Qlife Vitamin Guanara, Qlife Kids Multivitamin Complete, Qlife C Vitamin
    Guard, Qlife Omega 3 Multivitamin Kids ve Qlife Vitamin D Kids ürünleri için patent başvurusu
    yapılması değerlendirilmektedir.) Şirketin o zaman değerini siz hesaplayın.

Sayfa 102/226 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •